Pasek stanu z FF

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
daris napisał(a):

Jak zrobić pasek stanu taki jak jest w firefoxie czy windowsowskim IE - czyli gdy strona się wczytuje - pokazuje pasek postępu (mogą być te paski operowe) a gdy skończy to później po najechaniu na linka pojawia się ścieżka do niego na pasku stanu?


Bo aktualnie mam pasek postępu na dole i pokazuje się tylko przy otwieraniu stron - ale to mnie denerwuje jak się strony wczytują bo z uruchomionym berylem zostają paski podczas przewijania strony do momentu zakończenia otwierania.

Tymczasowym rozwiązaniem tego problemu jest przeniesienie tych pasków postępu na pasek adresu.

Aktualnie nie mam paska stanu na dole.


Znów jak dodam ręcznie poszczególne elementy do paska stanu to nie będą się one chować gdy skończy się otwieranie strony. (będzie cały czas pasek wypełniony z napisem 100%)


Czy da się zrobić tak żeby po załadowaniu strony chował się pasek postępu z ładowaniem strony (umieszczony przezemnie na pasku stanu) i zostawało tylko to co jak się na linka najedzie to się pojawia ścieżka?

daroc napisał(a):

Możesz włączyć Shift+F12 -> buttons -> status i przeciągnać sobie pole stanu i pozostałe pola dotyczące postępu pobierania na pasek stanu (ten o którym pisał PeterCub). Ja osobiście włączyłem (Shift+F12 -> toolbars), aby wyświetlał się prosty pasek postępu.

PeterCub napisał(a):

PPM na panelach i: Dostosuj -> zakładka - Paski Narzędzi -> "zaptaszkowane" Pasek stanu.

EDIT
Aha, chodzi Ci o pokazanie postępu ściągania w pasku stanu na dole. My mistake... Pewnie nie da się tego zrobić w Operze. Niby jak ma się schować pasek postępu na pasku stanu, który jest ustawiony na "na górze" Pasek stanu i pasek postępu w jednym? No chyba żeby można było przenieść na pasek stanu uproszczony pasek postępu, który znika po załadowaniu strony.

daris napisał(a):

Tak jak teraz by mogło być - czyli mam pasek stanu i z lewej dorzucony pasek postępu ładowania strony.
Tylko czy nie dałoby się tego paska postępu automatycznie gdy strona się załaduje schować? (tak jak jest to możliwe na pasku adresu). Bo trochę mnie denerwuje wyświetlanie tam całego pełnego paska i na nim napis 100%.


Najlepszym jak narazie rozwiązaniem będzie włączenie paska stanu i pokazanie paska postępu na pasku adresu (z autoukrywaniem)

daroc napisał(a):

Originally posted by daris:

Najlepszym jak narazie rozwiązaniem będzie włączenie paska stanu i pokazanie paska postępu na pasku adresu (z autoukrywaniem)


Również uważam to za najlepszą metodę. wink
Inaczej się chyba nie da. Tzn. nie da się tego paska automatycznie ukrywać tak jak chcesz. Swoją drogą jak działa ten beryl, że przy włączonym wyskakującym na dole pasku postępu pojawia Ci się pasek przewijania, a pasek stanu w niczym nie przeszkadza?

daris napisał(a):

Originally posted by daroc:

Swoją drogą jak działa ten beryl, że przy włączonym wyskakującym na dole pasku postępu pojawia Ci się pasek przewijania,


Nie pasek przewijania tylko jak strona się ładuje (czyli jak jest wyświetlany ten autoukrywany pasek postępu) podczas przewijania jej to zostaje ten pasek "wlepiony" w stronę i dopiero jak strona skończy sie ładować to odświeża wyglad całej strony i wtedy znika to "wlepienie"

To przykład jak zjechałem sobie kulką podczas ładowania strony w dół:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1862465d35e95d72


EDIT: Chyba dam sobie spokój z berylem bo teraz jak go wyłączyłem to opera śmiga jak nie wiem co bigsmile

gibi86 napisał(a):

mam problem z paskiem stanu jeszt zaznaczony więc powinien być podczas dostosowywania jest widoczny ale gdy kliknę ok znów ginie :/

Medium napisał(a):

Originally posted by gibi86:

jeszt zaznaczony więc powinien być podczas dostosowywania jest widoczny ale gdy kliknę ok znów ginie :/


Pewnie zapominasz zaznaczyć "ptaszkiem" pole z tym paskiem przed kliknięciem OK. Albo to problem ogólny z zapisywaniem własnych jakichkolwiek ustawień.