M2 usuwanie maili z serwera

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Andrev napisał(a):

Czy istnieje mozliwosc usuniecia okreslonych maili z serwera mimo ze mam zaznaczona opcje pozostaw na serwerze ?

Chodzi mi przede wszystkim o spam odbieram poczte w pracy pozostawiajac ja na serwerze i w domu nie chce po raz 2 odbierac kilku spamerski maili bo i po co.

qviri napisał(a):

Z poziomu M2 chyba nie.

Ewentualnie jak masz dostęp również przez webmaila to go użyj (ale pomocne, nie?), albo jest taki program jak skrzynka biegego, mały i chyba to potrafi.

Andrev napisał(a):

"Z poziomu M2 chyba nie."

Chodzi mi wlasnie o M2, przez www to mi sie nie chce, skrzynka bagiego jest ok ale nie lubie miec za duzo zabawek w tray, wiec pozostaje mi odbieranie spamu po 2 razy sad

andol napisał(a):

Originally posted by qviri
skrzynka biegegoOriginally posted by Andrev
skrzynka bagiegolol lol lol
skrzynka bogiego

Andrev napisał(a):

oj czepiasz sie wink
Jak zwal tak zwal na szczescie wiadomo o co chodzi smile

JeYeF napisał(a):

Witka

Ja do takich tajnych operacji ze spamem polecam "Mail Washera".

andol napisał(a):

Originally posted by Andrev
Jak zwal tak zwal na szczescie wiadomo o co chodzi smileidea A może ktoś chciałby sobie pobrać ten programik? Zawsze łatwiej znaleźć wpisując w wyszukiwarce właściwą nazwę.
Sam go kiedyś używałem.

arty napisał(a):

Szczerze polecam taki maleńki programik pocztowy - Popcorn. Ma ok. 180 KB, składa się z dwóch plików: .exe i .ini, nie wymaga instalacji (po prostu odpala się plik .exe), nie śmieci po rejestrze (wszystkie informacje ma w pliku .ini) i czyta maile bezpośrednio z serwera. Można sobie ściągać same nagłówki i usuwać z serwera niepożądane przesyłki bez problemu. Aha, obsługuje dowolną ilość kont pocztowych, uwierzytelnienie przy wysyłaniu itd. Ot, mała rzecz, a cieszy smile Jedyny minus - to, że nie obsługuje załączników do maili. Ale jako backup podstawowego programu pocztowego, narzędzie do usuwania śmieci z serwera, czy drobiazg, który można na dyskietce brać np. w podróż i uruchamiać z tejże dyskietki w dowolnej kafejce.... całkiem ok smile
http://ultrafunk.com/products/popcorn/

Mistrz napisał(a):

automatyczne usuwanie e-maili z serwera

Mam podobny problem do Andrev związany z usuwaniem widomości z serwera pocztowego. Jedyna dostępna opcja to "pozostaw wiadomości na serwerze". Nie odpowiada mi usuwanie e-maili od razu, chociażby dlatego, że zdarza mi się korzystać z poczty w różnych miejscach, więc, siłą rzeczy, moje wiadomości gromadzą się na koncie. Ale chciałbym temu zapobiec, przez automatyczne usuwanie przeczytanych listów np. po dwóch tygodniach. Czy nikt nie wpadł na wprowadzenie w M2 takiej banalnej opcji zapobiegającej przepełnianiu się skrzynki, czy też ja coś mam problemy z percepcją?

Przy okazji; cześć wszystkim.

Jarek Witkowski napisał(a):

Po co mi dodatki do dobrego programu?

Aby pozbyć się niepotrzebnych e-maili z serwera używam mozilli ale czy w M2 nie mogłaby być podobna funkcja, usuń z serwera po przeniesieniu do kosza czy do specjalnego folderu? W czym jest problem, że do tej pory tego nie wprowadzono?

Ryszard napisał(a):

usuń z serwera po przeniesieniu do kosza czy do specjalnego folderu?


Ależ jest, tylko dla konta IMAP. Jak usuwać z kosza na dysku, to jest kasowana na serwerze.

Można kasować jakimś drobiazgiem w stylu skrzynka bogiego czy PopTray.

Mistrz napisał(a):

Można kasować jakimś drobiazgiem w stylu skrzynka bogiego czy PopTray.


Wszystko można i da się jakoś zrobić, problem w tym, żeby po ludzku. Jest idiotyzmem samym w sobie potrzeba instalowania dodatków, żeby wykonać podstawowe czynności...

Mayor napisał(a):

to o czym mowa nazywa się "server side rules" i było zgłaszane wieleoktrotnie na wishliste jako jedna z bodajże 5-ciu najważniejszych rzeczy do zrobienia w przyszłych operach (jedną z nich było m.in. zlikwidowanie uporczywych wyskakujących okienek o błędzie, np. gdy strona nie istnieje ("error dialog boxes", innych już nie pamiętam)
także jest szansa że to (kiedyś) dodadzą...