zapamiętywanie zawartości pól tekstowych

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
golew napisał(a):

Czasem zdarzy się crash Opery z różnych powodów. Lub też zamknięcie przypadkowe karty, na której w pocie czoła tworzyło się dłuuugi post na forum.

Znacie jakiś sposób, żeby odzyskać tych zawartość pól tekstowych z chwili tuż przed crashem? Albo z zamkniętej przez przypadek karty?

Czasem strasznie by się przydało..
Ostatnio przez przypadek dowiedziałam się że w FF jest. Może i u nas? smile

daroc napisał(a):

Tak, kiedyś jakiś były użytkownik FF denerwował się, że przy przeładowaniu strony (F5) Opera nie zapamiętuje mu zawartości formularzy, argumentując że chciał "odświeżyć" stronę, tj. kod html, a nie to, co sam wpisał. W odpowiedzi przeczytał, że na tym właśnie polega przeładowywanie strony - wczytanie jej od nowa... Nie czuję się kompetentny, aby rozważać, na czym powinno polegać przeładowanie ("odświeżenie") strony. wink Ale przyznam, że przydałoby się automatyczne zapamiętywanie zawartości pól formularzy, na takiej samej zasadzie jak to się dzieje z notatkami (zapisywanie real-time).

A póki co - pozostają właśnie notatki. Po napisaniu dłuższego tekstu można skopiować wszystko do notatki, tylko potem straszny bałagan się tam robi. Osobiście po napisaniu jakiegoś tekstu robię szybko Ctrl+A, Ctrl+C i mam wszystko w schowku. Zawsze coś. wink

Zajec napisał(a):

daroc: to była zupełnie inna sytuacja. Zadaniem odświeżenia strony jest całkowite ponowne pobranie jej kodu, również zawartości pól formularzy. Tutaj golew ma rację, że przydałoby się jakieś zapamiętywanie zawartości pól np. przy zamykaniu karty.

golew napisał(a):

Jakiś Wishlist? lol

daroc napisał(a):

Ta różnica jest bardzo teoretyczna. Jeśli wyłączysz kartę i włączysz ją jeszcze raz (ctrl+alt+z?), to strona zostanie wyświetlona na zasadzie takiej samej jak po wybraniu "odśwież z cache". Czyli Opera od nowa analizuje kod strony, po czym przypisuje odpowiednim polom zapamiętane sprzed odświeżenia teksty. To samo można by robić przeładowaniu odświeżeniu. Chyba że to wszystko działa zupełnie inaczej niż myślę. wink

Originally posted by Zajec:

zapamiętywanie zawartości pól np. przy zamykaniu karty.


To jednak nie rozwiązałoby problemu z wywalaniem się Opery. wink

Edit:

Originally posted by Zajec:

Tutaj golew ma rację, że przydałoby się jakieś zapamiętywanie zawartości pól np. przy zamykaniu karty.


Ja wcale nie mówię, że by się nie przydało. wink Jestem jak najbardziej za. Przytoczyłem tylko pewną odpowiedź z przeszłości, wg której tak jak jest teraz - jest OK.

JaDo napisał(a):

Originally posted by golew:

Znacie jakiś sposób...


http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=190927 smile

golew napisał(a):

Dzięki wielkie smile