[9.21] Kliknięcie Anuluj w oknie przeglądania (zapisywania) plików zawiesza operę

w dziale Opera
daris napisał(a):

Dziś zacząlem pobierać jakiś plik i "odechciało" mi się go pobierać jak pokazało się okno z wyborem gdzie zapisać plik. Kliknąłem Anuluj. Opera się zawiesiła. O co z tym chodzi?

Ten problem już miałem na wcześniejszych wersjach.

Ubuntu 7.04 (problem był też na 6.06)

Medium napisał(a):

Jaki to był plik? Jaką masz przypisaną akcję do tego typu plików w Narzędzia → Preferencje → Zaawansowane → Pobieranie? Szukaj plików po rozszerzeniu.

dodd napisał(a):

Miałem parę razy ten błąd. Wysępuje dość rzadko, pojawił się w którejś wersji 9, ostatnio tego nie miałem już dłuższy czas więc myślałem że może naprawili. Opera nie zawiesza się, jak trochę poczekasz, pokazuje się cała strona dziwnych znaczków. Problem jest losowy, pojawia się niespodziewanie i nie sposób go wywołać ponownie. Też używam Linuksa, więc możliwe, że błąd jest specyficzny dla tej platformy, chociaż może to tylko zbieg okoliczności.

Acha, problem o którym mowię dotyczył kliknięcia anuluj w okienku "co zrobić z tym plikiem? zapisz/otworz/anuluj", a nie tak jak napisałeś okienka wyboru pliku, czyli tego, które się pojawia po kliknieciu zapisz. Chodziło ci może o to pierwsze okienko?

Medium napisał(a):

dodd, opisujesz sytuację, która i mi się przydarzała, ale nie jestem pewna, czy nie miało to związku z niewłaściwą konfiguracją sposobu pobierania plików.
Zdarzyło mi się bowiem tym sposobem kilkakrotnie otwierać kilkumegabajtowe pliki exe, które wyglądały tak, jak opisujesz. Było to wtedy, gdy "anuluj" wybrało się ciut za późno.

daris napisał(a):

Więc opiszę to bardziej dokładniej.

Pobierałem obraz ISO (600 coś MB). Mój kolega (można tak powiedzieć, ale mniejsza z tym bigsmile ) wszedł na pocztę onetu, kliknął na załącznik (chyba zip) i otworzyło się okno czy otworzyć czy zapisać plik. Kliknął Zapisz i odechciało mu się pobierać pliku więc w oknie wyboru miejsca zapisu pliku kliknął Anuluj. Wtedy opera padła, a ja się zdenerwowałem (było około 60% ściągniętego obrazu) - myślałem że po ponownym uruchomieniu opery zacznie się ściąganie od nowa. Naszczęście ściąganie się kontynuowało smile

Mi osobiście też już parę razy się takie coś zdarzyło.


EDIT: Próbowałem powtórzyć błąd ale niestety mi nie wychodzi

Medium napisał(a):

Originally posted by daris:

Próbowałem powtórzyć błąd ale niestety mi nie wychodzi

Widać ustawienia są prawidłowe, a doświadczaliśmy rzeczywiście błędu Opery...