Słuchajcie, mam dosyć... Obrazki!

w dziale Strony WWW w Operze
scrm napisał(a):

Cześć,

Jestem z Operą od wersji 7, poprzez wszystkie wersje aż do 9.21 czyli aktualnej. Lubie tą przeglądarkę, mimo że ma kilka mankamentów. Nieistotne.

Jest jednak coś, co nie daje mi spokoju, wyprowadza z równowagi i sprawia, że coraz częściej mam ochotę wywalić Operę z dysku! Mianowicie jest to wyświetlanie obrazków w mojej kopii. Opera czasem nie wyświetla niektórych obrazków, czasem je powtarza na stronie, czasem je rozciąga, czasem zamienia miejscami. Aby wszystko było wyświetlane poprawnie, pomaga F5 albo CTRL + F5. Czasem trzeba odświeżyć kilka razy. Screeny na samym dole posta.

Wspomne tylko, ze problem pojawil sie grubo ponad pół roku temu. Zawsze czekalem do nowszej wersji, chocby do night build/beta i mialem nadzieje, ze cokolwiek sie poprawi... Daremnie! Wlaczanie/wylaczanie cache nie pomaga. Wywalenie _CALEJ_ Opery z dysku i ponowna instalacja nie pomaga. Pomocy!

Obiecane screeny:

opera1.jpg opera2.jpg opera3.jpg opera4.jpg

Ktos ma jakies pomysly? Prosze o pomoc! Moze ktos sie juz spotkal z takim czyms?

golew napisał(a):

Zapewne problem nieśmiertelny - zainstaluj stabilne sterowniki do swojej karty graficznej.

scrm napisał(a):

Przepraszam, ale co mają sterowniki do karty graficznej do sposobu w jaki przeglądarka wyświetla obrazki? W IE ani w Firefoxie nic takiego nie występuje. W Operze też kiedyś nie występowało.

A sterowniki mam zawsze najnowsze, i one SĄ stabilne. Zresztą każda gra i każdy benchmark działa na nich bez problemu. Moja karta to radeon x1600.

Jeszcze jakieś pomysły? smile

Zajec napisał(a):

Wyświetlanie strony to rysowanie różnych prostokącików, nadawanie im tła itd. A rysowanie obłsuguje karta graficzna poprzez sterowniki. Opera korzysta najwyraźniej z jakiejś funkcji, która przez część sterowników w niestabilnej wersji jest kiepsko obsługiwana. Inne programy może akurat tego nie wykorzystują.

Jesteś pewien, że posiadasz najnowsze sterowniki? Widzę, że AMD/ATI coś spaprało z X1600 i istnieje dla tej karty sterownik w wersji 7.4, ale Catalyst trzeba już używać 7.3:

Catalyst 7.4 does not support X1600 Pro with HDMI, please continue to use Catalyst 7.3.

scrm napisał(a):

Zgoda, tylko że moja karta to zwykły X1600 (bez Pro), i nie mam HDMI. Sterowników używam jak najbardziej poprawnych. Co więcej, nie używam Catalyst, bo nie potrzebny mi ani ich panel sterowania, ani WDM.

Podejrzewam więc, że to wcale nie jest kwestia sterowników do karty graficznej...

szyk napisał(a):

Originally posted by scrm:

Podejrzewam więc, że to wcale nie jest kwestia sterowników do karty graficznej...


Jeszcze może to być wina monitora antywira lub firewalla. Warto też opróżnić pamięć podręczną. smile

stranded napisał(a):

mi się kiedyś tak sypało przez sterowniki nvidii