Blokowanie reklam flash

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
nitro67 napisał(a):

Czy da się w operze 9.20 ustawić takie dwa przyciski do blokowania flasha'a jak w Opera USB? Przykład na załączonym obrazku.

Zajec napisał(a):

Przykładu nie widać, temat chyba był analizowany na forum dogłębnie.

nitro67 napisał(a):

Się nie załączył obrazek


krzysieks napisał(a):

Originally posted by nitro_67:

Czy da się w operze 9.20 ustawić takie dwa przyciski do blokowania flasha'a jak w Opera USB? Przykład na załączonym obrazku.


Z Opery USB z profile\styles\user przenieś pliki _Antiflash.css i _bantiad.css do Opery 9.20 odpowiednio profile\styles\user
screen1.png
W kreatora przycisków Opery ze strony http://nontroppo.org/tools/buttonmaker/ wklej:
Select user CSS file, 16, , "Flash block on", "Transfer Loading" > Deselect user CSS file, 16, , "Flash block off", "Transfer Failure"
screen2.png
naciśnij przycisk "Create button" , następnie naciśnij "Flash block on
Pojawi się okno dodania nowego przycisku
screen3.png
Zatwierdź, następnie otworzy się okno wygląd i moje przyciski gdzie pojawi się dodany przycisk ( w tym przykładzie na samym dole bo już wcześniej miałem taki przycisk dodany )
screen4.png
Utworzony przycisk przeciągamy myszą na wybrany pasek narzędzi i naciskamy OK w oknie Wygląd.
Całą procedurę powtarzamy dla dodania drugiego przycisku wklejamy tylko nowe polecenie
Select user CSS file, 17, , "Grafik block on", "Transfer Loading" > Deselect user CSS file, 17, , "Grafik block off", "Transfer Failure"

nitro67 napisał(a):

Przyciski utworzyłem zgodnie z opisem ale niestety nie działają. Tamte w operze USB po nacisnięciu przełączaja się na zielono a te w normalenj operze pozostają czerwone

krzysieks napisał(a):

Polecenia tworzenia przycisków były wykonane dla zawartości profile\styles\user dokładnie takiej jak w prawym oknie total comandera na screnie 1. Jeżeli masz inną ilość plików w tym katalogu przyciski utworzone z tych poleceń nie będą działać.
Dla zawartości pliku jak w lewym oknie na screenie1 dla Flash block polecenie wygląda następująco:
Select user CSS file, , , "Flash block on", "Transfer Loading" > Deselect user CSS file, , , "Flash block off", "Transfer Failure"

dla Grafik block:
Select user CSS file, 1, , "Grafik block on", "Transfer Loading" > Deselect user CSS file, 1, , "Grafik block off", "Transfer Failure"

Jak widać w zmienia się tylko wartość cyfr pomiędzy przecinkami. Jest ona zależna od ilości i nazw plików ustalających kolejność w katalogu.
Zwróć uwagę żeby pliki dodać w opera\profile\styles\user bo łatwo przez pomyłkę wpisać w opera\styles\user.

nitro67 napisał(a):

Dzięki zadziałało.