problem z zakładkami / pomocy!

w dziale Opera
deszczu napisał(a):

Witam!

Mam problem z załadowaniem pliku z zakładkami.Wczoraj, gdy zapchałem sobie dysk, na którym mam zainstalowaną Opere wyskoczył mi komunikat o tym, że nie można załadować pliku zakładkami. Nie pamiętam co dokładnie było w nim napisane... Wczoraj(przed i po opróżnieniu dysku) jeszcze wszystkie zakładki były dostępne w programie, dziś po ponownym uruchomieniu komputera całkowicie zniknęły. Plik w którym zapisałem je nadal istnieje, jest w tym samym miejscu gdzie być powinen, jednak gdy próbuje go załadować zakładki>menadżer zakładek>plik>otwórz lub plik>importuj zakładki nic się nie dzieje. Pusto w zakładkach. Pojawia się tylko kosz.
Najgorsze jest to, że miałem w nich kilka pozycji z materiałami do licencjatu, które zbierałem już od dłuższego czasu....

Prosze o pomoc!

edit: posiadam Opere 9.20

archetwist napisał(a):

Obejrzyj sobie ten plik i sprawdź, czy rzeczywiście są w nim zakładki. Jeśli został w jakiś sposób uszkodzony, to zawsze możesz odczytać z niego (i skopiować) wybrane adresy.

daroc napisał(a):

Originally posted by deszczu:

Wczoraj(przed i po opróżnieniu dysku)


Co masz na myśli poprzez "opróżnianie dysku"?

Opera przy starcie tworzy (jeśli nie istnieją) podstawowe pliki, m.in. zakładek, dlatego plik rzeczywiście tam jest, nawet jeśli np. wcześniej został usunięty. Tak jak poradził archetwist, obejrzyj (np. otwórz notatnikiem) ten plik i zobacz co w nim jest. Sprawdź też, czy w katalogu profilu Opery znajdują się jakieś pliki z rozszerzeniem bak. Rozszerzenia możesz zobaczyć (zakładam że używasz Windowsa) włączając opcje folderów -> widok i odznaczając "ukryj rozszerzenia znanych typów plików".

golew napisał(a):

Ale w nowej Operce chyba zrezygnowali z bezcennej rzeczy jaką było robienie kopii ważnych plików sad