Strony mają mniejszy transfer o połowę niż sam download

w dziale Opera
daris napisał(a):

Ostatnio dostałem "dopalacza" mojego neta i nagle z mojego transferu ~30KB/s zrobiło się ~120KB/s. Pliki pobierają się z prędkością ~120KB/s ale strony otwierają się maksymalnie z prędkością ~60KB/s. Czy to normalne zjawisko?

Zauważyłem to oglądając teledysk na youtube.com, że w pasku stanu była szybkośc maksymalnie 60KB/s. Może chodzi o jakieś ograniczenia w ustawieniach?

marek79 napisał(a):

Wydaje mi się, że masz wolne DNSy, sprawdź i ewentualnie zmień preferowany na alternatywny right

daroc napisał(a):

Zainstaluj DU Meter albo Net Activity Diagram i zmierz prędkość pobierania. Osobiścię w ogóle nie sugeruję się tym, co wyświetla Opera. Mam włączony prosty pasek postępu, żeby tylko wiedzieć, czy strona się już/jeszcze ładuje.

Edit: Mówiąc o niesugerowaniu się miałem na myśli prędkość pobierania stron, przy transferach działa nieco lepiej.

daris napisał(a):

Tak na stronach to się zbytnio nie zdąży rozpędzić nawet do 30KB/s, bo na początku jest ~7KB/s i później powoli rośnie. A na przykład na youtube.com to ten pasek jest widoczny czały czas i jeszcze nigdy nie widziałem żeby doszedł do 60KB/s.

Chcąc przetestować transfer normalny zassałem jakiś większy plik z neta (coś koło 500MB smile ) i okazało się że tam jest ~100-100KB/a (resztę kradnie radio bigsmile )

Originally posted by marek79:

Wydaje mi się, że masz wolne DNSy, sprawdź i ewentualnie zmień preferowany na alternatywny


Co du DNS'y mają do tego jak pliki pobiera mi z normalną prędkością (w operze) a strony otwierają się z około o połowę mniejszą (chociaż na stronach to się nie da sprawdzić max. prędkości - tak się z youtube.com teledysk buforował)

Ryszard napisał(a):

Originally posted by daris:

a strony otwierają się z około o połowę mniejszą

A nie jest to przypadkiem zupełnie normalnym zjawiskiem? Zobacz na moje http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMeasurement.php?ID=56,545,574 Co prawda Surfspeed inside Poland nie jest 2 razy mniejsze niż Download speed ale...

daroc napisał(a):

Przy pobieraniu dużej ilości małych plików tak niekiedy jest...
Moje wyniki (robione w FF, pod Operą niekiedy coś nie bardzo Numion chce działać)
http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMeasurement.php?ID=56,546,800
W Operze raz zadziałało i SurfSpeed wynosiło nawet jeszcze pare KB/s mniej. Próbowałem wykonać test jeszcze raz, ale po wykonaniu testu wyniki nie pojawiły się (w tabelkach pojawiało się "not measured", zaś aplety wyświetlały np. "applet crashed"). Ciekawe jest jednak to że mimo że ten SurfSpeed wynosi około 65 - 70% przepustowości łącza, to Net Activity Diagram pokazuje maksymalną prędkość. Stąd wnioskuję, że tak dużo danych potrzebne jest na nawiązanie połączenia.

daris napisał(a):

A czy związane z tym są ustawienia max. liczby połączeń (mam ustawione na 8)?

daroc napisał(a):

Z tego co napisałem posta wyżej można by wnioskować że mniej połączeń to więcej transferu dla plików, czyli szybciej. Ale mnie osobiście wydaje się (tak na oko), że przy większej liczbie połączeń większość stron ładuje się szybciej (przy ładowaniu nie ma przerw pomiędzy jakimiś partiami strony).