Używanie klawiatury numerycznej na laptopie a Opera

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Jurgi napisał(a):

Witam, mam problem, którego rozwiązania nie udało mi się znaleźć.
Otóż na desktopie regularnie korzystałem pod Operą z klawiatury numerycznej: +/-/* (zoom) oraz 1/2 (przełącz na kartę z lewej/z prawej). Na laptopie za Chiny nie mogę dojść, czemu nie działa 1/2 - po prostu nie reaguje. +/-/* działają poprawnie.
Laptop to HP (nx7300), na którym klawisze numeryczne uzyskuje się z klawiszem [fn] (+wydzielony blok klawiatury normalnej). Ktoś się z tym zetknął, rozwiązał może? Brakuje mi tego wygodnego rozwiązania...
Początkowo myślałem, że to problem podobny do opisanego w komentarzach tu: poradnikwebmastera.blox.pl/.../Opera-ciekawe-skroacutety, ale nie.

Jurgi napisał(a):

Hm, dziwne. Kupiłem przelotkę ps/2-usb, żeby podłączyć normalną klawiaturę, nie działa. Czyli to coś z ustawieniami Opery pewnie, pomyślałem. Zerknąłem do ustawień, jest wpis:

Platform Windows-Unix-Mac, 1     Switch to previous page
Platform Windows-Unix-Mac, 2     Switch to next page
ale nie działa. Szary [1] działa jak end, szary [2] działa jak kursor w dół.
Natomiast wpis:
F6 ctrl     Switch to previous page
F6 ctrl shift     Switch to next page
działa doskonale. Sprawdziłem w notatniku - szary [1] i [2] działają nadal jak end/kursor w dół. Czyli tak, jakby klawiatura numeryczna była wyłączona. Niestety, włączenie klawiatury numerycznej zamienia klawisze liter w numeryczną, czyli odpada. Czyli albo system, albo klawiatura, albo jakiś sterownik - wciśnięcie [fn] widać nie działa jak należy, powinno działać identycznie, jak włączenie numerycznej (analogicznie do shift i capslock), a nie działa tak.

Alarm odwołany, nie jest to kwestia Opery, ale może ktoś się spotkał z tym problemem? Jak nie, to trzeba będzie popytać po innych forach. Albo pomyśleć, jaki inny wygodny skrót klawiaturowy przystosować do tej funkcji.
_____
Dopisek: podpiąłem sobie pod nieużywane nawiasy kwadratowe. Ale pozostaje kwestia, czemu nie działa, jak powinno.