Blokowanie kart

w dziale Opera
PMigas napisał(a):

Czyżby zrezygnowano z blokowania kart? Wg mnie to dość użyteczne polecenie, zwłaszcza jak się ma otwartych dużo kart. Chociaż w wersjach beta ta funkcja kulała (zawartość można było zobaczyć dopiero po odblokowaniu karty), ale rezygnacja z niej jest dla mnie zaskoczeniem. A może jest schowana i trzeba ją jakoś uaktywnić?

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by mig_mig:

Czyżby zrezygnowano z blokowania kart? (...) A może jest schowana i trzeba ją jakoś uaktywnić?Czy chodzi oto?


Polecenie dostępne jest gdy klikniesz PPM na karcie.

Ziggy X napisał(a):

aż wstyd się przyznać.. do czego w ogóle służy blokowanie kart? confused widziałem tą opcję od dawna, ale nigdy nie używałem.

Wasacz napisał(a):

Originally posted by Ziggy X:

do czego w ogóle służy blokowanie kart?


Zablokowanej karty nie da się normalnie zamknąć. Na przykład, jeśli masz otwartych 10 kart i 2 zablokujesz, a następnie wybierzesz Zamknij wszystkie, to i tak dwie zablokowane karty zostaną nietknięte.

Mam nadzieję, że zrozumiałeś bigsmile

Ziggy X napisał(a):

naturalnie że zrozumiałem. dzięki za wyjaśnienie.

andol napisał(a):

Originally posted by Wasacz:

Zablokowanej karty nie da się normalnie zamknąć.No, chyba, że taką kartę przeniesiesz z przestrzeni roboczej Opery na pulpit. wink

daroc napisał(a):

Originally posted by Wasacz:

a następnie wybierzesz Zamknij wszystkie


Jeśli otwierasz kilka kart w tle, a potem je czytasz, zamykając kolejne poleceniem "close page & switch to previous", to zablokowanie karty pomoże, jakbyś się czasem rozpędził. smile

woj-tek napisał(a):

Lepiej nieużywane karty trzymać zminimalizowane - także zapobiega nieopatrznemu zamknięciu smile

daroc napisał(a):

Przy close page tak. Przy close page & switch to previous natomiast już nie - switch to previous przełącza nawet na zminimalizowaną kartę.

Swoją drogą kiedyś irytowało mnie takie specyficzne zachowanie Opery, że dopóki chociaż jedna karta jest niezminimalizowana, to mogę przełączyć się na dowolną (nawet zminimalizowaną) kartę klawiszami 1 i 2 (switch to previous/next). Natomiast po zminimalizowaniu wszystkich kart klawisze 1 i 2 już nie działały. Trzeba było użyć Ctrl+Tab. Ale tu pojawiał się kolejny problem - ta kombinacja nie działała, gdy miałem zaznaczone "cycle without showing list" (preferences -> tabs). (Problem nie został "naprawiony". Używam czasu przeszłego, bo po prostu przyzwyczaiłem się do używania Opery w taki sposób, aby ta cecha mi nie przeszkadzała. wink )

Medium napisał(a):

Originally posted by daroc:

Trzeba było użyć Ctrl+Tab. Ale tu pojawiał się kolejny problem - ta kombinacja nie działała, gdy miałem zaznaczone "cycle without showing list" (preferences -> tabs). (Problem nie został "naprawiony". Używam czasu przeszłego, bo po prostu przyzwyczaiłem się do używania Opery w taki sposób, aby ta cecha mi nie przeszkadzała. )

Masz wielki talent do wyszukiwania „kamieni na drodze”! smile

andol napisał(a):

Używasz menu ze starej wersji Opery.

Preferencje > Zaawansowane > Paski narzędzi > Konfiguracja menu

Barthezdeleted napisał(a):

Medium napisał(a):

Originally posted by andol:

Używasz menu ze starej wersji Opery.

andol, dość uważnie obserwowałam wersje plików menu w kolejnych wydaniach Opery. Z całym naciskiem twierdzę, że była wersja plików 2.1, ale znów pojawiła się 2.0 (w instalatorze Classic).
BTW: Na serwerze w plikach językowych dla Opery 9.20 znalazłam tylko wersję dla Linuxa i... używam jej.

Jakie różnice? Tu głowy nie dam, ale wydaje mi się, że nie ma takiej np. funkcjonalności, która kiedyś zaistniała, że mogłam dodać nowy kontakt bezpośrednio do wybranego katalogu kontaktów klikając adres emailowy nadawcy wiadomości,
Próbowałam to jakoś odbudowywać, ale nie wychodzi mi sad

Originally posted by mig_mig:

Czyżby wszyscy mieli blokadę kart a ja nie ? Sprawdzałem konfigurację O i nic nie znalazłem tam na ten temat. Może pokarało mnie używanie najnowszych wersji beta...

Mnie chyba pokarało, ale brakiem możliwości dotarcia do swoich plików na my.opera.com (przez Operę 9.*).
Natomiast Ty prezentujesz jakby inny zestaw popup menu, albo naprawdę stary, jak andol powiada.
W standarcie nie ma np. odświeżania, a pojęcie „All Windows” od dawna jest przetłumaczone na „Rozmieść”.
Czyli sprawdź zarówno używaną wersję menu, jak i pliku językowego.

andol napisał(a):

Originally posted by medium:

andol, dość uważnie obserwowałam wersje plików menu w kolejnych wydaniach Opery.Tu nie chodzi o numer wersji pliku. W kolejnych wersjach Opery w konfiguracji menu następują jakieś zmiany - dodawane są nowe polecenia, inne są usuwane lub umieszczane w innych miejscach. Pewnego pięknego dnia mig_mig kiknął sobie pewnie przycisk „Utwórz kopię” lub zainstalował jakiś zmodyfikowany plik menu. A było to zanim w Operze pojawiła się opcja blokowania kart.

Originally posted by medium:

BTW: Na serwerze w plikach językowych dla Opery 9.20 znalazłam tylko wersję dla Linuxa i... używam jej.Ten wątek nie jest miejscem na tego typu uwagi, niemniej odpowiem. To nie są pliki dla linuksowej Opery, a pliki uniwersalne: dla Linuksa i Windows. Nagłówek pliku wygląda tak, jak wygląda, z pewnych względów technicznych. Nie ma to żadnego wpływu na działanie tłumaczenia.

Medium napisał(a):

Originally posted by andol:

Ten wątek nie jest miejscem na tego typu uwagi, niemniej odpowiem.

Dzięki za odpowiedź! Myślę, że przyda się ona również wątkodawcy...

Originally posted by andol:

Nagłówek pliku wygląda tak, jak wygląda, z pewnych względów technicznych.

Szkoda, że względy techniczne mogą wprowadzać zamiesznie, czy niepewność.

PMigas napisał(a):

Originally posted by andol:

Preferencje > Zaawansowane > Paski narzędzi > Konfiguracja menu


Dziękuję za zwrócenie uwagi. Rzeczywiście miałem problem w niestandartowym menu. Nie wpadło mi do głowy, żeby opcji zakładek szukać w ... menu worried .