Nasze "sprawy" do Opera Software

w dziale Opera
golew napisał(a):

Z racji tego, że 5 czerwca będzie spotkanie z przedstawicielami "szefostwa" zainsirowana postem Ryszarda http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=2058909 pomyślałam, że może warto wystosować listę "życzeń" i propozycji.

Ryszard napisał:

A swoją drogą może komuś chciałoby się przy okazji (np. przyszłotygodniowej imprezy) poinformować firmę, że przetłumaczyć trzeba nie tyklo treść strony ale także to co siedzi w - załadujcie <a href="http://pl.opera.com/" target="_blank">http://pl.opera.com/</a> i popatrzce na pasek przeglądarki (albo spróbujcie dodać to <a href="http://pl.opera.com/" target="_blank">http://pl.opera.com/</a> do zakładek).Coś jeszcze?
Może polonizacja (albo przyspieszenie jeśli jest planowana) forum - przycisków itd?

Medium napisał(a):

Ja zaś oddzieliłabym tempo wprowadzania zmian w Operze sensu stricte od tempa marketingu programu, o którym wspomniał przedmówca.
Chętnie widziałabym zmiany, które nie prowadzą do destrukcji tego, co nie było złe.

Seji napisał(a):

Ja bym chcial poprosic o bardziej agresywny marketing i reklame Opery. Nie tylko w PL, ale wszedzie smile.

A jesli chodzi o my.opera.com, to w pelni spolonizowane blogi i albumy.

Zajec napisał(a):

Ktoś wspomniał o tłumaczeniu innych działów. Opera promuje się za pomocą widżetów? To jakim cudem do chol... strona z widżetami nie jest dostępna w moim języku?!

c1201298 napisał(a):

Proponuję spróbować namówić preziów smile do:
1. nawiązania współpracy z którąś z naszych it-uczelni, wzorem google czy m$
2. uruchomienia (i promocji) Operowej podstrony ze skryptami użytkowników (UserJS)
3. zwrócenia uwagi na możliwość wzbogacenia Opery o funkcje umożliwiające współpracę z serwisami społecznymi, np. m.in.:
- Flicker uploader ala Flock
- Wikipedia (wikimedia commons) uploader ala rozszerzenia do FX
- etc.

Osobiście mam jeszcze kilka pomysłów (np. opcja zmiany liczby witryn w Speeddialu, itp.), ale to raczej temat do Wish-listy na forum worried

--
PS. Swoją drogą życzę wam przyjemnego i owocnego spotkania. up W miarę możliwości fajnie by było zobaczyć jakąś video-relację ze spotkania w necie wink