Poziomy scroll thouchpad a funkcja wstecz

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
MicSas napisał(a):

Opera 9.2 na openSuSE, problem polega na tym, że chciałbym wyłaczyć tę funkcję ale nie wiem jak. Używam touchpad i gdy przypadkiem przeciągnę palcem wzdłuż jego dolnej krawędzi to w przypadku gdy strona nie ma poziomego paska przewijania bądż suwak będzie na lewym jego końcu, następuje wywołąnie funkcji "wstecz" co powoduje przeniesie do porzednio odwiedzonej strony.To wywołanie funkcji wstecz nie ma nic wspólnego z gestami myszy, nie wiem gdzie mogę szukać rozwiązania problemu.

szyk napisał(a):

Preferencje->Zawansowane->Mysz i klawiatura->Edycja używanej konfiguracji myszy

Takie zachowanie pewnie powoduje któryś gest przypisany do "Back". Trzeba po kolei usuwać skróty (najlepiej działać na kopii standardowej konfiguracji) i sprawdzać.

MicSas napisał(a):

Problem napewno jest innego typu.To było pierwsze miejsce w jakim szukałem. Wyłączyłem gesty myszy i problem nadal występuje.Proszę o inne pomysły.

saranis napisał(a):

Witam
Mam to samo odkąd pamiętam - z tym, że przy użyciu rolki w myszy. Mocne pokręcenie w górę powoduje przejście wstecz, zaś w dół - do przodu. Też mnie to drażni, jednak jak dotychczas, nie znalazłem na to rady...