Przywrócenie Opery do wersji 9.10, a obsługa języka na poziomie interfejsu.

w dziale Opera
tentausenmaniak napisał(a):

Witam! Zainstalowałem Operę w wersji 9.20, ale miałem problem z zalogowywaniem się na stronie. Przywróciłem wersję 9.10 korzystając z narzędzia przywracanie systemu, aby sprawdzić, w czym tkwi przyczyna i tu niespodzianka. Po wciśnięciu ikonki Opery, okazało się, że interfejs programu mam w języku angielskim. Jak mogę przywrócić w Operze, obsługę w języku polskim?Z góry dziękuje.

Ryszard napisał(a):

Narzędzia - Preferencje i ustawiasz wink
Na opera:config#Language File ustaw polski plik językowy. Jak pamiętam 9.10 miała go standardowo w katalogu głównym. Plik pl.lng

się właśnie dowiedziałem jak slicznie Opera 9.20 ma schowany polski plik językowy.

tentausenmaniak napisał(a):

Dzięki, pomogło! Pozdrawiam!

andol napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

się właśnie dowiedziałem jak slicznie Opera 9.20 ma schowany polski plik językowy.Wersja 9.20 ma go tam, gdzie wersja 9.10 i wszystkie inne wersje 9.x international.
Polski plik językowy znajdował się w katalogu głównym Opery tylko w wersjach polskich z instalatorem klasycznym, czyli w wersji 8.54 i starszych.

Aby zmienić język interfejsu użytkownika, wystarczy przejść do „Tools” >> „Preferences” >> karta „General” („Narzędzia” >> „Preferencje” >> karta „Ogólne”). Nie trzeba wtedy szukać pliku językowego na dysku. Sam się znajdzie po dokonaniu wyboru języka w polu „Język”. smile