wyłączenie cachowania dla poszczegolnych stron

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
FiSz napisał(a):

stronki takie jak fora czy inne tego typu bardzo czesto zmieniaja zawartosc. czy jest jakis sposob na wylaczenie cachowania dla konkretnej strony?

daroc napisał(a):

Pliki forów (te zmieniające się) zwykle są małe (po kilkanaście, niekiedy kilkadziesiąt KB?), więc nawet jak ich się trochę namnoży w cache, to nic wielkiego się chyba nie stanie. Dobrze skonfigurowane forum chyba nie tworzy plików w cache (cache-control: no-cache), ale tego nie jestem pewien. Nie jestem również pewien, czy w przypadku aktualizacji pliku w cache Opery zapisywany jest nowy plik, czy nadpisywany jest ten stary.

FiSz napisał(a):

nie o to mi chodziło bigsmile, ale dzięki że próbowałeś pomoc. Opisze trochę szerzej o co mi chodzi. Zaglądasz na stronkę(opera cachuje zawartość) i po 10 min ponownie zaglądasz na ta sama stronę i niespodzianka otrzymujesz stronę, którą widziałeś 10 min temu trzeba teraz odświeżyć zawartość żeby ujrzeć zaktualizowana stronę. I tutaj właśnie przydałoby sie wyłączenie cachowania dla stron często zmieniających zawartość.

próbowałem dodać poniższe opcje w ovveride.ini i nic mz tego :
Cache|Cache Docs=0
Disk Cache|Cache Docs=0

obawiam sie ze opera nie obsługuje czegoś takiego a szkoda, mam nadzieje ze sie mylę jesli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie wysłucham

Ryszard napisał(a):

Originally posted by FiSz:

próbowałem dodać poniższe opcje w ovveride.ini i nic mz tego :


A sprawdziłeś najpierw ustawienia w Preferencje - Zaawansowane - Historia - Sprawdzaj dokumenty?

Originally posted by FiSz:

Zaglądasz na stronkę(opera cachuje zawartość) i po 10 min ponownie zaglądasz na ta sama stronę i niespodzianka otrzymujesz stronę, którą widziałeś 10 min temu

Włączyłeś w Operze "Odświeżaj co..." i ciągle dostajesz starą wersję?

daroc napisał(a):

Spróbuj włączyć AlwaysCheckNever-ExpiringGETqueries (ustaw na 1)
Z prawidłowo skonfigurowanym forum nie powinno być problemów.
A skoro tak, to pozostaje to co napisał Ryszard - w preferencjach włączyć, aby dokumenty były sprawdzane zawsze.

FiSz napisał(a):

AlwaysCheckNever-ExpiringGETqueries jest wlaczone w defaulcie a reszta z pomysłów to praktycznie wyłączenie cachowania sad

daroc napisał(a):

A może podaj adres forum, które sprawia problemy? Bo domyślam się, że nie każde...

Edit:
Swoją drogą sprawdzanie dokumentów za każdym razem to nie jest wyłączenie cachowania! Opera tylko sprawdza czy jest nowa wersja dokumentu (czy też obrazka). Jeżeli rozmiar i data modyfikacji jest taka sama, to bierze plik z cache.
Największe rozmiarowo są zwykle obrazki, jakieś flashe itp. Same dokumenty zajmują niewiele.
Co więcej - przy standardowych ustawieniach, o ile pamięam, ustawione jest sprawdzanie dokumentów co 5 godzin. Więc jeżeli na daną stronę wchodzisz rzadziej niż co 5 godzin, to nie ma żadnej różnicy pomiędzy ustawieniem standardowym (5 godzin) a "sprawdzaj zawsze".

FiSz napisał(a):

chodzilo mi o forum filesharingtalk.com np po zalogowaniu na tej stronie wyskakuje okienko jestes zalogowany bla bla bla i potem nastepje automatyczne przekierowanie do strony glownej ale nieststy ukazuje sie strona z przed zalogowania sad i trzeba teraz odswierzyc strone. a jesli chodzi o sprawdzaj zawsze to na wiekszosci stron nie jest to konieczne i nie chcialem dla jednej strony zmieniac defaultowych 5 godzin. Okazalo sie jednak ze pomoglo zapamietanie ciastek (standardowo mam ustawione ze nowe ciastka sa usuwane po restarcie opery) + "zapamietaj mnie na stronie".
Chyba mam za duze wymagania co do mojej opery bigsmile. Dzieki za pomoc

p.s. ustawilem sprawdzaj zawsze, mówi sie trudno bigsmile

golew napisał(a):

Originally posted by FiSz:

Okazalo sie jednak ze pomoglo zapamietanie ciastek (standardowo mam ustawione ze nowe ciastka sa usuwane po restarcie opery) + "zapamietaj mnie na stronie".


Można przecież ogólnie ustawić usuwanie nowych ciastek a dla danego tylko forum ustawić pmiętanie w preferencjach dla witryny. Sama korzystam z takiego ustawienia od jakiegoś czasu - dla wybranych witryn mam ustawione pamiętanie a cała reszta jest czyszczona przy zamykaniu.

FiSz napisał(a):

Originally posted by golew:

Originally posted by FiSz:

Okazalo sie jednak ze pomoglo zapamietanie ciastek (standardowo mam ustawione ze nowe ciastka sa usuwane po restarcie opery) + "zapamietaj mnie na stronie".


Można przecież ogólnie ustawić usuwanie nowych ciastek a dla danego tylko forum ustawić pmiętanie w preferencjach dla witryny. Sama korzystam z takiego ustawienia od jakiegoś czasu - dla wybranych witryn mam ustawione pamiętanie a cała reszta jest czyszczona przy zamykaniu.Wiem, i tak tez zrobilem.