bład opery

w dziale Opera
aenwu napisał(a):

Witam

Od niedawna mam problem z Operą, otóz od czasu do czasu wywali mi okienko windowsowe raportu o błedach i zmuszony jestem ja zamknac przyczyna tego stanu rzeczy jest plik systemowy ntdll.dll, podkrecałem procka wczesniej zaisntalowałem aplikacje nod32 i raczej nie sądze zeby podkrecony proc miał wpływ na działanie przegladarki Opera bo przed podkreceniem było tak samo, co ma bezposredniy wpływ na takie a nie inne zachowanie Opery. pozdrawiam

marekk napisał(a):

Potwierdzam. U mnie jest to samo. Zauważyłem, że te crashe dzieją się od momentu zainstalowania wersji bodajże 9.2, a ściślej od momentu pojawienia się okienka Szybkiego wybierania. Z początku myślałem, że to wina systemu operacyjnego, bo zbiegło to się u mnie z przesiadką na Vistę, ale jak to samo zaczęło mi się dziać w pracy na Windows 2000, jestem prawie pewien, że to wina Opery. Jest to trudne do zdiagnozowania, bo nie ma jakiś konkretnych objawów i trudno to skojarzyć z jakimiś konkretnymi zachowaniami użytkownika. Ponadto występuje bardzo nieregularnie. W każdym razie używam Opery od wersji nr 5 i tak do tej pory nigdy się nie zdarzało.

JaDo napisał(a):

Originally posted by marekk:

Z początku myślałem, że to wina systemu operacyjnego, bo zbiegło to się u mnie z przesiadką na Vistę, ale jak to samo zaczęło mi się dziać w pracy na Windows 2000, jestem prawie pewien, że to wina Opery.


AppName: iexplore.exe AppVer: 6.0.2900.2180 ModName: ntdll.dll 
ModVer: 5.1.2600.2180 Offset: 00018fea

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=820114d95e60ce9a
Gdy patrze na raport bledu to pisze cos :ntdll.dll i wogle jakies bledy z firefox.exe

Ale nie tylko przeglądarki, mają problem z tym plikiem, cała masa innych progsów również.

Originally posted by marekk:

Jest to trudne do zdiagnozowania, bo nie ma jakiś konkretnych objawów i trudno to skojarzyć z jakimiś konkretnymi zachowaniami użytkownika.


http://www.opera.com/support/search/view/432/
https://bugs.opera.com/wizard/

Może plik został uszkodzony. Dlaczego na dwóch systemach? A jakie oprogramowanie inne niż Opera, jest na obydwu? Gdzieś tam na goglach piszą, że może mieć to związek z ogólnie grafiką - stery, style windy...skórka Opery?

Barthezdeleted napisał(a):

Ja czytałem, że problem taki występuje częściej u użytkowników procesorów AMD. Nie wiem na ile jest to prawda, ale rozwiązaniem było dodanie aplikacji (w tym przypadku Opery) do listy wyjątków DEP:

Panel Sterowania --> System --> Zaawansowane --> Wydajność (Ustawienia) --> Zapobieganie wykonywaniu danych:

Zaznaczyć drugą opcje i wskazać plik Opery.

Nie mam pojęcia czy to zadziała, jak już wspominałem wiedza zaczerpnięta gdzieś z czeluści internetu wink

aenwu napisał(a):

Na najnowszej tygodniówce nie zauwazyłem tego problemu, ale niechce zapeszać wszystko narazie działa, już myslałem ze bede musiał migrowac na firefoxa 2, ale gdzie tam wole Opere 9