Blog na naszym forum

w dziale Po godzinach
quiris napisał(a):

Tak się zastanawiam, ils z Was wie o tym, że ostatnio na naszym blogu, zaczęło się coś więcej dziać: http://my.opera.com/polski/blog/ Jest tam m.in. mała ankieta, którą wypełniło do tej pory pięć osób (jedna z tych osób to ja) faint

daroc napisał(a):

Może po prostu mało osób posiada "urządzenia nowej generacji", przez co mało osób jest tym zainteresowana? (W ogóle mało o tym wie?)

andol napisał(a):

Originally posted by quiris:

Jest tam m.in. mała ankietaNa tak przeładowanym panelu bocznym trudno cokolwiek zobaczyć. Sam nie wiedziałem o istnieniu ankiety. Wyczyściłem nieco panel i moim zdaniem zawiera on teraz to, co powinien. smile

„Dołącz do grupy”, „Pobierz Operę” i lista członków grupy dostępne są przecież w innych miejscach. Natomiast funkcję blogowego czatu, przynajmniej w obecnej formie, uważam za jeden wielki niewypał - do niczego się nie przydaje.

quiris napisał(a):

Originally posted by andol:

Na tak przeładowanym panelu bocznym trudno cokolwiek zobaczyć. Sam nie wiedziałem o istnieniu ankiety. Wyczyściłem nieco panel i moim zdaniem zawiera on teraz to, co powinien.


Istotnie, skoro tak wiele osób nie zauważyło ankiety, to musiał on być naprawdę mało czytelny, dlatego popieram wyczyszczenie panelu, jednak z małymi wyjątkami. Otóż uważam, że banner "Pobierz Operę" jest w tym miejscu potrzebny. Dlaczego? Jeśli lektura bloga zainteresuje Operą danego użytkownika innej przeglądarki, powinien on mieć na tacy podany przycisk do pobrania Opery, aby ta jedna chwila jego „słabości” zdecydowała o kliknięciu. Jeśli zacznie on szukać skąd pobrać Operę (zauważ, że musi się udać na pl.opera.com, albo opera.com, czego nie musi wiedzieć), to może się rozmyślić. Skoro blog ma tytuł „Wybierz Operę”, to musi mieć on możliwość właśnie łatwego jej wybrania smile A poza tym dodanie tego bannera nie skutkuje zjechaniem ankiety, poza obszar widoczny.
Dodałem również sekcję najnowsze komentarze. Mam nadzieję, że wpłynie ona na ożywienie dyskusji na blogu. Co o niej sądzicie? Czy jest potrzebna? Ja osobiście zaglądam w tę sekcję często na moim blogu, a także na innych. A może się mylę?

O czywiście wszystko byłoby cacy, gdybyśmy wreszcie mieli w pełni spolonizowaną stronę. Teraz to takie troszkę, ech…

Usunąłem również wersaliki z treści pytania w ankiecie, modyfikując CSS. W tym akurat przypadku wersaliki są mało trafionym pomysłem wink

PS. Mam jeszcze jeden taki mały pomysł, który chodzi mi po głowie. Otóż nasz blog jest takim, jedynym wyjątkowym miejscem, w którym można dodawać komentarze bez logowania się. Co sądzicie o napisaniu „superwpisu” Pomoc Techniczna, który będzie miejscem, gdzie osoby, które mają problemy z założeniem konta w serwisie My Opera, mogły zadawać tam pytania związane z problemami z Operą?

PS2. I Jeszcze jeden pomysł, ale to już Nasty musiałby się wypowiedzieć w tej sprawie. Pamiętacie może, że istenieje sobie taka strona: http://wybierzopere.pl (wątek na ten temat: http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=117114). Myślę, że skoro projekt jest de facto martwy, to może warto byłoby przekierować domenę na nasz blog? Nasty, co o tym sądzisz? Podobna akcja niedawno spotkała anglojęzyczną stronę http://chooseopera.com

andol napisał(a):

Originally posted by quiris:

A poza tym dodanie tego bannera nie skutkuje zjechaniem ankiety, poza obszar widoczny.Zależy od rozdzielczości. Wystarczy kilka dodatkowych komentarzy, aby ankieta zniknęła z widoku.

Myślę, że o wiele łatwiej dotrzeć na stronę pobierania Opery, niż na omawiany blog. Nie róbmy z ludzi idiotów. wink

quiris napisał(a):

Originally posted by andol:

Myślę, że o wiele łatwiej dotrzeć na stronę pobierania Opery, niż na omawiany blog. Nie róbmy z ludzi idiotów.

Hmm... Mam wiele doświadczeń związanych z gromadzeniem danych, ich przetwarzaniem itd. Z racji tego miałem do czynienia z przeróżnymi pytaniami zadawanymi przez naprawdę różne osoby i muszę powiedzieć, że niektórych pytań nie spodziewałbym się w najczarniejszych snach. Poziom infantylizmu i zwyczajnej głupoty może w niektórych przypadkach podnieść ciśnienie o 400% wink Przykład. Zostało opublikowane ogłoszenie: „Dane prosimy przesyłać pocztą e-mail na adres taki i taki”, za chwilę telefon: „Dzień dobry. Czytałem komunikat na stronie i czy to oznacza, że należy przesyłać dane pocztą elektroniczną?” faint Dlatego, jeśli można coś ułatwić, to warto to robić, bo 90 osób nie skorzysta na tym, ale 10 na pewno wink

Originally posted by andol:

Zależy od rozdzielczości. Wystarczy kilka dodatkowych komentarzy, aby ankieta zniknęła z widoku.


Jak będzie przeszkadzać, to zostanie wyłączona. Zresztą można by ankietkę na ten temat przeprowadzić wink

Zajec napisał(a):

+1 na guziczkiem do pobierania :-)

quiris napisał(a):

Originally posted by Zajec:

+1 na guziczkiem do pobierania :-)


A i na marginesie, zagadka. Czym różni się ta, pobierana za pomocą tego przycisku, wersja Opery, od tej normalnej z opera.com/download/? wink

Zajec napisał(a):

Hm, zacytowałeś mnie więc nawet z pewną nadzieją sprawdziłem... Ale różnicy brak?

Wasacz napisał(a):

Ja tylko w nazwie widzę różnicę... "_05" rip

quiris napisał(a):

Originally posted by Wasacz:

Ja tylko w nazwie widzę różnicę... "_05"


No to jedna różnica. Jest jeszcze jedna, ale to już po zainstalowaniu programu.

PS. Zajrzyjcie sobie do tego katalogu: http://get.opera.com/pub/.custom/campaign/win/920/int/ Prawda, że interesujące? wink

Wasacz napisał(a):

Chciałem prosić o podpowiedź, ale teraz to już namieszałeś strrasznie... bigsmile

Przestań, bo umrę z ciekawości!

archetwist napisał(a):

Pewnie jest to wersja z Onetem, albo coś w tym guście wink

quiris napisał(a):

Originally posted by archetwist:

Pewnie jest to wersja z Onetem, albo coś w tym guście


Nie. Inny drobny szczegół. Zastanówcie się, po co OS ASA robi te paczki?

woj-tek napisał(a):

Nudzi im się? wink

krzychoocpp napisał(a):

W tej wersji wbudowany jest szpion który sprawdza ilu nowych użytkowników przybyło dzięki guzikom sherlock

Albo po prostu plik ma inną lokalizację żeby łatwo można było sprawdzić ilość pobrań.

Nasty napisał(a):

Originally posted by quiris:

PS2. I Jeszcze jeden pomysł, ale to już Nasty musiałby się wypowiedzieć w tej sprawie. Pamiętacie może, że istenieje sobie taka strona: http://wybierzopere.pl (wątek na ten temat: http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=117114). Myślę, że skoro projekt jest de facto martwy, to może warto byłoby przekierować domenę na nasz blog? Nasty, co o tym sądzisz?


Cieszę się, że masz nową porcję entuzjazmu, aby stworzyć jakiś nowy serwis promujący Operę, tylko że grupowy blog do tego celu to totalne nieporozumienie. Dlaczego według Ciebie ktoś miałby tam zaglądać i po co? Żeby poczytać garść wpisów różnych użytkowników na temat Opery? Planetę Opery już mamy, druga nam niepotrzebna.

nunio napisał(a):

Originally posted by Nasty:

Planetę Opery już mamy, druga nam niepotrzebna.Zgadzam sie. Najbardziej potrzebna nam jest strona "Nadejdzie 2006". 2006 muminkow? 2006 malp? Czy moze chodzilo tu o rok 2006? W kazdym razie to "2006" jest znacznie ciekawsze niz jakis tam blog. monkey

http://chooseopera.com

Nasty napisał(a):

To, że obecna treść na wybierzopere.pl nie ma żadnej wartości, jest oczywiste dla wszystkich.
Jednak to, że treść na blogu grupy "polski" nie ma i nie będzie miała żadnej wartości dla promowania Opery, nie jest, jak widzę, dla wszystkich oczywiste. To praca pozorna.

nunio napisał(a):

Originally posted by Nasty:

To praca pozorna.Jak praca pozorna mozna nazwac cos, co dopiero wystartowalo? Ciesze sie, ze twoje twoje dotychczasowe przewidywania co do celowosci roznych dzialan byly nietrafione.

Dotychczas na blogu pojawily sie tlumaczenia oficjalnych informacji prasowych, i jesli twierdzisz, ze jest to cos zupelnie niepotrzebnego, to ja juz w ogole nie kumam, co nie jest praca pozorna. Nigdzie wiecej nie mozna bylo przeczytac tych informacji po polsku.

Mi te tlumaczenia nie byly potrzebne, ale nigdy nie nazwalbym ich praca pozorna. Gdybys chociaz zechcial uzasadnic swoja opinie. A tak? Tak to wyglada na zwykla niegrzecznosc, gburowatosc nawet, osoby, ktorej cos nie wyszlo i robi wszystko, aby nie wyszlo to rowniez innym.

Nasty napisał(a):

Ja już przedstawiłem swoją wizję, jak powinien wyglądać serwis, mający za cel ściśle Promowanie Opery.
Nie zyskała ona wystarczającego poparcia, aby serwis ruszył. Teraz ja pytam - jaki macie pomysł na ten serwis. Zadałem pytanie quirisowi:

Originally posted by Nasty:

Dlaczego według Ciebie ktoś miałby tam zaglądać i po co?

quiris napisał(a):

Originally posted by Nasty:

Ja już przedstawiłem swoją wizję, jak powinien wyglądać serwis, mający za cel ściśle Promowanie Opery.Nie zyskała ona wystarczającego poparcia, aby serwis ruszył.


Wiesz Nasty, ja rozumiem, że możesz mieć żal do mnie, że skrytykowałem twoją wizję i to, że w jakiś sposób, próbujesz się zrewanżować. Ja naprawdę życzę Ci, abyś swoje wizje sfinalizował i aby ten potworek „nadejdzie 2006”, o którym pisał nunio wyżej zniknął ze strony wybierzopere.pl. Choć ja osobiście, jakoś nie wierzę, aby udało Ci się twoje wizje wprowadzić w życie. Popatrz, minęło już kilka lat od czasu, gdy zająłeś się projektem i do dziś nawet nie ma zajawki działającego projektu. Jakiegoś małego fragmentu, który zacząłby pracować na rzecz popularyzacji Opery. Pomyślałem więc, że porzuciłeś już ten projekt. Pomyślałem również, że skoro Opera Software ASA zapłaciła za domenę wybierzopere.pl to pewnie chciałaby, aby nie promowała „2006 muminków” a Operę w bardziej lub mniej efektowny sposób, ale jednak coś w tym kierunku robiła. To co napisałem wyżej, to była propozycja rozwiązania problemu martwoty domeny wybierzopere.pl. Tutaj absolutnie nie ma przymusu, abyś odpowiedział pozytywnie na tę propozycję. Skoro pracujesz nad swoją wizją, to pozostaje mi życzyć tobie jak najszybszej jej realizacji smile

Nasty napisał(a):

Originally posted by quiris:

Wiesz Nasty, ja rozumiem, że możesz mieć żal do mnie, że skrytykowałem twoją wizję i to, że w jakiś sposób, próbujesz się zrewanżować. Ja naprawdę życzę Ci, abyś swoje wizje sfinalizował i aby ten potworek „nadejdzie 2006”, o którym pisał nunio wyżej zniknął ze strony wybierzopere.pl. Choć ja osobiście, jakoś nie wierzę, aby udało Ci się twoje wizje wprowadzić w życie. Popatrz, minęło już kilka lat od czasu, gdy zająłeś się projektem i do dziś nawet nie ma zajawki działającego projektu. Jakiegoś małego fragmentu, który zacząłby pracować na rzecz popularyzacji Opery.


Nie pracuję nad swoją wizją, to miał być projekt zbiorowy i skoro chętnych do konkretnej pracy nad jego powstaniem było na tyle mało, że nie udało się z nim wystartować, to jest on obecnie w stanie oczekiwania na nową inicjatywę jego stworzenia, może być według innej koncepcji, ale żeby miała ona tzw. ręce i nogi.

Originally posted by quiris:

Pomyślałem więc, że porzuciłeś już ten projekt. Pomyślałem również, że skoro Opera Software ASA zapłaciła za domenę wybierzopere.pl to pewnie chciałaby, aby nie promowała „2006 muminków” a Operę w bardziej lub mniej efektowny sposób, ale jednak coś w tym kierunku robiła. To co napisałem wyżej, to była propozycja rozwiązania problemu martwoty domeny wybierzopere.pl. Tutaj absolutnie nie ma przymusu, abyś odpowiedział pozytywnie na tę propozycję.


Ale ja chcę odpowiedzieć pozytywnie. Z całego serca poprę coś, co znacznie pomoże promować Operę. Jednak nie widzę zupełnie w jaki sposób akurat Twój pomysł miałby choć w minimalnym stopniu w tym pomóc, także podpinanie go pod domenę wybierzopere.pl to marnowanie szansy powstania pod tym adresem dobrego serwisu, równie dobrze można zrobić przekierowanie na np. di.com.pl.
Nie rewanżuję się za krytykę mojej wizji, tylko pytam jaką Ty masz wizję. Krytykować czyjąś wizję jest łatwo, marudzić, wybrzydzać i torpedować czyjeś starania, ale stworzyć coś lepszego - dużo trudniej. Może mój pomysł nie był bez "wad", można się było do czegoś przyczepić, ale czy Twój pomysł jest lepszy, posiada choć część zalet mojej wizji?
Zapytałem kto i po co według Ciebie miałby zaglądać na ten blog, jaki masz pomysł na ten serwis, w jaki sposób będzie innych od wszystkich innych dotychczasowych serwisów - jaką dodatkową, unikalną wartość będzie niósł?

Zajec napisał(a):

Przekierowanie na blog nie ma raczej sensu, mało to pasuje do promocji.

Inna sprawa, że projekt upadł całkowicie. Osobiście przekierowywałbym tylko wchodzących na http://operapl.net/

quiris napisał(a):

Originally posted by Zajec:

Przekierowanie na blog nie ma raczej sensu, mało to pasuje do promocji.


Tu nie chodzi tylko o blog, ale o wszystkie elementy grupy. Również forum. Nie ma jeszcze uruchomionego działu ze zdjęciami. Mam pomysł jak go wykorzystać, ale na razie sza… wink

Originally posted by Nasty:

Nie rewanżuję się za krytykę mojej wizji, tylko pytam jaką Ty masz wizję.


Wiesz, nigdy nie twierdziłem, że jestem wizjonerem. Przez te kilka ładnych lat, które poświęciłem Operze hobbystycznie, zawsze starałem się robić coś, co uważałem, że może to pomóc Operze. Głównie były to drobiazgi. Jednak uważam, że nawet drobiazg, jeśli służy popularyzacji Opery jest ważny. Ta próba rozruszania bloga, planowanego rozruszania działu ze zdjęciami są właśnie takimi drobiazgami, które na pewno nie zrobią rewolucji, ale może w dłuższym horyzoncie czasowym zaczną procentować. Jednak nie wątpię w to, że ten blog zrobi więcej dobrego dla Opery niż „2006 muminków”.

Ryszard napisał(a):

A jakby tak zamiast przekierowania z http://wybierzopere.pl/ na cokolwiek chwilowo, do czasu pełnego rozruchu tego niewątpliwie bardzo interesującego projektu zastąpić przestarzały tekst:
"Nadejdzie
2006"
trzema linkami?

<dl>
<dt><a href="http://pl.opera.com/">Opera: strona główna</a></dt>
<dd><a href="http://my.opera.com/polski/forums/">Oficjalne forum użytkowników przeglądarki Opera</a></dd>
<dd><a href="http://my.opera.com/polski/blog/">Blog polskiej społeczności użytkowników przeglądarki Opera</a></dd>
</dl>

W końcu jaka by nie była kiedyśtam zawartość http://wybierzopere.pl/ to linki do strony głównej i strony forum zawierać musi. Czyli można je chwilowo umieścić na stronie głównej.

@Nasty - w ogóle pomysł na promocję przez wystawienie intrygującego tekstu z zapowiedzią kiedy to pojawią się szczegóły jest śliski to przeterminowanie takiego plakatu (czyli utrzymywanie w roku 2007 tekstu o nadejściu w 2006) może bardzo zaszkodzić temu co chcesz promować. Nie dotrzymałeś terminu wyjaśnienia zagadkowej intrygi więc w ogóle reklamowany przez Ciebie produkt jest podejrzany. Takie intrygi to można robić jak się już ma wszystko gotowe.

A swoją drogą może komuś chciałoby się przy okazji (np. przyszłotygodniowej imprezy) poinformować firmę, że przetłumaczyć trzeba nie tyklo treść strony ale także to co siedzi w <title> - załadujcie http://pl.opera.com/ i popatrzce na pasek przeglądarki (albo spróbujcie dodać to http://pl.opera.com/ do zakładek).