Automatyczne pobieranie - problem

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
lalik44 napisał(a):

Mam problem z pobieraniem różnych rzeczy poprzez Opere, nie mogę ich nigdzie zapisać. Pobiera je automatycznie bez pokazania folderu. Np z rapidshare daje download i widać, ze pobiera, kończy i nigdzie tego nie ma, szukałem poprzez wyszukaj i nie znalazło, dzieje mi się to odkąd zainstalowałem Opere 9.21 w domyślnym dokumencie pobierania "Moje dokumenty" też tego nie ma. Można gdzieś to jakoś ustawić?

Zajec napisał(a):

Otwórz transfert (alt+ctrl+t) podświetl pobieraną pozycję i odczytaj lokalizację gdzie została pobrania.

lalik44 napisał(a):

Tylko właśnie, że w transferach tego nie ma. Poprostu dzieje się tak, ze jak się to "pobiera" to okno gdzie jest strona wyświetlana jest pusta jak dam na inną zakładke i wróce tam gdzie się pobiera to pozostaje ta treść z tamtej zakładki, tak jakby się ta zakładka wieszała. Zagmotwane to, ale nie wiem co zrobić.

Właśnie pobrałem jeszcze raz, zapisuje to gdzies na dysku C bo porównałem rozmiar dysku przed ściągnięciem, ale w żadnym folderze Opery tego nie ma w Temp itp też.

daroc napisał(a):

To może wyszukaj na dysku nazwę pliku, który ściągasz? Można też wyszukać plik po rozmiarze albo po dacie ostatniej modyfikacji. A może tak: Preferencje -> zaawansowane -> pobieranie i w odpowiednim typie plików zaznaczyłeś, aby pobierał do odpowiedniego katalogu bez pytania? Ale wtedy plik w transferach (ctrl+alt+t) byłby tak czy inaczej...

lalik44 napisał(a):

Problem naprawiony:)
Wszedłem do tych preferencji był ustawiony folder domyślny: Moje dokumenty (ale jak już pisałem nie pobierało tego tam, szukałem też plików już wcześniej po dacie modyfikacji i też nic, coś windows tego nie znajdował).

Działo mi się to z rar'ami i zip'ami exe ściągał bez problemu, więc kliknąłem tam na te rozszerzenia i było zaznaczone polecenie:

użyj wtyczki
Mega Menager Click Catcher for Compressed Files

Zmieniłem sobie na:
Pokaż okno pobierania
i podziałało, nie wiem co to za wtyczka nic nie instalowałem jak już pisałem zaczęło się to dziać po zainstalowaniu Opery 9.21.
Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam Mateusz.

Medium napisał(a):

Originally posted by lalik44:

użyj wtyczkiMega Menager Click Catcher for Compressed Files
Zmieniłem sobie na: Pokaż okno pobierania


Prawda, że Opera nie powinna uwzględniać nieaktualnych, fizycznie nieobecnych wtyczek? Wg mnie usunięcie wtyczki powinno skutkować usunięciem zapisu i jego zmianę na domyślny.