Google przegrało sprawę o nazwę Gmail

w dziale Po godzinach
golew napisał(a):

http://wirtualnemedia.pl/article/159500_Google_przegralo_sprawe_o_nazwe_Gmail.htm

Niemiecki sąd zakazał firmie Google używania nazwy 'Gmail' dla jej popularnego serwisu poczty elektronicznej.
(...)
Walka pomiędzy Google a Gierschem ciągnęła się przez ostatnie trzy lata w wielu sądach. Google składało pozwy przeciwko Gierschowi w Hiszpanii, Portugalii i Szwajcarii. Jednak szwajcarski sąd odrzucił zarzuty Google, a Giersch planuje teraz złożenie pozwu aby zakazać Google używania nazwy G-mail także w tym kraju.

Prowadzony przez Gierscha G-mail to niemiecki serwis pozwalający na tworzenie adresów mailowych w domenie gmail.de. Obsługuje także system "hybrid mail", w którym dokumenty mogą być przesyłane elektronicznie, następnie wydrukowane przez firmę i dostarczone pod podany adres w formacie papierowym.Ale w końcu tylko w Niemczech czy w ogóle?
Czyżby Google nie miało przejąć władzy nad światem? p

Nixer napisał(a):

Generalnie Google ma problemy z krajowymi domenami gmail.xx. Wystarczy tylko wspomnieć o domenie gmail.pl, o której swego czasu było bardzo głośno. Problemy są też z domeną chińską i pewnie z kilkoma innymi, ale na razie o tym nie słychać.

A tak jeszcze na marginesie, to polecam zmianę serwisu, z którego czytasz wiadomości. Może jeśli się wśród większej rzeszy ludzi rozniesie, że Wirtualne Media to złodzieje treści (skazani przez sąd, miesięcznik Press wygrał z nimi proces), a naczelny WM potrafi tylko rzucać obelgami w swoich interlokutorów, to się wreszcie ci ludzie opamiętają.

W każdym razie Wirtualnym Mediom mówimy zdecydowane nie!

golew napisał(a):

To co polecisz?

Nixer napisał(a):

Dziennik Internautów oczywiście happy

golew napisał(a):

Ale mało tam informacji o mediach sad