Problem z Operą

w dziale Opera
Mangaista napisał(a):

Mam nadzieję, że trafiłem w dobry dział. Mam problem z Operą (huh, pewnie wszyscy zaskoczeni ;P). Nie mogę otwierać części stron, które wcześniej mi się otwierały (wcześniej znaczy do wczoraj...). Próbowałem już odświeżać, restartować przeglądarke, restartować komputer, czyścić historię i ciasteczka i nic :/ Na dodatek wydaje mi się, że to jakieś następstwo poprzedniego problemu, który wciąż się powtarza. Często mam tak, że strona mi się za pierwszym razem nie wczytuje i muszę ją po 2-3 razy odświeżyć, żeby załapało. Jest to uciążliwe, ale chociaż da się pracować. Ale teraz najczęściej odwiedzane przezemnie strony już w ogóle się nie otwierają :/ Jakieś rady?

Copernick napisał(a):

Na początek parę pytań, które pomogą nam się zorientować w problemie. Podaj jakieś adresy stron z problemami, sprawdź swój firewall czy czegoś nie blokuje, to samo zrób z antywirem, zobacz czy nie masz po blokowanych tych stron w Operze, Narzędzia - Zaawansowane - Zablokowana Zawartość. Sprawdź czy nie zacząłeś łączyć się przez proxy.
To na początek.

Mangaista napisał(a):

Jest to naprzykład strona www.rocity.pl (darmowego serwera do RO). Opera nie blokuje, proxów nie ma. Więc to chyba firewall lyb antywius :/ Ale w tym problem, że ja zupełnie nie wiem jak to sprawdzić. Mój FW to Comodo personal firewall, a antywirus to AVG free. Jeśli ktoś wie gdzie znajdują się opcje do których powinnienem zajrzeć żeby dowiedzieć się, czy to one blokują, to prosze o napisanie ;P

Copernick napisał(a):

Originally posted by Mangaista:

Jeśli ktoś wie gdzie znajdują się opcje do których powinnienem zajrzeć żeby dowiedzieć się, czy to one blokują, to prosze o napisanie


Wprawdzie nie wiem gdzie te opcje się znajdują ale problem możesz obejść w następujący sposób, najpierw wyłączasz firewalla i łączysz się ze stronką, z którą były problemy. To samo robisz po wyłączeniu na moment antywirusa. Wtedy wiesz która aplikacja jest powodem twoich problemów. A jeśli to nie pomoże, no to może reinstalka Opery? Albo ktoś mądrzejszy podpowie? Na razie sprawdź tą metodę.