Dziwnie wyświetlany Chat interia.pl

w dziale Strony WWW w Operze
goblin21 napisał(a):

Co możecie poradzić na takie wyświetlanie okna chata na interia.pl?

1czateria.jpg

Ryszard napisał(a):

1. Zainstalować Operę 6.01 i ustawić ją na "Przedstawiaj się jako Mozilla"
2. Jeżeli nie pomoże użyj rady : "Jeśli masz problem , napisz do nas - czat@firma.interia.pl - nasi administratorzy wskażą Ci sposób na jego rozwiązanie."

quiris napisał(a):

Na czateriaold.interia.pl jest normalnie.

PS. Spróbuj zmienić rozmiar okna w Operze. Coś jest nie tak z detekcją rozmiaru okna. Możesz też parę razy ponaciskać klawisz F4 wink

lama227 napisał(a):

Doświadczalnie sprawdziłem włacz "widok -> styl -> tryb użytkownika". U mnie otworzyło stronę na 2 ekrany i bez animowanych ikon ale zato okno full wymiar. Validator kodu wykazuje sporo (86) błędów. Oczywiście na dłuższą metę bzdura, lecz droga wskazuje na definicje stylu użytkownika. Nie pomogę bo dopiero to rozgryzam. Coś mi mignęło w temacie na forum (java, skrypty, przykładowe tworzenie stylów) zgubiłem ten temat bo miałem trochę swoich kłopotów. smile Szukaj tematów o "stickyManager" tam widziałem linki do intersującego ciebie tematu. Również definiowanie stylów i automatyczne używanie na określonych stronach. Przedstawianie się jako firefox czy IE nie działa. Validator również tam wykazuje błędy.

lama227 napisał(a):

Jeszcze w temacie. Znalazłem odpowiedni link http://mojaopera.9g.pl/wiki/Skrypty_użytkownika_-_Przykłady
Zerknij na

Skrypt użytkownika - SygnaturaCSS - dodaje identyfikator //#adres-strony-pl// do kodu każdej strony - można dzięki temu korzystać ze stylów użytkownika.

Temat prowadzi za rączkę i to może być sposób na obejście problemów z wieloma stronami. Postulował bym nawet by stworzyć kolekcję takich gotowców do rozpowszechnienia wśród "poszkodowanych" śpiewaków operowych. wink
Liczę na to, że ktoś bardziej światły się wypowie...

quiris napisał(a):

Originally posted by lama227:

Skrypt użytkownika - SygnaturaCSS - dodaje identyfikator


Nie radzę tego już używać. Raz, że nie potrzeba, bo są Preferencje dla witryny. Dwa, że ten skrypt może powodować szereg problemów na różnych stronach.

goblin21 napisał(a):

Originally posted by quiris:

Na czateriaold.interia.pl jest normalnie.

PS. Spróbuj zmienić rozmiar okna w Operze. Coś jest nie tak z detekcją rozmiaru okna. Możesz też parę razy ponaciskać klawisz F4 winkDzięki. Jak narazie korzystam z F4, i się sprawdza

lxirek napisał(a):

Chyba na interii zaczeli coś grzebać. Tak czy inaczej sposób z F4 już nie działa. Bo teraz czateria wygląda tak (i w Linuksie i w Windows)
http://files.myopera.com/lxirek/albums/251337/czat0.png
http://files.myopera.com/lxirek/albums/251337/czat1.png
Czy zna ktoś jakieś nowe tricki?
Było za małe teraz jest za duże rolleyes

lxirek napisał(a):

O... i chyba wygrzebali, bo teraz wszystko jest OK smile