"niebezpieczne okienka" ?

w dziale Strony WWW w Operze
aronia26l napisał(a):

witam. ostatnio na różnych stronach w www pojawiają mi się coraz częściej takie charakterystyczne okienka/reklamy (na szaro niebieskim, prostokątnym tle) z napisami np :

"You are 999,999th visitor
Congratulations, You WON! (Click here to claim) " lub:

"Message alert. You have 1 message waitingfor You" czy też:

"Złap numer (i tu szereg cyferek) )"

..i różne podobne,napewno wiecie o co chodzi. Przypuszczam , że to delikatnie mówiąć nic dobrego i lepiej tego typu odnośników nie dotykać i tak też robie, ale mam obawy czy przypadkiem najmłodsza siostra kiedyś nie kliknie mi na coś takiego. Czy da się jakoś zablokować pojawianie się tego typu okienek na stronach? Zwłaszcza że jak wspomniałam..coraz cześciej się pojawiają.

np. takie coś: Nowy obraz (5).bmp

Zajec napisał(a):

To po prostu linki, najczęściej do programów będących mniejszym lub większym paskudztwami. Kliknięcie niczego nie popsuje, bo Opera nie pozwoli stronie na wykonanie jakiegokolwiek niebezpiecznego kodu. Niebezpiecznie będzie, gdy siostra pobierze plik wykonywalny (exe dla windowsa) i go wykona. Może wtedy zainstalować wirusa, trojana, itp.

P.S.
Zapisuj obrazki jako png, będą dużo lżejsze.

aronia26l napisał(a):

Czyli jak rozumiem, żeby to zrobić "Niebezpiecznie będzie, gdy siostra pobierze plik wykonywalny (exe dla windowsa) i go wykona" musiała by się bardziej natrudzić niż poprostu kliknąć raz myszką tak ? no dobrze, to pozostaje mi liczyć na to że bardziej bawić się nie będzie smile . Dziękuje za odpowiedź.
A o konwertowaniu plików na png przed dodaniem postaram się pamiętać.

Zajec napisał(a):

Pojedyncze kliknięcie w taką reklamę/banner niczego złego nie spowoduje :-)

daroc napisał(a):

Chyba że banner prowadzi do pliku exe. Nacisnąć "open" nie jest tak trudno... whistle

Ryszard napisał(a):

Jest taka strona
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=30
wybierasz, ściągasz, instalujesz i masz 30% wzrost spokoju. Drugie 30% wzrostu zaliczysz po rozmowie z siostrą wink
A resztę załatwia http://www.partition-saving.com/ lub któryś z http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=31 - robisz obraz dysku z systemem i jakby zaczęło się coś dziwnego to odtwarzasz.

aronia26l napisał(a):

antywirus stosuję, Avast no i systemowy firewall. Przywracanie systemu też mam włączone w opcjach komputera, to takie nie wystarczy? czy te z polecanych są pod tym względem bezpieczniejsze, lub może poprostu całkiem inne?