Jak usunąć resztki Getrighta?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
mediana napisał(a):

Dawno, dawno temu zainstalowałem getrighta, połączyłem go z operą i cieszyłem się downloadami. Minął rok, nadeszła pora formatu. Stare ustawienia opery przeniosłem, getrighta już nie instalowałem. Opera zachowuywała się normlanie, do momentu jak przychodizło do niektórych lików, któe miał getright ściągać. Poszukałem, usunąłem informacje o getright'cie z narzędzi\preferencje\pobieranie. Teraz opera zachowuje się normlanie, do momentu jak pojawia się link do downloadu w stylu: http://www.stylerbb.net/download.php?module=inform&id=14, gdzie czegoś musi brakować... Opera próbuje uruchmoić getrighta, co się jej z oczywistych względów nie udaje, pojawia się error i nic nie ściąga.

Ma ktoś pomysł, gdzie mogły zostać szczątki getrighta?

Copernick napisał(a):

Originally posted by mediana:

Ma ktoś pomysł, gdzie mogły zostać szczątki getrighta?


W rejestrze. Musisz albo przeszukać ręcznie rejestr albo skorzystać z programów do czyszczenia rejestru, np. regcleaner.

mediana napisał(a):

Rejestr sprawdzony. Nie ma żadneog wpisu o getright'cie. To gdzieś tkwi w operze.

Medium napisał(a):

Originally posted by mediana:

To gdzieś tkwi w operze.

Szukaj we wtyczkach opera:plugins i w pliku opera6.ini lub tu: Narzędzia → Preferencje → Zaawansowane → Pobieranie wyszukaj rozszerzenia “exe,bat,pif,com,scr”.
Możliwe też, że masz ten zapis w menu.

mediana napisał(a):

Ani w opera:plugins, ani w opera6.ini tego nie ma. Tak samo jak w narzędziach\preferencjach

W menu? Co masz na mysli?

mediana napisał(a):

Na samym początku, gdy opera napotykała na plik, który chciałą ściągać getrightem, to szukałem w menu pobierania tego rodzaju plików i ręcznie zmieniałem na "pokaż okno pobierania". Jeżeli dobrze rozumiem, to o to ci chodzi. Może getirght jest nadal domyślnym menadżerem ściagania dla niektórych plików... ale tego nie pokazuje.Przemyślałem to, i pomyślałem, że może zainstalowanie getrighta i odinstalowanie go pomoże...

i działa smile)))))))))

Bardzo dziękuje za pomoc.

Medium napisał(a):

Originally posted by mediana:

W menu? Co masz na mysli?


Chodzi mi o prosty wpis w sekcjach menu, które wiążą się ze ściąganiem plików np. w sekcjach Links Panel Item Menu, Links Manager Open Menu.
Byłby to zapis w stylu "... Execute program, "ścieżka/Getright'...". Uruchomienie takiej komendy przy braku programu powoduje, że Opera szuka i nie znajduje obwieszczając stosownym komunikatem.

Nie wiem, jak się ten „ściągacz” integruje z Operą, ale chyba ręcznie, bo automatyczną integrację - jak słyszałam - oferuje Operze tylko Orbit Downloader.

Zatem ten wpis mógł w menu pozostać. Tylko dlaczego zastępuje akcję natalnego menedżera Opery, a jednocześnie nie znajdujesz śladów programu we wskazanych miejscach?


Medium napisał(a):

Originally posted by mediana:

szukałem w menu pobierania tego rodzaju plików i ręcznie zmieniałem na "pokaż okno pobierania"

Chodziło mi o wrażliwe typy plików albo zarejestrowane, a fizycznie nieobecne wtyczki, których Opera "ślepo szuka" po całym systemie, dopisujac ścieżki do niepotrzebnych folderów.

Originally posted by mediana:

Przemyślałem to, i pomyślałem, że może zainstalowanie getrighta i odinstalowanie go pomoże...

I to był najlepszy pomysł! Gratuluję!