Niepawidlowe wyswietlanie plikow .gif

w dziale Strony WWW w Operze
RealAddoN napisał(a):

Moja przegladarka nie wyswietla poprawnie plikow .gif, zarowno Opera jak i IE i FF. Problem jest taki, ze czarny kolor w obrazkach .gif interpretowany jest jako przezroczystosc, przez co grafiki wyfladaja niekiedy jak sito.

Czy zna ktos rozwiazanie tej bolaczku ktora nie tylko mnie trapi? Zauwazylem ze problem pojawia sie przy kartach graficznych GF 7xxx [xp, vista]

Warto zaznaczyc ze czasami problem.... znika sam. Pojawia sie ponownie po kilku godzzinach lub dniach, w tym czasie nie ma zadnych ingerencji w system operacyjny.

Zajec napisał(a):

Można jakiś screen z linkiem do obrazku ze screena?

Instalowałeś sterowniki do swojej karty?

RealAddoN napisał(a):

Screen jak najbardziej. Przygotowalem na jedym zestawienie kilku przykladow.
Pole zakreslone na czerwono to czern, ktora jest widziana jako brak koloru, przez to te dziury
Sa strony ktore w tle maja gradient, z nimi tez sobie nie radzi najlepiej. Widac jedynie kilka odcieni danego koloru - schodku, zamiast plynnego przejscia z jednej barwy do innej

http://www.modders.dmkhosting.net/addon/TS/p.jpg

Jezeli chodzi o sterowniki, to tutaj nie ma zadnego znacznie jakiej wersji bym nie uzyl. Czy standardowe, dolaczone przez producenta (sprawdzalem na nowym laptopie, gdy wgrywalem system), czy tez najnowsze ze strony nvidii (na moim PC).

Acha i jeszcze jedna ciekawostka, ktora moze pomoc te sprawe stulecia smile
Ostatnio robilem strone na localhoscie, duzo gifow, sporo czarnego, przez przegladarke wszystko jest ok.
Jak wgralem pliki na serwer problem sie pojawil - nie ma czarnego koloru w gifach.

daroc napisał(a):

A spróbuj otworzyć taki plik gif przeglądarką na serwerze, kliknij prawym i wybierz zapisz obrazek. Zobacz czy w innych programach graficznych wyświetlany jest kolor czarny czy przezroczysty. Dziwne, żeby serwer coś mieszał z obrazkami, ale kto wie... left

Zajec napisał(a):

Skomplikowanie: kiedyś zmieniając rozmiar gifów po stronie serwera za pomocą biblioteki GD taki efekt właśnie niechcący osiągnąłem. Na pewno dotyczyło to tylko i wyłącznie gif'ów ─ png działały OK. Więc przychodzi mi na myśl serwer Proxy z jakimś dziwnym cache'owaniem obrazków.

Prosto: korzystasz z Proxy?

daroc napisał(a):

Originally posted by RealAddoN:

daroc po zapisie jest tak samo, jak sie wyswietla


Tak więc nie jest to problem samej Opery. Jeśli otworzysz tę samą stronę (na serwerze) np. w IE to pewnie wystąpi ten sam efekt?
W jaki sposób wysyłasz obrazki na serwer? Klientem FTP? Poprzez panel po zalogowaniu do systemu na Twoim koncie na tamtym serwrze? Czy jakimś innym (np. własnym?) systemem do wysyłania plików?

RealAddoN napisał(a):

daroc po zapisie jest tak samo, jak sie wyswietla
Zajec, nie, ale zaraz wrzuce jeden adres i sprawdze
\\
Sprawdzilem, efekt jest taki sam.

Najlepsze jest to, ze problem czasami sam znika na jakis czas. Raz znikl na doslownie kilka minut - wszystko bylo ok...

RealAddoN napisał(a):

Najczesciej na wlasne FTP przez totac comandera. Ale to wydaje sie nie miec znaczenia, bo problem jest na wszystkich sajtach z gifami.
Problem wystepuje we wszystkich przegladarkach

Zajec napisał(a):

Uparcie szedłbym w kierunku (transparentnego?) Proxy. Jak jesteś połączony z internetem RealAddoN? Przez czyjś komputer czy bezpośredni przez modem?

RealAddoN napisał(a):

Wiesz, ten bym szedl w tym kierunku. Mam bezprzewodowy z Orange (nie jestem w zadnej sieci), na tamtym laptopie o ktorym wczesniej pisalem, tez akurat byl ten sam Orange net.