Opera i Vista...

w dziale Opera
PiotrekL napisał(a):

Witam,

Niestety, z powodu częstych problemów z XP64 byłem zmuszony zainstalować Windowsa Vistę.
Stwierdziłem że raczej nie będzie problemu z Operą, i odpaliłem ją bez instalacji. Uruchomiła się, lecz bez paska menu oraz paska ze stronami na dole ekranu. W miejscu dolnego paska pojawił się pasek stanu. Nie działa również prawy przycisk myszy (nigdzie w oknie Opery). Ponadto z bocznego menu zniknęła poczta, oraz nie jest ona sprawdzana. Zainstalowałem Operę w miejsce starej i wszystko działało do restartu systemu. Po ponownym uruchomieniu wszystko powróciło do stannu sprzed instalacji, reinstalacje nic nie dają, a nie mam ochoty odinstalowywać, ponieważ zależy mi na zachowanych mailach.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Co można z tym zrobić?

Z góry dziękuję

PeterCub napisał(a):

Odpaliłeś bez instalacji, czyli użyłeś starej, a ona ma trochę inaczej usytuowane ścieżki dostępu. W WinXP ścieżka do plików użytkownika mieści się w Documents and Settings\użytkownik\Dane Aplikacji\Opera\itd... w WinVista w Users\użytkownik\Dane Aplikacji\itd... vide opera:about. Jeśli chcesz zachować maile, zakładki, będziesz musiał przeedytować pliki konfiguracyjne i poprzenosić je we właściwe miejsca.

PiotrekL napisał(a):

Nie o to mi chodzi. Wszystkie zakładki i inne ustawienia mam. Pocztę też miałem do chwili restartu systemu.

Chodzi o to że nie mam górnego paska menu, zakładki z pocztą po lewej stronie oraz nie działa menu prawego przycisku myszy (działają gesty związane z tym przyciskiem). Jeżeli ktoś chce to mogę wrzucić print screena

PeterCub napisał(a):

Originally posted by PiotrekL:

Chodzi o to że nie mam górnego paska menu, zakładki z pocztą po lewej stronie oraz nie działa menu prawego przycisku myszy (działają gesty związane z tym przyciskiem).


Spróbuj zresetować swój profil.