Niezrozumiały natrętny komunikat!

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Janko napisał(a):

Witam Koleżeństwo po dłuższej nieobecności!
Do tej pory, kiedy ukazywała się nowa wersja Opery, zawsze instalowałem ją obok dotychczasowej i kiedy działała jak należy wyrzucałem starą. Tym razem nową 9.20 nadinstalowałem na 9.10 i to był błąd. Nowa Opera zwraca mi co chwilę komunikat jak na zrzucie, przy każdym otwarciu jakiegoś portalu ( w tym Opera-forum).
Co to jest za błąd i jak się z nim uporać? A przy okazji na zrzucie widać portal Interii na którym są czarne paski na tekstach. Co to takiego? Na innych tego nie ma.
Zrzut: http://members.chello.pl/tachmiel/Blad%20zapisu.png
Pozdrawiam
Dodane:
Następny komunikat: http://members.chello.pl/tachmiel/Komunikat.png z którym nie wiem co zrobić. Poczta działa w obie strony więc nie wiem o co chodzi. Kiedy klikam na lewy pasek każdorazowo muszę zaznaczać panel "poczta". Po zamknięciu Opery panel ten znika z paska i tak w kółko. Szkoda, że nie mogę powrócić do starej 9.10 sad

Zajec napisał(a):

Nie masz uprawnień do zapisu w pliku. A ponieważ Ty uruchamiasz Operę, ona też nie ma tych uprawnień.

Są dwie możliwości:
1) Administrator zabronił Ci zapisywania w E:\Opera\profile\opera6.adr
2) Ustawiłeś (a może Windows był tak miły?) właściwości tego pliku na "Tylko od odczytu" albo "Archiwalny" czy jakoś tak.

daris napisał(a):

Originally posted by Janko:

Następny komunikat: http://members.chello.pl/tachmiel/Komunikat.png z którym nie wiem co zrobić. Poczta działa w obie strony więc nie wiem o co chodzi. Kiedy klikam na lewy pasek każdorazowo muszę zaznaczać panel "poczta". Po zamknięciu Opery panel ten znika z paska i tak w kółko. Szkoda, że nie mogę powrócić do starej 9.10


Też mam ten problem jak i paru innych userów:
http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=176531

PeterCub napisał(a):

Może odptaszkowanie tego pomoże...

daris napisał(a):

Originally posted by PeterCub:

Może odptaszkowanie tego pomoże...


Od początku nie było zaznaczone

Janko napisał(a):

Originally posted by Zajec:

Nie masz uprawnień do zapisu w pliku. A ponieważ Ty uruchamiasz Operę, ona też nie ma Administrator zabronił Ci zapisywania w E:\Opera\profile\opera6.adr


Nie bardzo to rozumiem. Sto razy otwieram Wirtualną Polskę i co, za każdym razem następuje zapis do pliku opera6.adr ?? I po co, skoro po zamknięciu tego komunikatu nic złego się nie dzieje. Oczywiście mam dwa konta Administratora i Użytkownika ze względów bezpieczeństwa. Do grzebania w Internecie używam wyłącznie konta Użytkownika (bo takie są wymogi bezpieczeństwa!!!) i nonsensem jest ingerencja Administratora w przeglądarkę zainstalowaną na koncie Użytkownika. Takiego czegoś nie było w dotychczsowych wersjach przeglądarek chociaż od dawna miałem dwa konta. Coś widocznie jest porąbane z z tą 9.20. Ciekaw jestem czy inni też mają takie problemy?
Pzdr

andol napisał(a):

Originally posted by Janko:

Coś widocznie jest porąbane z z tą 9.20. Ciekaw jestem czy inni też mają takie problemy?Pewnie skończyło Ci się wolne miejsce na dysku E lub naprawdę coś zamieszałeś w uprawnieniach do katalogu profilu.

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by andol:

(...)lub naprawdę coś zamieszałeś w uprawnieniach do katalogu profilu.


Np.: Instalował Opere jako administrator i teraz ze względów bezpieczeństwa jako użytkownik nie mas dostępu do katalogu stworzonego wcześniej przez administratora?

Janko napisał(a):

Originally posted by Barthez:

Originally posted by andol:

(...)lub naprawdę coś zamieszałeś w uprawnieniach do katalogu profilu.


Np.: Instalował Opere jako administrator i teraz ze względów bezpieczeństwa jako użytkownik nie mas dostępu do katalogu stworzonego wcześniej przez administratora?A co powiesz na to: zainstalowałem 9.10 obok 9.20 (w innym katalogu oczywiście) z konta Użytkownik, i stara Opera pracuje normalnie a nowa zwraca stale te komunikaty?
Dodane
Co tu ma do rzeczy Administrator skoro z konta Usera mogę odinstalowywać Operę?

Wasacz napisał(a):

Originally posted by Janko:

zainstalowałem 9.10 obok 9.20 (w innym katalogu oczywiście)


I w dwóch różnych rejestrach... :/

Proponuję zrobić backup profilu i pobawić się w całkowitą reinstalkę Opery (łącznie z usuwaniem katalogu profilu i wpisów w rejestrze). Potem zobaczyć, czy na domyślnych ustawieniach wszystko jest OK.

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by Janko:

Co tu ma do rzeczy Administrator skoro z konta Usera mogę odinstalowywać Operę?


Bo brak uprawnień do zapisywania w katalogu był jedna z rozpatrywanych możliwości...
To są tylko spekulacje na temat możliwych scenariuszy jakie doprowadziły od takiej a nie innej sytuacji wink