Bezpośrednie blokowanie obrazków w image popup menu

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
whiteLION napisał(a):

Witam
Czy istnieje odpowiednia komenda, którą można by wstawić do [Image Popup Menu] w pliku .ini menu umożliwiająca bezpośrednie blokowanie obrazków bez tego całego trybu "zablokuj zawartość" ? jak było to przepraszam ale jakoś nie mogłem znaleźć odpowiedzi.

Ziggy X napisał(a):

też jestem ciekawy tego rozwiązania czy się da tak zrobić.

daroc napisał(a):

Można zrobić button, który kopiuje adres obrazka do schowka i otwiera okno notepada (z plikiem urlfilter.ini lub hosts z windowsa), wtedy wystarczy wkleić i zapisać, ale czy to dużo wygodniejsze? Chyba że ktoś znający się na tym napisałby jakąś małą aplikację, która zautomatyzowałaby wklejanie adresu do notatnika, ale ja się na tym nie znam.
Próbowałem się zainteresować pewnym programem do tworzenia aplikacji, którą można to chyba w dość prosty sposób uzyskać, ale (oficjalna?) strona http://www.autohotkey.com nie działa.

szyk napisał(a):

Originally posted by daroc:

Można zrobić button, który kopiuje adres obrazka do schowka i otwiera okno notepada (z plikiem urlfilter.ini lub hosts z windowsa), wtedy wystarczy wkleić i zapisać, ale czy to dużo wygodniejsze?


Będzie problem, bo jak zmusić Operę, żeby uwidoczniła zmiany? Oprócz wejścia i wyjścia z trybu "Zablokuj zawartość" chyba tylko po restarcie przeglądarki efekty zablokowania są widoczne.

Originally posted by daroc:

strona http://www.autohotkey.com nie działa


U mnie teraz działa, oprócz tego jest jeszcze AutoIt: http://www.autoitscript.com/autoit3/ . smile

PS. http://operawiki.info/OperaAdblock - po zastosowaniu tego Adblocka efekty zablokowania od razu były widoczne (o ile mnie pamięć nie myli smile).

whiteLION napisał(a):

Ok... ja sobie zrobiłem taką prowizorkę:

W katalogu C:\Documents and Settings\lion\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile utworzyłem plik blokuj.bat o zawartości:

cd C:\Documents and Settings\lion\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\
echo %1 >> address.tmp
copy urlfilter.ini + address.tmp urlfilter.ini /B
del address.tmp

a w pliku C:\Documents and Settings\lion\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\menu\menu.ini (jeżeli ktoś nie ma tego pliku to trzeba go utworzyć -> Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Konfiguracja menu -> Utwórz kopię) w odpowiednich miejscach czyli pod [Image Link Popup Menu] i pod [Image Popup Menu] wkleiłem komendę:

Item, "Blokuj ten obrazek" = Copy image address & Execute program, "C:\Documents and Settings\lion\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\blokuj.bat","%c"

Wszystkie w/w ścieżki trzeba sobie oczywiście poprawić w zależności od własnej nazwy użyszkodnika i ew. innych zmian w położeniu katalogu \profile\.

Teraz każdy obrazek dostał dodatkową pozycję w swoim menu a blokowanie odbywa się poprzez dosłownie dwa kliknięcia. Wady są dwie: pomijalnie mała i trochę większa. Mała to nieeleganckie mignięcie okienka konsoli w momencie blokowania a większa to niestety konieczność zrestartowania operki w celu uzyskania efektu. Dla mnie w niektórych sytuacjach jest to akurat wyjście lepsze i wygodniejsze niż standardowa klikanina ale inne osoby mogą mieć odmienne zdanie.

whiteLION napisał(a):

Trochę zmodyfikowałem wpis jaki trzeba dodać w pliku menu.ini. Teraz jest tam mały skrypt js powodujący, że blokowane obrazki znikają od razu ale... ale niestety jeżeli odświeżymy stronę lub nawet wejdziemy na nią ponownie bądź na inną zawierającą ten sam obrazek to dalej będzie się on pojawiał. Wyjściem pozostaje tylko ponowne uruchomienie opery. Ehhh... gdyby jednak istniała odpowiednia komenda było by dużo przyjemniej worried .

Item, "Zablokuj ten obrazek" = Copy image address & Execute program, "C:\Documents and Settings\lion\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\blokuj.bat","%c" & Go to page, "javascript:for(i=0;i<document.images.length;i++)if(document.images[i].src=='%c')document.images[i].style.visibility='hidden';window.go(-1);",,,

szyk napisał(a):

Originally posted by whiteLION:

Wyjściem pozostaje tylko ponowne uruchomienie opery. Ehhh... gdyby jednak istniała odpowiednia komenda było by dużo przyjemniej


Jeśli zastosuje Adblocka ze strony http://operawiki.info/OperaAdblock (np. C++ Adblocka), którą podałem wyżej, to nie będziesz musiał restartować Opery. Z tym że teraz do przeładowania strony trzeba pewnie użyć polecenia "reload stylesheets & refresh display" zamiast "Select user CSS file,1 & Deselect user CSS file,1". smile

whiteLION napisał(a):

Tak wiem, zapoznałem się z tą metodą i w sumie jest to bardzo mądrze pomyślane. Nawet nie trzeba przełdowywać stylów samemu bo jest tam coś takeigo: "...Select user CSS file,1 & Deselect user CSS file, 1 & Select user CSS file,1 & Deselect user CSS file, 1..." (tak to przynajmniej rozumiem bo nie sprawdzałem w praktyce) tylko dowcip polega na tym że ja chciałem koniecznie skorzystać z urlfilter.ini happy . Trudno musi byc jak jest, da sie z tym żyć wink

szyk napisał(a):

http://my.opera.com/Lex1/blog/show.dml/1105671