co wam przeszkadza w operze ?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Dioskorides napisał(a):

żeby za słodko nie było wink
Lamer informatyczny jestem więc nie wiem jak to poustawiać żeby nie mieć takich problemów na firefoxa sie nie chce przesiadać bo nawet po zainstalowaniu ochnastu wtyczek nie dorasta operze do sznurówek ale pare rzeczy niestety doprowadza mnie do szału.
1. wersja 9.20 częściej wylatuje i zwieche łapie niż poprzednie
2. konsola błędów, otwiera się na dzień dobry i informuje o problemach z pocztą
3.java z operą -szkoda gadać zwykły czat momentami zamiast być rozrywką zamienia się w katorgę
4. szybkość ładowania się stron niestety w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia


z grubsza na tyle jak mi sie przypomni to domaluje smile

Szarex napisał(a):

mnie wkurza jak strona nie może się załadować i pojawia się np taki napis:
Obrazki: 19/20
i nie może się załadować do końca.

daroc napisał(a):

Wypisywanie wad Opery tutaj nic nie da. Co najwyżej niektórym zepsuje krew. wink
Wszelkie propozycje najlepiej pisać na anglojęzycznym forum Wish-list. Ale chyba wymienione tutaj problemy są już znane i były wielokrotnie opisywane na angielskich forach. I dotychczas - jak widać - nikt nic z tym nie zrobił. Niestety my, użytkownicy, możemy jedynie czekać, aż w końcu poprawne działanie Javy, Flasha i wielu (bądź co bądź często niepoprawnie napisanych, ale jednak - przydanych) stron będzie miało większy priorytet niż wprowadzanie nowinek, z których skorzysta 1/3 użytkowników (z których ponad połowa mogłaby się bez tej funkcji obyć bez mrugnięcia okiem).

Zajec napisał(a):

Originally posted by Dioskorides:

1. wersja 9.20 częściej wylatuje i zwieche łapie niż poprzednie

Zarejestruj crash za pomocą programu "inspector". Zgłoś bug report i poprawią.

mihalo2 napisał(a):

mi przydała by się opcja połaczenia przycisku KILL z zapamiętywaniem na zasadzie blokowania zawartości, wtedy możnaby dostosowywać poszczególne strony jak się komu podoba, bo juz teraz niektóry witryny uniemożliwiają blokowanie reklam w ten sposób.

Rouge napisał(a):

Originally posted by mihalo2:

mi przydała by się opcja połaczenia przycisku KILL z zapamiętywaniem na zasadzie blokowania zawartości, wtedy możnaby dostosowywać poszczególne strony jak się komu podoba, bo juz teraz niektóry witryny uniemożliwiają blokowanie reklam w ten sposób.


Faktycznie przydałaby się taka opcja, zwłaszcza, jeśli reklamodawcy się wycwanią i z nazw serwerów reklamowych znikną charakterystyczne elementy typu ads i klasyczne Blokowanie zawartości przestanie zdawać egzamin. Mam już nawet nazwę dla takiej ulepszonej wersji przycisku "Zabij" - "Zabij na śmierć". wink

daroc napisał(a):

Ok, nazwę już mamy. Teraz zostało nam już tylko napisać odpowiedni skrypt i viola. wink

Pavel84 napisał(a):

Originally posted by Lucky5:

Jeśli chodzi o wtyczki w Firefox, pewnie gdbyby nie prozaiczny powód nigdy nie instalowałbym dodatkowo Firefoxa gdyż słownk Collinsa aktywuje swoje tłumaczenie po dwukrotnym kliknięciu na słowo, dzieje się tak także w IE, w Operze muszę jeszcze użyć komendy ''kopiuj'' .


Wystarczy dodać stosowną opcję do menu. Na przykład tak jak tutaj
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=184974&t=1179090623&page=1#comment1996461.

Originally posted by Lucky5:


Przechodząc do rozszerzeń, proponuję więcej realizmu, prawdą jest, że wiele z nich jest idiotycznych czy mało przydatnych ale oferują wprost nieograniczone możliwości. Prosty przykład External Application Buttons, rozszerzenie które w dziecinny wprost sposób pozwala dodawać przyciski każdej zewnętrznej aplikacji co akurat dla mnie jest bardzo użyteczne.


W Operze też da się zrobić przycisk który uruchomi zewnętrzną aplikację. Można ją nawet uruchomić podając parametr typu adres strony. smile
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=65385
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=25416

Originally posted by Lucky5:


(…) a do meni doda takie przyciski jak Skype (po co ma mi startować program razem z systemem jeśli posiadam mało zasobów i rzadko rozmawiam), do the Bat(podobnie) i innych programów do których często wchodzę - wystarczy raz kliknąć i jest jak na talerzu, to mam wtedy wszystko zautomatyzowane, włączam pc i robię herbatę, potem wracam oglądam wiadomosci z onet i inne interesujące mnie strony po czym sprawdzam jednym klikiem pocztę the Bat, zaglądam do Skype czy GG, wreszcie błyskawicznie przeskakuje do Opery z której dalej korzystam.


Od tego jest w systemie menu start, skróty na pulpicie lub „szybkie uruchamianie” na pasku zadań. Według mnie bez sensu jest ładować takie przyciski do zewnętrznej aplikacji ponieważ powoduje to złe nawyki i później chcąc uruchomić odtwarzacz filmów lub komunikator, trzeba najpierw odpalić przeglądarkę. Bez sensu… smile

Originally posted by Lucky5:


(…) i najważniejsze, rozszerzenia z zakresu bezpieczeństwa, No Script jest skuteczniejsze od 'blokowania zawartości' w Operze w tym sensie, że mniej się klika, jeśli coś chcemy otworzyć to odblokowujemy tę witrynę, w Operze czasem trzeba się naklikać by poblokować wyskakujące okienka, reklamy, rozrzerzenie Adblock doskonale uzupełnia tu No script), tam domyślnie niemal wszystko blokuje, po prostu nieco inne podejście ale bardzo skuteczne działanie trzeba przyznać.


F12 -> Wyłącz obsługę JavaScript? I do tego w Firefoxie jest potrzebna wtyczka, tak? :] Jeśli w Operze nie chce się tobie naciskać F12 i wybierać opcji z menu to jest też gotowy przycisk który wystarczy umieścić na pasku. smile

Originally posted by Lucky5:


Wreszcie inne rozszerzenie z zakresu bezpieczeństwa np. KeyScrambler - bardzo sensowne rozszerzenie zabezpieczające przed problemem keyloggerów co ma duże znaczenie w bankowości interentowej i innych przypadkach ochrony poufnych danych wystukiwanych na klawiaturze https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3383 , o ile mi wiadomo takiej ochrony Opera nie daje, chodzi o to, że wiele takich zabezpieczających programów jest tworzonych pod IE i Firefoxa, niestety nie pod Operę ( programy do autouzupełniania z szyfrowaniem).


Moje prywatne zdanie na ten temat jest takie, że nie warto implementować tego na stałe ponieważ każde zabezpieczenie i tak da się obejść. smile Banki mają aplety Javy które wyświetlają wirtualną klawiaturę oraz są zewnętrzne programy które generują losowe, bardzo bezpieczne hasła i trzymają je w pamięci jedynie do momentu ich wklejenia w formularzu na stronie.

Originally posted by Lucky5:


Dodam tylko, że nie chodzi tu o przeładowanie i spowolnienie przeglądarki ale o wybór najbardziej potrzebnych opcji (często takie rozszerzenie to kilkanacie czy kilkadziesiąt kb czyli tyle co nic), właśnie o potencjał chodzi, im jest większa elastyczność i możliwość konfiguracji tym program ma większe szanse spodobać się większej rzeszy użytkowników.


Ale takie coś rodzi dodatkowe zagrożenia właśnie ze strony wtyczek które mogą być specjalnie spreparowane przez hackera. smile Skąd wiesz, że wspomniane wcześniej rozszerzenie do poprawy zabezpieczeń nie ma backdoora? Ktoś to sprawdził? smile

Originally posted by Lucky5:


Zdaję sobie sprawę, że w Operze można poczynić niesamowite zmiany, z drugiej strony prosta formuła pobierz i zainstaluj tego czego szukam wielu zachęca a nie zniechęca bo w samej przeglądarce jest prosta opcja - odesłanie do linku (podanego wyżej) z listą tych rozszerzeń. Dalej tylko przeglądamy i mówimy.. o to chce i to, to też jest świetne ..i sami sobie szybko wprowadzamy instalując i nie wnikając w ustawienia programu, nawet nikogo nie pytając.


A mnie Opera podoba się właśnie taka jaka jest. Ma wszystko czego potrzebuję.

Tak, zdaję sobie sprawę, że jestem uzalezniony od przeglądarki z wielkim czerwonym „O” w nazwie. smile

Lucky5 napisał(a):

Nie rozumiesz moich potrzeb więc dodawanie przycisków zewnętrznych nie jest dla mnie bezsensowne.
Meni start, jest ale najpierw trzeba na nie kliknąć (znasz sposób otwierania meni Start najeżdżając tylko na ten przycisk?) a potem jeszcze raz kliknąć lub rozwinąć i kliknąć - odpada, jestem za wygodny .
Skróty klawiszowe, jest to jakieś rozwiązanie ale denerwuje mnie nadużywanie skrótów, mam ich zbyt wiele i trzeba odejść od myszki, zatem odpada.
Skróty na pulpicie odpadają, nie zaśmiecam pulpitu a do tego potrzebne 2 kliknięcia więc sam rozumiesz..
W Firefox dodajesz po prostu potrzebne ikony zewn. aplikacji i jednym klikiem jesteś gdzie chcesz, szukam takiego rozwiązania. Podane przez Ciebie odniesienie do takich przycisków nie daje tego czego szukam - przycisku the Bat, Skype, Firefox, kilka innych . Nie chce robić przycisku, chcę w nieskomplikowany sposób dodać bez grzebania i tak chce wielu ludzi.
Wyłączenie java script wyłączy jave script. , w No script zablokujesz tylko określone skrypty tak, że wracając na te strony uruchomi tylko wybrany(zapamięta czyli powtarzalność) , jest rożnica?
Wtyczka szyfrująca wybijane znaki w klawiaturze jest dobrym pomysłem, każde zabezpieczenie można obejść ale nie mówimy o bezpieczneństwie abstrakcyjnym tylko o jego poziomie, ta wtyczka znacznie podnosi ochronę i keyloggery stają się zasadniczo bezużyteczne. Mowa nie tylko o bankach ale wszelkich stronach gdzie podajemy poufne dane . Przedmiotem ataku może być każdy program z wtyczkami czy bez ( mowa oczywiście o rozszerzeniach zaakceptowanych przez Mozilla na ich stronie, niewątpliwie dodatkowa ochrona nie zmniejsza ale zwiększa bezpieczeństwo - w przeciwnym wypadku nikt nie kupowałby antywirusów, firewalli, antyspyware itd. chodż są różne egzotyczne teorie na ten temat, że nie warto mieć zadnego x,y,z.. w ogóle nic .
Przy Operze zostanę bo ją bardziej lubię i to jest mój wybór.

daroc napisał(a):

Originally posted by Lucky5:

Nie rozumiesz moich potrzeb więc dodawanie przycisków zewnętrznych nie jest dla mnie bezsensowne. Meni start, jest ale najpierw trzeba na nie kliknąć (znasz sposób otwierania meni Start najeżdżając tylko na ten przycisk?) a potem jeszcze raz kliknąć lub rozwinąć i kliknąć - odpada, jestem za wygodny .Skróty klawiszowe, jest to jakieś rozwiązanie ale denerwuje mnie nadużywanie skrótów, mam ich zbyt wiele i trzeba odejść od myszki, zatem odpada.


W każdym Windowsie można mieć trochę programów w menu Start bezpośrednio po jednym kliknięciu. Mamy wtedy dwa kliknięcia do wywołania programu. Albo jedno - jeśli masz drugą rękę wolną i naciśniesz nią klawisz Windows na klawiaturze.
Ja uprościłem sobie to jeszcze bardziej. Ustawiłem takie nazwy dla programów, aby pierwsze litery były unikalne. I w ten sposób wciskając na klawiaturze klawisz Windows i K (po kolei, nie razem) mam kalkulator, Win i N to notatnik, Win i I to IrfanView, Win i O to Opera, Win i E to Process Explorer (odwróciłem nazwę). Inne programy mogę wywoływać równie szybko. Np. BitTorrent znajduje się u mnie pod menu start -> Programy -> Tools -> Torrent. Włączenie programu to naciśnięcie kolejno Win-P-T-T (nie może być w menu innych elementów zaczynających się na tę samą literę). Win-P-T-M to Mozilla Firefox. Inne skróty mam bezpośrednio pod Programy. Wtedy np. Winamp to Win-P-W, a Konnekt (komunikator): Win-P-K.
Dodatkowo po wyłączeniu (panel sterowania -> właściwości systemu -> zaawansowane -> wydajność (ustawienia)) animacji przy pojawianiu menu sekwencję klawiszy mogę wykonać w ciągu ułamka sekundy, nie czekając na rozwinięcie (pojawienie) menu.
A poza tym już ktoś zasugerował "szybkie uruchamianie" w Windowsie? Ja osobiście z tego nie korzystam, ale właśnie w ten sposób możesz wywoływać programy jednym kliknięciem. Pasek zadań można rozszerzyć, wtedy zmieści Ci się tam więcej ikon. (Co za różnica czy użyteczny rozmiar ekranu będzie zmniejszony paskami w Operze czy paskiem zadań?)

adas napisał(a):

Originally posted by Lucky5:

Jeśli chodzi o wtyczki w Firefox, pewnie gdbyby nie prozaiczny powód nigdy nie instalowałbym dodatkowo Firefoxa gdyż słownk Collinsa aktywuje swoje tłumaczenie po dwukrotnym kliknięciu na słowo, dzieje się tak także w IE, w Operze muszę jeszcze użyć komendy ''kopiuj'' .


http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=1966969 - a zobacz to. Może to na podobnej zasadzie by działało?

Lucky5 napisał(a):

Jeśli chodzi o wtyczki w Firefox, pewnie gdbyby nie prozaiczny powód nigdy nie instalowałbym dodatkowo Firefoxa gdyż słownk Collinsa aktywuje swoje tłumaczenie po dwukrotnym kliknięciu na słowo, dzieje się tak także w IE, w Operze muszę jeszcze użyć komendy ''kopiuj'' .
Przechodząc do rozszerzeń, proponuję więcej realizmu, prawdą jest, że wiele z nich jest idiotycznych czy mało przydatnych ale oferują wprost nieograniczone możliwości. Prosty przykład External Application Buttons, rozszerzenie które w dziecinny wprost sposób pozwala dodawać przyciski każdej zewnętrznej aplikacji co akurat dla mnie jest bardzo użyteczne. Jeśli Firefoxa doda się np. programem Win Patrol do meni start z powiedzmy minutowym opóżnieniem, jak kto lubi (opcja 'Delayed Start')i ustawi kilka stron startowych (tutaj Opera daje podobne możliwości) a do meni doda takie przyciski jak Skype (po co ma mi startować program razem z systemem jeśli posiadam mało zasobów i rzadko rozmawiam), do the Bat(podobnie) i innych programów do których często wchodzę - wystarczy raz kliknąć i jest jak na talerzu, to mam wtedy wszystko zautomatyzowane, włączam pc i robię herbatę, potem wracam oglądam wiadomosci z onet i inne interesujące mnie strony po czym sprawdzam jednym klikiem pocztę the Bat, zaglądam do Skype czy GG, wreszcie błyskawicznie przeskakuje do Opery z której dalej korzystam.
To rozszerzenie jest tym czego brak Operze.
Teraz przechodząc do innych, zdolne małpki szybko skopiowały pomysł Opery i są co najmniej dwa rozszerzenia działające podobnie jak Dial Speed, nie wspomnę o tych poszerzających meni kontekstowe (w zasadzie można tam wszystko dodać i mieć jak na tacy), i najważniejsze, rozszerzenia z zakresu bezpieczeństwa, No Script jest skuteczniejsze od 'blokowania zawartości' w Operze w tym sensie, że mniej się klika, jeśli coś chcemy otworzyć to odblokowujemy tę witrynę, w Operze czasem trzeba się naklikać by poblokować wyskakujące okienka, reklamy, rozrzerzenie Adblock doskonale uzupełnia tu No script), tam domyślnie niemal wszystko blokuje, po prostu nieco inne podejście ale bardzo skuteczne działanie trzeba przyznać.
Wreszcie inne rozszerzenie z zakresu bezpieczeństwa np. KeyScrambler - bardzo sensowne rozszerzenie zabezpieczające przed problemem keyloggerów co ma duże znaczenie w bankowości interentowej i innych przypadkach ochrony poufnych danych wystukiwanych na klawiaturze https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3383 , o ile mi wiadomo takiej ochrony Opera nie daje, chodzi o to, że wiele takich zabezpieczających programów jest tworzonych pod IE i Firefoxa, niestety nie pod Operę ( programy do autouzupełniania z szyfrowaniem).
Myślę, że nikt z użytkowników Opery nie dozna ujmy jeśli przejrzy po prostu to co dają niektóre rozszerzenia a co można wykorzystać dla zwiększenia funkcjonalności Opery : https://addons.mozilla.org/pl/firefox/browse/type:1 .
Dodam tylko, że nie chodzi tu o przeładowanie i spowolnienie przeglądarki ale o wybór najbardziej potrzebnych opcji (często takie rozszerzenie to kilkanacie czy kilkadziesiąt kb czyli tyle co nic), właśnie o potencjał chodzi, im jest większa elastyczność i możliwość konfiguracji tym program ma większe szanse spodobać się większej rzeszy użytkowników.
Zdaję sobie sprawę, że w Operze można poczynić niesamowite zmiany, z drugiej strony prosta formuła pobierz i zainstaluj tego czego szukam wielu zachęca a nie zniechęca bo w samej przeglądarce jest prosta opcja - odesłanie do linku (podanego wyżej) z listą tych rozszerzeń. Dalej tylko przeglądamy i mówimy.. o to chce i to, to też jest świetne ..i sami sobie szybko wprowadzamy instalując i nie wnikając w ustawienia programu, nawet nikogo nie pytając.
Mimo wszystko, Opera najnowsza jaką zainstalowałem ostatnio to jak dla mnie poezja z jednym wyjątkiem, nie w pełni działa ochrona przed oszustami(2-a zakładka).
smile

Pavel84 napisał(a):

„Lucky5” — co do skrótów do programów. Przeglądarka to przeglądarka a nie miejsce na dodatkowy pasek do uruchamiania programów. Do tego celu ludzie napisali mnóstwo innych aplikacji które mogą się tobie spodobać. smile

Jak już zostało napisane, można wykorzystać menu start. Wystarczy ustawić mały rozmiar ikon i zwiększyć ilość programów widocznych po naciśnięciu win-klawisza. Potem tylko wywalasz najczęściej uruchamiane i „przypinasz” programy które chcesz. Dzięki temu wystarczy jedno kliknięcie do rozwinięcia listy i drugie na uruchomienie programu. smile

Sam korzystam z paska szybkiego uruchamiania. Nie zajmuje on u mnie dużo miejsca ponieważ ustawiłem jego szerokość tak, aby było widać tylko pięć ikonek a pozostałe są widoczne w menu. Osoby chcące władować tam całe menu start, mogą zwiększyć wysokość paska zadań o jeden stopień.

Ciekawym pomysłem jest wrzucenie skrótów do programów do jednego folderu i ustawienie jego jako pasek narzędzi na pulpicie. Będzie się pokazywał po najechaniu kursorem do którejś krawędzi pulpitu.

A najbardziej podoba mi się umieszczenie wszystkich ikonek w „Docku” takim jak Rocketdock, Mobydock i podobne.

PeterCub napisał(a):

Originally posted by Pavel84:

A najbardziej podoba mi się umieszczenie wszystkich ikonek w „Docku” takim jak Rocketdock, Mobydock i podobne.

RocketDock ma jeszcze miły dodatek minimalizowania aplikacji do paska.

Lucky5 napisał(a):

Originally posted by Pavel84:Ciekawym pomysłem jest wrzucenie skrótów do programów do jednego folderu i ustawienie jego jako pasek narzędzi na pulpicie. Będzie się pokazywał po najechaniu kursorem do którejś krawędzi pulpitu.


dodałem skróty najważniejszych programów do katalogu i ustanowiłem skrót na pulpicie możesz to rozwinąć?

Jeszcze tak sobie pomyślałem, że fajnym rozwiązaniem byłoby gdyby szybki podgląd zakładek miał możliwość ustawiania zoomem wielkość tych okien, np. mógłbym ustawić 100% i najeżdżając myszką szybko zerkać do tej zakładki a pracować w drugiej, wszystko bez klikania smile .

ps. jest dziewny problem z blokowaniem pewnej reklamy banku Santander (z balonikami propozycja kredytów) widocznej np. na stronie interii przy logowaniu poczty, wiele razy blokowałem ją ''aktywną zawartością'' i wciąż pojawia się ta reklama, czyżby blokowanie tej reklamy było nieskuteczne Operą? . Nie zauważyłem podobnego problemu w Firefox.

daroc napisał(a):

Originally posted by Lucky5:

Jeszcze tak sobie pomyślałem, że fajnym rozwiązaniem byłoby gdyby szybki podgląd zakładek miał możliwość ustawiania zoomem wielkość tych okien, np. mógłbym ustawić 100% i najeżdżając myszką szybko zerkać do tej zakładki a pracować w drugiej, wszystko bez klikania .


A może po prostu dwa razy na niej kliknij? Drugie kliknięcie zminimalizuje ją.

Originally posted by Lucky5:

dodałem skróty najważniejszych programów do katalogu i ustanowiłem skrót na pulpicie możesz to rozwinąć?


Prawoklik na pasku narzędzi -> paski narzędzi -> nowy pasek narzędzi -> wskaż stworzony folder.

Pavel84 napisał(a):

Originally posted by Lucky5:

dodałem skróty najważniejszych programów do katalogu i ustanowiłem skrót na pulpicie możesz to rozwinąć?


Idź eksploratorem do miejsca w którym masz ten folder. Złap go lewym uchem myszy i wyciągnij poza okienko aż do samej krawędzi ekranu. Puść lewe ucho myszy. Gotowe. smile Nie mam żadnego narzędzia do nagrywania tego co się dzieje na ekranie, więc nie wystawię tutoriala na YouTube. smile

Originally posted by Lucky5:

ps. jest dziewny problem z blokowaniem pewnej reklamy banku Santander (z balonikami propozycja kredytów) widocznej np. na stronie interii przy logowaniu poczty, wiele razy blokowałem ją ''aktywną zawartością'' i wciąż pojawia się ta reklama, czyżby blokowanie tej reklamy było nieskuteczne Operą? . Nie zauważyłem podobnego problemu w Firefox.


Niestety moje „blokowanie zawartości” blokuję tę reklamę i nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. wink

Lucky5 napisał(a):

Proszę popatrzeć w załączniku, wiele razy wskazywałem by była blokowana ta reklama , blokuj zawartość i nawet znikała po zastosowaniu tej opcji ale wchodzę dzisiaj i co widzę?, i to się powtarza.powracająca reklama.png

Jest jeszcze sprawa z paskiem bocznym, szerokość jest inna niż miałem dotychczas, jak zwęzić ten pierwszy (zrobił się szerszy) ten gdzie widnieje meni: zakładki, widzety, notatki, transfery, historia, odnosniki..? panel boczny Opery.png

pozdrawiam

smile

Ziggy X napisał(a):

Originally posted by Lucky5:

Jest jeszcze sprawa z paskiem bocznym, szerokość jest inna niż miałem dotychczas, jak zwęzić ten pierwszy (zrobił się szerszy) ten gdzie widnieje meni: zakładki, widzety, notatki, transfery, historia, odnosniki..?


kliknij ppm na "społeczność użytko..." i daj edytuj panel - zmień w nim nazwę by nie była taka długa, bo przez to rozciąga się cały panel boczny wink

vril napisał(a):

Originally posted by Lucky5:

Proszę popatrzeć w załączniku, wiele razy wskazywałem by była blokowana ta reklama , blokuj zawartość i nawet znikała po zastosowaniu tej opcji ale wchodzę dzisiaj i co widzę?, i to się powtarza.powracająca reklama.pngSpróbuj zablokować następujące adresy:

http://i.interia.pl/*.swf*
http://i.interia.pl/*.jpg*
http://i.interia.pl/*.gif*

U mnie działa bez zarzutu i żadne reklamy na Interii nie straszne smile

Medium napisał(a):

Originally posted by Lucky5:

Jest jeszcze sprawa z paskiem bocznym, szerokość jest inna niż miałem dotychczas, jak zwęzić ten pierwszy (zrobił się szerszy) ten gdzie widnieje meni: zakładki, widzety, notatki, transfery, historia, odnosniki..? panel boczny Opery.png

Po prostu zmień nazwę tej zakładki, którą dodałeś jako panel WWW, i która fatalnie rozciąga pasek.
Ja dla wygody panele WWW grupuję w osobnym folderze zakładek i każda z zakładek-paneli oryginalny tytuł ma przeniesiony (dla pamięci) do części opisowej, zaś tytuł wyświetlany jest z jakąś krótką symboliczną nazwą.
Można też zaznaczyć opcję wyświetlania tylko samych ikon bez opisu.