MS Outlook Express i Opera

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Kulberg napisał(a):

Co i gdzie ustawic aby Outlook Express otwieral odnosniki w meilach w Operze a nie w IE? Zaznaczam ze IE nie chce usuwac z komputera. Pozdrawiam. L.

Kulberg napisał(a):

Dziekuje, juz sam doszedlem jak to zrobic!!!
Narzedzia > Preferencje > Zaawansowane > Programy > Zasptaszkowac box - Sprawdzaj czy Opera jest domyslna przegladarka > uruchomic ponownie Opere > zgodzic sie aby Opera byla domyslna przegladarka > uruchomic outlooka > i juz!!!
Hej!!
L.

Sfor napisał(a):

To rozwiązanie nie działa niestety w systemach Windows 95 i 98 w połączeniu z Outlook Expressem 5.5

Szukam rozwiązania tego problemu. Niestety bez rezultatu.

daroc napisał(a):

A spróbuj w preferencjach -> zaawansowane -> programy -> szczegóły i zaznaczyć http, https, ftp, html, xml, url. Wtedy OK, OK i spróbuj kliknąć na skrót w OE.

Sfor napisał(a):

Bez zmian. Outlook Express otwiera skróty w IE.

daroc napisał(a):

No to wygląda na to, że się nie da. Tak samo jak jeszcze kilka miesięcy temu Gadu-Gadu nie pozwalało na otwieranie linków w przeglądarce innej niż IE.

Sfor napisał(a):

Przeprowadziłem kilka eksperymentów. OE 6 otwiera odnośniki w domyślnej przeglądarce, natomiast OE 5.5 zawsze otwiera je w IE 5.5.

Niestety, uaktualnienie OE 5.5 do wersjii 6 wymaga zainstalowania Internet Explorera 6. Nie jest to możliwe w Windows 95, a Windows 98 w połączeniu z IE 6 potrafi blokować się po skasowaniu dużej liczby zbiorów.

Czyli,... dalej szukam rozwiązania.

Sfor napisał(a):

Mam nieco więcej informacji. Połączenie Outlook Express 6 i Opery w zasadzie działa, ale są pewne negatywne efekty uboczne:

Jeżeli otwierany jest odnośnik, a Opera nie jest jeszcze uruchomiona, to Opera startuje, ale bez załadowanego adresu z odnośnika. Kliknięcie odnośnika w OE po uruchomieniu Opery, działa prawidłowo.

Sfor napisał(a):

Po dalszych eksperymentach, mogę stwierdzić, że możliwość współpracy Opery z OE 5.5 wygląda beznadziejnie.

OE 5.5 otwiera odnośniki za pomocą mechanizmu OLE. Daje to pewne ciekawe właściwości, ale podłączenie innej przeglądarki niż IE za pomocą OLE wydaje się być niemożliwe.