Problem z filtrami

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
mgregor napisał(a):

Zaczalem korzystac z klienta pocztowego w Operze no i mam problem. Z filtrami. Mam 7 kont. Skonfigurowalem, odbiera, wysyla. Potworzylem filtry. Dla przykladu:
Filtr 1: Zastosuj do wiadomosci, w ktorych pole naglowka "do" zawiera "adres1konta@costam.pl"
Filtr 2: --------------------||-------------------------------------- "adres2konta@costam.pl"

Do tego w zakladce kryteria kazdego filtra sa zaznaczone opcje "Ucz sie na podstawie dodawanych i usuwanych wiadomosci" i "Nie pokazuj wiadomosci w innych filtrach". No i to nie dziala...Wiadomosci pojawiaja sie w calkowicie przypadkowych filtrach, czasami w 2 albo i 3. Do tego dokonfigurowalem sobie jeszcze konto grup dyskusyjnych. Oczywiscie stworzylem filtry "Naglowek grup dyskusyjnych zawiera nazwa_grupy" No po tym to juz po prostu byla masakra...Wiadomosci z grup zamiast pojawiac sie w filtrach od grup pojawialy sie we wszystkich innych tylko nie tam gdzie bym tego chcial.

Czy ja cos zle robie? Czy filtry sa zle skonstruowane? Moze ktos cos podpowie...

Pozdrawiam
mgregor

Ryszard napisał(a):

Originally posted by mgregor:

Filtr 1: Zastosuj do wiadomosci, w ktorych pole naglowka "do" zawiera "adres1konta@costam.pl"Filtr 2: --------------------||-------------------------------------- "adres2konta@costam.pl"Do tego w zakladce kryteria kazdego filtra sa zaznaczone opcje "Ucz sie na podstawie dodawanych i usuwanych wiadomosci"

Co w ten sposób chciałeś osiągnąć? Dlaczego zaptaszkowałeś "uczenie się"? A jeżeli już zaptaszkowałeś to dlaczego nie uczysz? Wiadomościom, których nie chcesz w widoku rób "Usuń z widoku ([ctrl]+[x]) a wiadomościom chcianym, a niewidzianym w widoku rób prawoklik - Pokaż w i wybrać.