Co zrobić by działały kamery internetowe?

w dziale Strony WWW w Operze
Ziggy X napisał(a):

Są 2 kamery z widokiem na Zakopane na tej stronie: Hotel Patria ale nie wiem jak zmusić operę by wyświetlała obraz. Da się jakoś to zrobić by działało? W IE działa prawidłowo po zainstalowaniu kontrolki.

danadam napisał(a):

Najprostsze i najszybsze rozwiązanie:
Wpisać w Firefoksie bezpośredni adres streamów: Widok przed hotelem, Widok na skocznię. Opera niestety nie potrafi takiego streama poprawnie wyświetlić (przynajmniej u mnie).

Dalej czytacie na własną odpowiedzialność p

A dlaczego nie działa webcam na stronie? Pod Operą jest on wyświetlany przez applet javy, który został tak napisany, że jest niekompatybilny z serwerem, który jest źródłem obrazu. Po połączeniu się z serwerem applet wysyła coś takiego:

GET http://83.18.110.82:8880/cct-cgi/mjpg[...] HTTP/1.0
Niestety serwer nie rozpoznaje GETa w takiej postaci (tzn. z pełnym adresem i portem) i zwraca "404 Not Found". Na mojej stronie umieściłem poprawiony applet (najprawdopodobniej z pogwałceniem praw autorskich :-) ), który wysyła do serwera:
GET /cct-cgi/mjpg[...] HTTP/1.0
i dostaje w odpowiedzi obraz.

Niestety mój applet znajduje się na innym komputerze niż serwer będący źródłem obrazu, więc w domyślnej konfiguracji java nie pozowli mu się z nim połączyć. Aby na to zezwolić należy do pliku .java.policy w katalogu domowym dodać wpis:
grant codebase "http://mars.iti.pk.edu.pl/~danadam/zakopane/NewAfaFullApplet.jar" {
  permission java.net.SocketPermission "83.18.110.82:8880", "connect";
};

Poza tym, z tego co zauważyłem, to serwer będący źródłem obrazu jest albo bardzo słaby, albo bardzo obciążony, bo często odrzucał próby moich połączeń i musiałem przeładowywać stronę, żeby się w końcu połączyć.

Ziggy X napisał(a):

Dzięki. Nie sądziłem że to takie zagmatwane.
Będę jednak sprawdzał w IE wink

danadam napisał(a):

No dobra, zapędziłem się i to nieźle. Ale ja już tak mam, że do rozwiązania dochodzę najbardziej krętą z możliwych dróg, a dopiero później znajduje jakieś bardzo proste rozwiązanie. Okazuje się, że wystarczy tylko zmienić parametr przekazywany do tego appletu. Na stronie jest tak:

<param name="StreamLocation" value="http://83.18.110.82:8880/cct-cgi/mjpg/...
a wystarczy to zmienić na:
<param name="StreamLocation" value="/cct-cgi/mjpg/...

Na tej stronie ładowane są oryginalne applety, tylko z innym parametrem. Nie trzeba nic zmieniać w .java.policy, wszystko powinno działać... oczywiście jak mu się uda w końcu połączyć. Przed chwilą chyba z 5 min przeładowywałem stronę, żeby się przekonać czy działa.

Ziggy X napisał(a):

dzięki. działa znakomicie smile i zaskoczyło za pierwszym razem, zawsze też za 1 działało w IE smile

thekuba napisał(a):


Generalnie serwer hotelu jest baardzo obciążony wink