Co ma zrobić nowicjuszka, żeby jej działał czat?

w dziale Aplikacje dla Opery
DoraM napisał(a):

Mam nadzieję, że to odpowiednie miejsce...

Chciałabym móc korzystać z irca bez instalowania osobnego programu jak np. mIRC. Wskazówki w tutorialu Opery dotyczące czata wydają się proste jak drut ale podążanie za nimi nie przyniosło mi żadnego rezultatu. Czy 'konto' powinno nazywać się tak samo jak sieć do której chcę się włączyć? Dlaczego nie mogę dołączyć do wybranej sieci? Dlaczego nie wyskakuje żadna lista kanałów? Czy muszę pogrzebać w jakichiś ustawieniach?

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by DoraM:

Mam nadzieję, że to odpowiednie miejsce...


Każde miejsce jest dobre na zadawanie pytań wink

Originally posted by DoraM:

podążanie za nimi nie przyniosło mi żadnego rezultatu(...)Dlaczego nie mogę dołączyć do wybranej sieci? Dlaczego nie wyskakuje żadna lista kanałów? Czy muszę pogrzebać w jakichś ustawieniach?


To znaczy? Wpisałaś swoje dane, nazwę serwera i Opera sie nie łączy? Do jakiego serwera się podłączasz (jeśli to nie tajemnica)? Na przykład warszawski serwer IRCnet'u (warszawa.irc.pl) potrzebuje trochę czasu by sie do niego podłączyć. Po dodaniu konta Czat w bocznym Panelu (F4) powinna pojawić sie dodatkowy Panel Czat, tam powinnaś widzieć jaki jest status , z niego też możesz wywołać listę kanałów.

Originally posted by DoraM:

Czy 'konto' powinno nazywać się tak samo jak sieć do której chcę się włączyć?


Nie, nie musi. Zazwyczaj po prostu ułatwia to orientacje. Jeśli masz ochotę, możesz sobie konto nazwać jak chcesz np.: DoraM@IRCnet

DoraM napisał(a):

Dziękuję, Barthez! Twój komentarz pozwolił mi się zorientować, że zamiast adresu serwera, wpisywałam tylko nazwę sieci. Teraz już działa! happy