Oficjalny trojan w XP ?

w dziale Po godzinach
lama227 napisał(a):

Radio w internecie fajna rzecz (zobaczymy po 15 maja). Przyzwyczaiłem się do tego medium, a i programów do odbioru przybywa. Mam radio w Mirandzie, w Winampie, i "zaplątał" się jeszcze Screamer. Nie zdziwiło mnie specjalnie gdy zobaczyłem zakładkę radio w Media Player. Pominę milczeniem fakt, że nie sposób wyszukać polską stację z jego pomocą. Zdumiało mnie coś innego. MP po wybraniu "ulubionej" stacji z dostępnej listy nie pytając odpala mi Operę i... bezczelnie uruchamia WinAmpa! Nie wiem czy sie śmiać czy płakać nad takim softem, ale tak zdaje sie z definicji zachowują sie trojany. Czy ja nie potrafię skorzystać z dobrodziejstw M$ czy to jednak trojan?

PeterCub napisał(a):

Dlatego nie używam WMP. Chyba, że nie mam innego wyjścia. Generalnie nie mam do niego zastrzeżeń, ale też się spotykałem z sytuacją, że otwierał mi przeglądarkę, jak próbowałem wejść na jakieś "radio". Winamp też mi "nie leży", wolę foobar2000, Media Player Classic, BSPlayer i VLC.

lama227 napisał(a):

Czyli jednak trojan, bo po sieci po cichu też myszkuje. Jestem ciekaw co by zrobił gdybym nie miał WinAmpa? Sam by go ściągnął i zainstalował jako swoją wtyczkę tz. TW bigsmile

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by lama227:

MP po wybraniu "ulubionej" stacji z dostępnej listy nie pytając odpala mi Operę i... bezczelnie uruchamia WinAmpa!


Dziwne u mnie po kliknięciu na klawisz Odtwarzaj Windows Media Player zaczyna odgrywać mi muzyczkę, może próbujesz słuchać stacji nadającej w formacie nie skojarzonym/obsługiwanym z WMP jak np.: ogg, acc+ czy cos podobnego wink Odpala Ci tylko Opere czy może jeszcze jakaś stronę w niej? Może podaj nazwę stacji.

Originally posted by lama227:

Nie wiem czy sie śmiać czy płakać nad takim softem, ale tak zdaje sie z definicji zachowują sie trojany.


Najlepiej to nie panikować, gdyby to był trojan to już mimowolnie odwiedzałbyś jakaś dziwną stronę... w najlepszym przypadku wink

Originally posted by lama227:

bo po sieci po cichu też myszkuje.


Myszkuje? Co? Gdzie? Kiedy i jak? p

Originally posted by lama227:

Jestem ciekaw co by zrobił gdybym nie miał WinAmpa?


Odpalił by pewnie inny odtwarzacz z którym masz skojarzony z dany typ plików/protokół.
Źle? Ja wolałbym to zamiast komunikatu o błędzie wink

lama227 napisał(a):

Barthez ja nie panikuję. Mam pełną świadomość nędzy tego softu i tyle. WMP otwiera mi Operę i uruchamia stosowną stronę stacji, a tu do głosu dochodzi WinAmp. Porównanie do trojana nasunęło mi się mimowolnie ze względu na zachowania "pozwanego". Co do szperania po sieci to ruch istnieje wystarczy przejrzeć logi z zapory. Stacja o jakiej wspomniałem to www.ministryofsound.com/asx/radio/mosradio.asx dostępna domyślnie (a więc w 100% obsługiwana).

Vambeer napisał(a):

Lama227: Odpala Ci Operę, bo jest domyslną przeglądarką (w końcu uruchamiasz "http://..."), a ona Winampa, bo ten przy instalacji skojarzył się z plikami asx i Opera te ustawienia wzięła z systemu.
Nie ma zadnych czarów-marów.

lama227 napisał(a):

Co nie tłumaczy sposobu "odtwarzania" stacji przez WMP. Co do reszty się zgadzam. Żaden inny program do obsługi radia jaki mam nie zachowuje się w tak kretyński sposób. Jeśli soft nie potrafi tego robić to nie należy udawać że jest inaczej bo absurdy gotowe. Mam bogatą wyobraźnię i potrafię sobie wyobrazić co by się działo w systemie przy tym podejściu innych producentów. Firma x ogłasza napisaliśmy CS i w swoim progsie umieszcza tylko link do orginalnego CS, bo czemu nie!?

Vambeer napisał(a):

Którego masz WMP ? W 11 nie widzę zakładki z radyjami, ani mozliwosci wyszukiwania.
Jezeli próbuję otworzyć adres "www.ministryofsound.com/asx/radio/mosradio.asx" w wmp, to płacze, ze nie umie.
Jezeli natomiast otwieram w O., i mam wmp skojarzonego z plikami asx, to ładnie (?) gra mi w wmp własnie.

lama227 napisał(a):

Mam 10 i update nie chcę sad do tego badziewia. Podejrzewam że w jakiś magiczny sposób zostałem posiadaczem wtyczki która to "obsługuje" (maybe winamp). Sam wykazałeś jak to cudo świetnie działa smile

Vambeer napisał(a):

Nie wiem, czy jest to "wina" wmp, czy serwera "radiowego".
Niektóre urle mozna otworzyc bezposrednio w wmp, niektóre nie.