dopasowanie gestów myszy do własnych potrzeb..

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Lucky5 napisał(a):

witam!
mam pytanie jak zrobić by przechodzenie do sąsiednich kart zakładek odbywało się gestem góra - w prawo, góra - lewo?. Jest tak w Firefox to to wg. mnie intuicyjne, czy jest także możliwość by przechodzenie między zakładkami odbywało się płynnie tylko kółkiem myszy gdy najadę na jedną z zakładek kursorem?

pozdrw.
smile

daroc napisał(a):

Nie musisz nawet celować w pasek kart - kręć rolką trzymając wciśnięty prawy klawisz myszki (Zobacz też preferencje -> zaawansowane -> karty -> ustawienia dotyczące ctrl+tab - działają one także na ctrl+kręcenie_rolką.)

W preferencjach masz skróty. Tam wchodzisz w ustawienia swojego zestawu gestów. Dodaj sobie:
GestureUp, GestureLeft - Switch to previous page
GestureUp, GestureRight - Switch to next page
Sprawdź czy te gesty nie są zajęte przez jakieś inne funkcje.

Osobiście bardzo często wygodnie i szybko przełączam pomiędzy kartami klawiszami 1 i 2 (switch to previous/next page).

Lucky5 napisał(a):

dzięki daroc smile ale trzymanie prawego klawisza i kręcenie jest dla mnie bardziej uciążliwe niż po prostu przewijanie rolką, czy zatem da się tak? , jest to o wiele wygodniejsze i można bezstresowo przeglądać zakładki lekko przewijając co ma znaczenie zwłaszcza gdy otworzonych jest wiele kart (bo ile można trzymać i kręcić jednocześnie ?).

pozdrw.

daroc napisał(a):

Tak akurat się nie da (po najechaniu na pasek kręcić tylko rolką).
A może pomogą Ci przyciski:
Następna
Poprzednia

mihalo2 napisał(a):

ale trzymanie prawego klawisza jest wygodniejsze bo nie trzeba celowac na pasek kart tylko w dowolnym miejscu przecież mieć kontrole nad wyborem zakładki smile

Lucky5 napisał(a):

oczywiście udało mi się jak najbardziej ustawić te 2 gesty myszy z przechodzeniem do sąsiednich zakładek, dziękuję daroc smile .
Już do szczęścia brakuje mi jeszcze jednego gestu którym zastąpić chciałbym inny przypisany ruchowi : '' w dół, w lewo'', dlatego dodałem swoje polecenie ''Go to Speed Dial'' ale niestety nie zadziałało, czy można przypisać w ogóle taką komendę?

pozdrw.

golew napisał(a):

Originally posted by Lucky5:

dlatego dodałem swoje polecenie ''Go to Speed Dial'' ale niestety nie zadziałało, czy można przypisać w ogóle taką komendę?


A "open new page"?

daroc napisał(a):

Jakby były problemy ze znalezieniem - chodziło pewnie o "new page". wink

Lucky5 napisał(a):

dziękuję, po prostu teraz robiąć ruch ''góra, dół'' i mam listę miniaturek stron do których mogę błyskawicznie wejść jako takie meni podręczne ulubionych linków smile.
Pozostał problem z gestem ''dół, w lewo'', chciałem tam dać komendę ''Go home page'' ale nie działa, jak powinna ona brzmieć bym mógł tym gestem wracać na stronę domową która się ładuje przy uruchamianiu?
ps. rozwiązuje go komenta ''Go to homepage''

pozdrawiam