Opera zajmuje 100 procesora

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Sebcio napisał(a):

Co pewien czas moj system winxppro zaczal sie "zacinac", ze zdziwnieniem stwierdzilem ze w procesach opera zajmuje prawie calego proca, nie jest to chyba kwestia techniczna przy moim sprzecie P4 2.4Ghz, 512MB RAM, czy ktos sie spotkal z podobnym problemem, sprawdzilem system ad-aware, spybotem, avastem, hijackiem, co mam zrobic?

Ryszard napisał(a):

"Problem" co jakiś czas przewija się przez forum. Skąd się bierze - ja nie wiem. Jak go rozwiązać też nie wiem. Bo oczywistości w rodzaju - sprawdź używanie wtyczek i skryptów użytkownika masz już chyba za sobą.
U mnie takie przycięcia powstają w czasie wizyt na przeładowanych, zabłędowanych stronach.

PeterCub napisał(a):

U mnie czasem pojawia się to na stronach z flashem.

daroc napisał(a):

Na stronach z flashem użycie procesora 70 - 80 % to normalka. wink Dodatkowo załadowanie samego pluginu chyba też chwilkę może zająć, ale pewnie nie o to chodzi...
Ja np. jak oglądam operowe forum i otworzę w nim w tle np. 3 - 4 strony i podczas ich ładowania próbuję zamknąć gestem aktualną stronę, to czasami różne dziwne cuda wychodzą... Tak jakby Opera zamiast dół-prawo, "złapie" jedynie dół...

Sebcio napisał(a):

no ale ten problem wystepuje tez czasami gdy otwarta jest tylko 1 strona np.WP pozatym Opera zrzera strasznie duzo RAM-u w takiej chwili np.50MB , moze problem lezy w cach-u

daroc napisał(a):

Rzeczywiście ostatnio Opera używa (nie zżera, po prostu z niego - w jakiś tam sposób - korzysta). Tym jednak osobiście się nie przejmuję. Opera już od kilku wersji nie działa sprawnie - tak jak kiedyś reklamowano - na komputerze z procesorem 486 i 8 MB ramu (o ile dobrze pamiętam podawano właśnie takie wymagania sprzętowe), ale biorąc pod uwagę, że dzisiaj 512 MB to jest normalka, a przez 90% czasu używania komputera i tak 250 - 300 MB ramu leży odłogiem, nie stanowi to problemu.
Ale to, że na komputerze z Pentium IV 2 GHz komputer przywiesza się podczas ładowania normalnych stron (HTML, CSS plus grafika, ewentualnie odrobina JS), to trochę irytujące. A z tego co ostatnio czytałem na tym forum, użytkownicy maszyn nawet dużo szybszych (np. AMD 3800) niż mój kilkuletni komputer mają podobne problemy.
Czyszczenie cache tutaj nic nie daje. Już to studiowałem kilka razy...

lary504 napisał(a):

Mam tak samo na Athlonie 4000 i 2 giga ramu. Na firefoxie chodzi bez zacięć. Trochę ciężko rozstawać się z Operą ale te przycięcia są strasznie denerwująca. Chcąc nie chcąc coraz częściej używam Firefoxa.

daroc napisał(a):

Na wishliście jest trochę wątków związanych z tym problemem. Ale odzewu developerów chyba zero...
Accurate clicking
Let Opera load content of current tab with high priority - faster than all other tabs - a hard PITA
Prioritize page loading

Edit:
@Ryszard: nie wiesz, jak problem rozwiązać, bo sam go nie doświadczasz? Czy również borykasz się z opisywaną przypadłością?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by daroc:

@Ryszard: nie wiesz, jak problem rozwiązać, bo sam go nie doświadczasz?

W zasadzie nie doświadczam. Nie zdarza mi się, że Opera "przytyka" system nie wiadomo dlaczego. Skok użycia np. przy uruchamianiu javy na map24.interia.pl nie jest dla mnie niczym dziwnym ani zastanawiającym.
U mnie, ze względów reklamowych wink wtyczki(flaszki) są domyślnie wyłączone ale np. na http://www.tvkjaslo.pl/ mam włączone i żadnych sensacji przy ładowaniu albo otwieraniu filmiku.

pgmost napisał(a):

Jeśli włączę w Operze 9.21 www.interia.pl i najeżdżam na kolejne linki klikając środkowym klawiszem myszki, to każdy link otwiera mi się w tle w kolejnej zakładce - i wszystko oki ale przy otwartych kilku "interiowskich" zakładkach procesor dobija do 100% i zaczyna zacinać się kursor, przełączanie między zakładami działa z kilku sekundowym opóżnieniem, czy tez choćby wyłączenie którejś z nich, choć chyba tylko podczas ładowania się tych zakładek - potem % spada do przyzwoitego poziomu
Tylko Opera (a nie ma tak w FF) i chyba tylko Interia - wina interii?

A czasem mam tak ze mam otwarta jakąś stronę z linkami i te linki są aktywne (można w nie kliknąć) a po chwili już nie są i nie da się w nie kliknąć, dopiero po odświeżeniu strony - co to może być? Zdarza się to czaaasami tylko, także na interii ale nie tylko, także na innych stronach.

golew napisał(a):

Mnie akurat wczoraj Interia doprowadzała do pasji, bo wyświetliłam stronę, chciałam szybko zaznaczyć kawałek tekstu do skopiowania a tu zero reakcji - po prostu strona wciąż łączyła się z serwerami reklamowymi, gemiusem, doubleclickami itd. Rzeczywiście przy łądowaniu strony Interia odwołuje się do kilkunastu serwerów i może dlatego zużycie procesora tak nagle rośnie?