JavaScript defer (prv)

w dziale Opera
daroc napisał(a):

Mam wrażenie, że skrypt javascript-defer.js nie działa tak jak powinien. Największe problemy mam przy przeglądaniu stron, które zawierają komentarze z prv.pl. Strona wyświetla się do momentu, gdzie znajduje się jakiś skrypt do komentarzy, a reszta wyświetla się dopiero po paru sekundach... Nie zawsze się tak dzieje, ale często (może zależy to od załadowania serwera prv). (Chodzi mi o ten napis "skomentuj (n)").
Strona testowa: http://daroc.ovh.org/_test/prvtest.php

quiris napisał(a):

Nie zauważyłem niczego nienormalnego. Czy to aby na pewno wina defer.js? Wyeliminowałeś inne czynniki?

daroc napisał(a):

Chyba się nie zrozumieliśmy. wink
Nie sugeruję, że to javascript-defer.js powoduje to zacinanie się podczas ładowania strony. O ile dobrze mi wiadomo ten skrypt miał właśnie zapobiegać takiemu zachowaniu. Tzn. skrypty chyba powinny się pobierać i wykonywać w tle, tj. na samym końcu, po załadowaniu strony? A ja mam taki efekt, że jak wolnoładujący się skrypt jest gdzieś w środku strony, to w pewnym momencie pobierania strony czekam z połowicznie wyświetloną stroną na pobranie tego skryptu js (z komentarzami), a dopiero po jego pobraniu (co niekiedy zajmuje nawet pare sekund), wyświetla się reszta dokumentu.

quiris napisał(a):

To nie tak, jak myślisz. Skrypt defer.js i owszem działa tak jak opisałeś, ale tylko dla skryptów, które mają zdefiniowany atrybut 'defer'! Opisany przez ciebie skrypt nie spełnia niestety tego warunku.

daroc napisał(a):

A nie da się jakoś "dogenerować" tych tekstów z pliku JS później? Tzn. np. po załadowaniu strony? Tak jakby osobno w pływającej ramce.