Speed Dial już naprawiony + drobne refleksje odnośnie odnośników

w dziale Opera
meteor333 napisał(a):

Porobiłem sobie modyfikacje ustawień, testowałem tryb KioskMode i w efekcie zniknął mi speed dial. Nie widzę nigdzie opcji włącz-wyłącz speed dial. Nie wiem co spowodowało jego zniknięcie. Kliknięcie nowej karty popwoduje otwiera mi pustą kartę tak jak w Operze 9.10 ....

PeterCub napisał(a):

Możesz znaleźć rozwiązanie w pomocy Opery. Kliknij tu i ustaw na 1. A tak w ogóle to było.

daroc napisał(a):

Pewnie kolejny użytkownik, któremu przycisk pokazujący speeddiala schował się pod jakimś oknem GG albo Winampem (jest w prawym dolnym rogu). A tego przycisku chyba nie da się wyłączyć? Albo na pewno nie w prosty sposób...

meteor333 napisał(a):

Originally posted by PeterCub:

Możesz znaleźć rozwiązanie w pomocy Opery. Kliknij tu i ustaw na 1. A tak w ogóle to było.Dzięki, oczywiście pomogło. Nie wiem jak to wyłączyłem, ale jakoś przypadkowo. Przed założeniem tematu przejrzałem menu Opery, oraz nagłówki w tym dziale forum.
PS. opera:config# przestudiuję sobie w wolnym czasie, bo wygląda mi to na potężne narzędzie.
PS 2. Skoro już jesteśmy przy Speed Dialu, to pewnie to nie możliwe, ale byłoby fajnie gdyby dało się rozszerzyć go do 16 stron w układzie cztery na cztery. A już na pewno przy rozdzielczości 1024x768 spokojnie zmieściło by się 5 po miniaturek w 3 rzędach. No nic na pewno edycja speeddial.ini i ręczne dodanie 10 Speed Diala nic nie daje, bo właśnie to sprawdziłem wink

Ziggy X napisał(a):

Originally posted by meteor333:

Skoro już jesteśmy przy Speed Dialu, to pewnie to nie możliwe, ale byłoby fajnie gdyby dało się rozszerzyć go do 16 stron w układzie cztery na cztery. A już na pewno przy rozdzielczości 1024x768 spokojnie zmieściło by się 5 po miniaturek w 3 rzędach.


nie wiem czy by to było wygodne, bo raczej byłoby to jak linkownia a nie miniaturki (na których można dojrzeć zmiany na stronie). U mnie w roździelczości 1400x1050 góra by pasowały 3 rzędy po 4 miniaturki 3x4 (z zachowaniem obecnych wymiarów miniaturek).

meteor333 napisał(a):

Bo dla mnie to właśnie jest łatwo dostępna linkownia, dla najczęściej otwieranych stron smile Nawet tego nie odświeżam, bo na moim łączu trochę by to trwało. Do przeglądania nagłówków stosuję RRSy.

PS. To o czym napisałem przydałoby się jako opcjonalnie odznaczone wink

PS 2. Poza tym, kto powiedział, że zakładki muszą zwisać z góry na dół w formie listy. Ja chętnie używałbym rozłorzystego drzewka z małych ikonek dla najważniejszych linków. Mogłoby mieć to wypasioną formę graficzną. Zmieściłoby się kilkadziesiąt odnośników w jednym widoku bez rozwijania kolejnych folderów lub podfolderów. To byłoby Speed Tree i myślę, że byłoby hitem smile. Mam nadzieję tylko, że w Redmont na to nie wpadną pierwsi, bo powrót na IE jakoś mi się nie marzy wink

daroc napisał(a):

Może napisz w HTMLu prostą stronę, dokładnie taką jaką chcesz, i ustaw ją jako stronę startową? Do stworzenia linkowni nie potrzeba wiele. wink

meteor333 napisał(a):

Hm, moja znajomość html, to umiejętność pogrubienia, podkreślenia tekstu, wstawienia linka lub cytatu za pomocą tagów HTML smile Aczkolwiek kusi mnie, żeby przysiąść nad stroną Wimmera i się dokształcić.

A tak na marginesie, to napisałeś o stronie startowej, ale czy musiałaby to być strona na serwerze? nie wystarczyłby plik w HTML na moim dysku?

daroc napisał(a):

A co więcej Ci potrzebne, skoro ma to być tylko linkownia? wink Jeśli wstawisz tam 50 adresów, to nawet nie ma po co wrzucać jakiekolwiek miniaturki. I tak będą one zupełnie nieczytelne.

Wystarczyłby plik na lokalnym dysku.

meteor333 napisał(a):

A mógłbyś zrobić mały szablon czegoś takiego?
Najlepiej mini drzewko (diagram) - jedna kategoria podzielona na dwie podkategorie i dwa linki w jednej z kategorii. Rozbudowanie tego powinno już być banalne. Jeśli znasz HTML i oczywiście chce Ci się, to fajnie gdyby przy linkach były ikonki. Aż tak ciemny nie jestem, żeby sobie nie przygotować małej ikonki, ale gorzej ze wstawieniem jej do HTML.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by meteor333:

A mógłbyś zrobić mały szablon czegoś takiego?

Pewnie by mógł wink ale Ty też możesz bigsmile
1. Zrób sobie folder w zakładkach i poukładaj w nim zakładki do stron tak, jakbyś chciał mieć w tym drzewku.
2. Włącz Menadżera zakładek, prawokliknij w ten folder i

zapisz jako *.html
3. Możesz już używać, możesz porawić "notatnikiem"

meteor333 napisał(a):

Ryszard, Twój sposób jest prosty i interesujący, jednak gdy go czytałem, już byłem w trakcie robienia czegoś innego. Co z tego wyszło oceńcie sami. Są to obrazko-linki o różnej szerokości i stałej wysokości 64 pikseli. Ustawiłem to sobie jako stronę domową i muszę powiedzieć, że jak dla mnie wzrost wygody jest znaczny. Jeśli ktoś byłby zainteresowany moją linkownią, a nie chce mu się samodzielnie preparować obrazków, to niech da znać, a ją udostępnię.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi lub poprawki, to też będę wdzięczny. Mam też pytanie, czy da się tak ustawić Operę, żeby otwierała mi w tę stronę za każdym razem gdy klikam --> Nowa karta? Startową pozostawiłbym wtedy taką jaka miałem, a to otwierałoby się zamiast Speed Diala.

1zrzut (Medium).png

Ryszard napisał(a):

Originally posted by meteor333:

czy da się tak ustawić Operę, żeby otwierała mi w tę stronę za każdym razem gdy klikam --> Nowa karta?

TakNie - możesz zrobić sobie przycisk otwierający tą Twoją stronę - złap za ikonkę na pasku adresu i zaciągnij obok przycisku Nowa. Tylko najpierw wstaw w swoją "linkownię" coś w <title>

meteor333 napisał(a):

Hm, a może można to obejść jeszcze inaczej. Mogę co prawda otwierać linkownię jednym kliknieciem, ale otwiera się ona w tej samej karcie na której jestem, a wolałbym by otwierała się w nowej. Niestety nie można tego uzyskać poprzez preferencje witryny. Próbowałem też zamienić w „standard_toolbar.ini” w sekcji [Document Toolbar.content] zamienić „Go to page” na „Open in new page”, ale do niczego konstruktywnego nie doszedłem. Ma ktoś pomysł na to jak sprawić, żeby strona z linkownią (i tylko ona) zawsze otwierała się w nowej karcie?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by meteor333:

Próbowałem też zamienić w „standard_toolbar.ini” w sekcji [Document Toolbar.content] zamienić „Go to page” na „Open in new page”, ale do niczego konstruktywnego nie doszedłem.

Kombinator wink Ale jak umiesz dobrać się do toolbar.ini to używanie http://nontroppo.org/tools/buttonmaker/ nie powinno stanowić problemu.
Zrób sobie coś w stylu - button

meteor333 napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Originally posted by meteor333:

czy da się tak ustawić Operę, żeby otwierała mi w tę stronę za każdym razem gdy klikam --> Nowa karta?

TakNieA w zasadzie, to Tak - Tak wink Wystarczy w „standard_toolbar (1)” na końcu umieścić taki wpis:

[Pagebar Head.content]
Button0, "Linki"=New page & Go to page, "file://localhost/C:/Linkownia/linkownia.htm", 1


Oczywiście ścieżka musi prowadzić do naszego pliku zrobionego w HTMLu. Można też podobnymi wpisami pozastępować wszelkie pozycje otwierające nową kartę w „standard_menu (1)” i wtedy każda nowa karta będzie otwierała linkownię smile.

1katzi.png

meteor333 napisał(a):

Minęło parę dni i pewne rzeczy okazały się nietrwałe. Otórz po crashu przegladarki, wróciły mi domyślne ustawienia toolbara. Poprawiłem je więc jeszcze raz. Tym razem jednak nie tylko w profilu Opery, ale także i w defaults Opery w Program Files - po to, żeby ustawić na siłę to co chcę, a nie to co serwuje zestaw domyślny. Wszystko niby działa poprawnie, jednak z nieznanych przyczyn nie mogę ustawić ikonki a la new tab tylko włazi mi ikonka Allegro...

Zaprezentowany sposób umożliwia dostęp do linkowni na 2 sposoby. Gdy kliknę ikonę w pasku kart otwiera mi się liknownia w nowej karcie, a gdy kliknę poniżej na ikonę - Allegro moja linkownia otwierta mi się w tej karcie w której jestem. Pytanie tylko dlaczego gdy przeciągam sobie pustoikonowy skrót localhosta włazi mi allegrołapa confused

allegrołapa.avi

szyk napisał(a):

Originally posted by meteor333:

Wszystko niby działa poprawnie, jednak z nieznanych przyczyn nie mogę ustawić ikonki a la new tab tylko włazi mi ikonka Allegro...


W katalogu images w profilu masz pewnie ikonkę allegro o nazwie localhost.ico lub coś w tym rodzaju, skasuj ją. smile

meteor333 napisał(a):

Fakt była taka menda, ale już nie ma. Zresztą kij ich trącał, żeby tak nazywać ikonkę, żeby mi właziła na moją linkownię wink Jak ją znowu złapię, to chyba będzie trzeba samemu wgrać inny wzór na jej miejsce, żeby allegro myślało, że już jest.

W jakich lokalizacjach jeszcze Opera szuka tych ikonek dla buttonów?

PS. Ten folder images u mnie zbliża się do 5 MB, a już był czyszczony ... Da się zrobić coś, żeby np. kasowały się te nieużywane przez dłużej niż 30 dni? Może warto to zapodać na wishlistę, bo ten folder musi mulić przeglądarkę.

Dzięki szyk

golew napisał(a):

Originally posted by meteor333:

PS. Ten folder images u mnie zbliża się do 5 MB, a już był czyszczony ... Da się zrobić coś, żeby np. kasowały się te nieużywane przez dłużej niż 30 dni? Może warto to zapodać na wishlistę, bo ten folder musi mulić przeglądarkę.


Automatycznie chyba nie. Ale ja robię tak - te ikonki, które są mi potrzebne (bo np. mam je na pasku osobistym) oznaczam jako "tylko do odczytu". Co jakiś czas wchodzę do tego folderu, klikam widok szczegóły i dodaję kolumnę atrybuty, sortuję wg niej i usuwam to co jest A a nie RA wink Można też wtedy zaznaczyć wszystko i dać usuń - wtedy będzie pytało przy każdej tej do odczytu czy na pewno.

daroc napisał(a):

Tak jakoś teraz trafiłem na ten wątek i coś mi przyszło na myśl.
Skoro oznaczasz pliki atrybutami, to możesz posłużyć się plikiem wsadowym bat do usuwania tych ikonek. Wystarczy coś w rodzaju:

del /a-r /p "c:\program files\opera\profile\images"

Jeśli wszystko działa ok, to można usunąć atrybut /p.
Tak stworzony plik można dodać np. do autostartu (w menu). I problem z głowy. wink

evolter napisał(a):

Heyka, moglby mi ktos napisac jak zmienic wyszukiwarke na SpeedDial'u?
Domyslnie jest onet'owska, a chcialbym zmienic na google. Probowalem
w "narzedzia->wyglad->przyciski->szukaj" zarzucic google ale da sie tylko
do paskow itp.

andol napisał(a):

1. „Preferencje” -> „Wyszukiwanie”
2. Zaznacz wybraną wyszukiwarkę
3. Kliknij przycisk „Edytuj”
4. Kliknij przycisk „Szczegóły”
5. Zaznacz odpowiedniż opcję

Ryszard napisał(a):

Originally posted by daroc:

Tak jakoś teraz trafiłem na ten wątek i coś mi przyszło na myśl.
Skoro oznaczasz pliki atrybutami, to możesz posłużyć się plikiem wsadowym bat do usuwania tych ikonek. Wystarczy coś w rodzaju:

del /a-r /p "c:\program files\opera\profile\images"

Jeśli wszystko działa ok, to można usunąć atrybut /p.
Tak stworzony plik można dodać np. do autostartu (w menu). I problem z głowy. wink


W win98 DEL nie rusza plików "r", więc wystarczy:
del "C:\OPERA21\profile\images\"

A żeby okienko MS-DOS się zamknęło po wykasowaniu to cały plik .bat zrobiłem z:
del "C:\OPERA21\profile\images\"
Echo off
cls

I teraz albo przycisk o "treści":
Execute program, "C:\OPERA21\profile\usun_ikonki.bat", , "Usuń ikonki", "Window Hotlist Icon"

Albo własne menu z wstawką
delete.ini
Oczywiście te C:\OPERA21\profile\ trzeba zmienić na swoje.