Jak załadować Medium's Menu na Viscie?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
arek1111 napisał(a):

Problem polega na tym, że w opcji Plik>Zapisz jako... nie znalazłem możliwości wskazania właściwego miejsca przeznaczenia dla pliku .ini.
W łańcuchu C:\Users\***\AppData\Roaming\Opera\Opera\profile\ dla powyższej opcji jest wyrwa: na liście składników \***\ nie ma po prostu AppData. Co z tym fantem zrobić?

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

szyk napisał(a):

?
Sprawdź w Pomoc->O Operze, gdzie się znajduje profil, powinien być w nim katalog toolbar, tam zapisz plik menu, zrestartuj Operę i wybierz to menu w Preferencje->Zaawansowane->Paski narzędzi.

arek1111 napisał(a):

Może żle się wyraziłem.
Wiem gdzie znajduje się profil\menu (nie toolbar).
Chodzi o to, że nie jestem w stanie zapisać pliku Medium we właściwym miejscu (C:\Users\***\AppData\Roaming\Opera\Opera\profile\menu).
Bo kiedy uruchamiam funkcję "Plik>Zapisz jako...", mogę dojść tylko do miejsca C:\Users\***\ (\***\ to nazwa katalogu wybranego użytkownika), a dalej gleba, gdyż na liście składników tego katalogu nie ma \AppData\.
Więc nie ma szans, żebym mógł przejść dalej i wskazać C:\Users\***\AppData\Roaming\Opera\Opera\profile\menu.
Moim zdaniem to objaw burdelu w systemie porządkowania katalogów Visty, ale może ktoś znalazł na to sposób.

golew napisał(a):

Bo "zapisz jako" pokazuje chyba tylko foldery "nieukryte" a być może ten AppData jest ukryty (tak jest domyślnie w XP)
Może zapisz "gdzieś na dysku" i potem skopiuj do odpowiedniego katalogu. Bo jak rozumiem przez eksplorator (czy jak to tam nazwali) do owego katalogu masz dostęp?

arek1111 napisał(a):

Dzięki ~golew. Jakims cudem sie udało. Trzeba skopiować do notatnika i tam się włamać do paska adresu, żeby zignorować rozwijanie katalogów (bo już wiemy że to nic nie da) i wpisać ręcznie przeznaczenie. I tylko tam można się włamać.