touchpad i przewijanie stron

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Piegus napisał(a):

Witajcie.
Niedawno kupiłem notebooka Compal Hel80 i zauważyłem że w operze storny nie chcą sie przewijać.
Po prawej stronie touchpada jest miejsce na przewijanie okienek w górę/dół. I właśnie o to miejsce mi chodzi smile. Pomoże ktoś. Bawiłem sie już w konfigurację klawiatury i myszy z opcji opery ale nie wiem gdze jest ta opcja.
Pozdrawiam

archetwist napisał(a):

Jeśli te rolki, czy też przyciski, generują jakieś niestandardowe zdarzenia (jak klawiatury Logitech), to Opera ich nie obsługuje. Ale może chodzi o to, że kursor nie znajduje się w oknie strony, kiedy z nich korzystasz. Rolka na mojej klawiaturze Logitech nie działa, póki nie przesunę kursora myszy nad stronę.

dodd napisał(a):

A jak najpierw klikniesz gdzieś na stronie, to też się nie przewija? Pogrzeb w opcjach touchpada, u mnie odpowiada za to opcja: Wirtualne przewijanie -> Przewijanie z zaznaczeniem. Są tam do wybory dwa możliwe zachowania funcji przewijania:

Przewijanie wybranego elementu
Włączenie tej opcji powoduje, że możliwe jest przewijanie aktywnego okna lub elementu. Zazwyczaj jest to okno lub część okna, którą kliknięto jako ostatnią.

Element przewijany pod wskaźnikiem
Zaznaczenie tej opcji powoduje, że możliwe jest przewijanie okna lub elementu znajdującego się pod wskaźnikiem. Przy takim ustawieniu przewinięcie okna nie wymaga wcześniejszego kliknięcia w jego obszarze. UWAGA: Ta funkcja może nie działać w systemie Windows 95.