Opera nie chce się uruchomić

w dziale Opera
aprilkao napisał(a):

Kiedyś miałam Operę, wersję o ile się nie mylę 9.0 i byłam nią zachwycona - przez dwa miesiące... Później wyskakiwał mi dziwny dymek, a Opera się nadal otwierała. Po tygodniu od pierwszego dymka był już tylko dymek, Opera przestała działać. Usunęłam Operę z komputera i zainstalowałam ją na nowo, tym razem już zaktualizowaną wersję 9.2. Instalacja przebiegła bez problemów, ale kiedy chcę uruchomić Operę... wyskakuje mój przyjaciel dymek. Oto jego treść:
Opera.exe - uszkodzony plik
Plik lub katalog C:\Documents and Settings\Ja\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile jest uszkodzony i nie nadaje sie do odczytu. Uruchom program CHKDSK.

Wszystko byłoby fajnie, gdyby to, że ścieżka do tego programu... nie istnieje! Zgadza się do momentu "ja", nie mam tam folderu "dane aplikacji"...

Oprócz tego na środku ekranu wyskakuje okienko:
Opera
Error initializing Opera: module 7

Błagam o pomoc - co się dzieje z Operą? ;(

golew napisał(a):

Masz folder "dane aplikacji" ale jest on domyślnie ukryty.
Spróbuj może odinstalować Operę, a następnie zainstalować jeszcze raz, tym razem wybierając opcję (yyy jak się to nazywa?) nie dla wielu użytkowników(?).
Chodzi o to, aby Opera była jedna wspólna dla wszystkich użytkowników, a folder profile znajdował się w katalogu programu a nie danych użytkownika.

Oprócz tego warto wejść w mój komputer -> prawym na dysku C -> właściwości -> narzędzia -> sprawdzanie błędów -> sprawdź. Może rzeczywiście jakiś błąd na dysku.

aprilkao napisał(a):

1) Matko jedyna przepraszam za błąd ortograficzny w temacie o_O Teraz zauważyłam a jak dałam edit to tam wszystko jest tak jak powinno być...

2) na temat; nie działa ani jedno ani drugie... sad odznaczyłam podczas instalacji 'taki sam profil dla wszystkich użytkowników' czy jakoś tak... (ale to chyba nawet było domyślnie o_O No nic... Muszę pokochać Firefoxa ;( Chyba że jest jeszcze jakiś ratunek?

golew napisał(a):

Originally posted by aprilkao:

Chyba że jest jeszcze jakiś ratunek?

Na pewno jest smile
"taki sam profil dla wszystkich" powinien właśnie być zaznaczony.
Spróbuj jeszcze zainstalować Operę w innym katalogu (np. D:Opera9 a nie domyślnym C:program files/Opera.)

PS. pomóżcie proszę koleżance w razie problemów, bo mnie nie będzie na forum kilka dni.

nunio napisał(a):

Jesli nie potrafisz dotrzec do katalogu "Dane aplikacji" i usunac znajdujacego sie tam podkatalogu "Opera", to zainstaluj Opere w katalogu "C:\Program Files\Opera9" zamiast "C:\Program Files\Opera". Nie zmieniaj innych ustawien podczas instalacji.

aprilkao napisał(a):

Dzięki Wam bardzo, jesteście super smile :* Opera działa jak należy smile

moskit122 napisał(a):

rozwiazanie dziala i owszem, ale jest jeden problem... a co jeśli chce zachować ten folder? w nim znajduja sie maile i zapisane strony, przeinstalowalem opere wedlug instrukcji, na szczescie mialem stara kopie folderu Opera i wiekszosc maili zostala ale co jesli problem pojawi sie znów, moze piszcie w jakiej okolicznosci zaczal sie problem, u mnie chyba po instalacji programu so sprawdzania sum kntrolnych

pozdrawiam

moskit122 napisał(a):

problem tkwi w pliku: opera6 (ustawienia konfiguracyjne) wystarczy usunąc owy plik, jednakże to nadal nie jest rozwiazaniem, ja skopiowałem moje ustawienia bez tego pliku i wyszstko działa jak powinno, kontakty, maile wszystko jest, ale to nie rozwiazanie, czekam na chetnych którzy będą grzebac w tym pliku
wlasciwie z tego co pamietam ten mozna edytowac z poziomu opery, poleceniem about:config, i tam sie wszystko ustawia, tylko która linijka jest zepsuta gdy opera nie działa?

pozdrawiam (sorry ze nie edit, ale edytowac mozna do jednego dnia po opublikowaniu... glupie)

daroc napisał(a):

Trudno nam mówić co jest zepsute. Może gdybyśmy mieli ten felerny plik u siebie na dysku (chociaż rozumiem, że mogą tam być jakieś prywatne dane etc), to można by coś pokombinować. Chociażby zobaczyć u siebie, jak ten problem wygląda.

Sebasu napisał(a):

u mnie pomogło usunięcie wpisów z błednymi ścieżkami np Button Set wink