Niestabilna, często się wywala

w dziale Opera
Paweł napisał(a):

Szukałem tego na forum i o dziwo ciężko jest coś znaleźć..
A problem jest dosyć pospolity, przynajmniej mój kolega też ma takie problemy.
Otóż używam dosyć nowych wersji opery 9.20 pod windowsem i Opera/9.21 (X11; Linux i686; U; en)
Od jakiegoś czasu opera na obu systemach zaczęła się krótko mówiąc wywalać w losowym momencie. czasem po 5 minutach czasem po 15 sekundach od ponownego uruchomienia. O ile pod windowsem po ponownym uruchomieniu wszelkie ustawienia zostają to pod linuksem resetuje się konfiguracja interfejsu (przyciski użytkownika, ustawienia paneli) a zakładki i hasła zostają w porządku. Pod linuksem też po ponownym wystartowaniu otwierają mi się te okienka które witają użytkownika przy pierwszym uruchomieniu operki ^^
Pod linuksem wywala mi się w mgnieniu oka, a pod windowsem zazwyczaj wyskoczy jakiś błąd, czasem związany z visual C++ czasem "pamięć nie może być read"

Nie mam bladego pojęcia co jest nie tak, przecież reinstalowałem i po jakimś czasie problem powracał. To jest strasznie zniechęcające i już rozważałem przejście na ffa ;/

TIA

golew napisał(a):

Rozwiązanie pierwsze do sprawdzenia - odinstalować i zainstalować ponownie. Sprawdzić prawa korzystania z folderów programu i profilu. Wypróbować Operę 9.21.
Piszesz, że od pewnego czasu - instalowałeś coś wtedy? Jakiś program, firewall, antyvir? Zmieniałeś sterowniki do karty graficznej?

Paweł napisał(a):

Nie, nic nie cudowałem z oprogramowaniem, zaznaczam że to się dzieje na obydwu systemach, na różnych wersjach z czego ta na linuksie jest najnowszą wersją stable. Wydaje mi się że to może być coś ze sprzętem. Ostatnio podkręciłem niewiele procka, dużo rezerwy w tym podkręcaniu jeszcze ma... żadnych zwisów niczego.. tylko ta opera dziwnie się zachowuje.

Spróbuję na linuchu wyczyścić całe drzewko opery, zainstaluję najnowszą i nie będę importował zakładek z windowsa (jak to wcześniej robiłem)


daroc napisał(a):

Więc może spróbuj zwolnić procesor do nominalnej prędkości i potestuj pare godzin chociaż.
Wiadomo, że Opera ma spore problemy ze sterownikami do karty graficznej (należy zainstalować najnowsze stabilne), chociaż nikomu wcześniej się przez to Opera nie wywalała, a jedynie niepoprawnie wyświetlała strony.