Pozostaw wiadomości na serwerze? Ale jak skasować? :)

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
pudens napisał(a):

Witam!

Korzystam w conajmniej dwóch miejscach z mojego serwera pocztowego, więc normalnie muszę zostawiać wiadomości na serwerze. Jednak serwer nie z gumy, dobrze by było skasować np. wiadomości starsze niż 14 dni. W Operze jak widzę, uparcie brakuje takiej opcji. Jak mogę tą sprawę rozwiązać? smile

golew napisał(a):

Rzeczywiście nie da się kasować jako tako.
Mój sposób (ale testowany tylko na małym koncie) polega na tym, że chcąc wyczyścić konto na serwerze (ale ze wszystkiego, nie ma wyboru co do daty czy nadwacy) wchodzę w narzędzia -> konta poczty i czatu, właściwości wybranego konta i odznaczam pozostaw wiadomości na serwerze. Wtedy klient łączy się z serwerem pocztowym i usuwa wiadomości. Po chwili z powrotem zaznaczam tę sama opcję.
To tylko mój sposób, nie biorę za niego odpowiedzialności wink

pudens napisał(a):

Ja się cały czas zastanawiam nad uporem developerów Opery, którzy od początku nie zrealizowali takiej funkcji...?

Barthezdeleted napisał(a):

Klient poczty w Operze ma za zadanie spełniać podstawowe funkcje, tak samo jak klient obsługujący torrenty i IRC'a czy też czytnik RSS. Jeśli chcesz mieć większą funkcjonalność to możesz zainstalować sobie aplikacje zewnętrzną do obsługi danej funkcji. Opera to przede wszystkim przeglądarka internetowa, dostarczając przy okazji możliwość sprawdzania poczty, ściągnięcia czegoś z torrentów czy pogadania na IRCu wink Jak najbardziej logicznym wydaje mi się iż ludzie z Opery zdecydowali się na rozwijanie funkcjonalności Opery jako przeglądarki w pierwszym rzędzie. Spodziewam się iż Kestrel będzie posiadał parę usprawnień w kwestii obsługi maila, jednakże pamiętać należy iż nadal podstawową funkcją Opery będzie przeglądanie stron www smile

pudens napisał(a):

Niby racja, ale to tylko taka jedna mała funkcja. Z moich poszukiwań na forum wynika, że ogromna rzesza osób, dosłownie od lat, oczekuje tej funkcji. Więc, chociażby w celach popularyzacji Opery, warto byłoby ją jednak zaimplementować. smile Szczególnie, że wielu uzależnia korzystanie z Opery właśnie od tej "funkcjonalności" (nie lubię tego słowa smile

archetwist napisał(a):

"Właśnie od tej funkcji" wink

Polecam IMAP/Gmail.

acazar napisał(a):

wlasnie mam taki podobny problem

http://img515.imageshack.us/my.php?image=operavr8.png

jak chce usunąć to nic sie nie dzieje, golew twoj sposób nie dziala u mnie albo zle to robie macie jakis pomysl jak to badziewie usunąć

golew napisał(a):

Tzn co nic się nie dzieje? Z nieodebranych nie znika i nie ląduje w koszu? Czy nie usuwa z serwera?

daroc napisał(a):

Originally posted by Barthez:

Klient poczty w Operze ma za zadanie spełniać podstawowe funkcje, tak samo jak klient obsługujący torrenty i IRC'a czy też czytnik RSS.


Ja się z takimi stwierdzeniami nigdy nie mogę zgodzić.
Raz się mówi, że program jest taki super świetny, bo ma tyle możliwości i może zastąpić wiele programów. Z drugiej strony gdy coś jest nie tak, to od razu zmienia się postawę, mówiąc że przecież to nie jest głównym celem programu i że to tylko taki mały dodatek, a jak chcesz coś więcej, to zainstaluj inny program.
Podobnie denerwują mnie programy, które miesiącami mają wersję 0.9.9.9.x.x.x - wmawia się ludziom jaki to program jest świetny i zachęca do używaina (przecież program nie ma wersji finalnej, a już ma tyle możliwości), a gdy coś nie działa - broni, że to przecież tylko beta.

Barthezdeleted napisał(a):

Ja osobiście nie widze pomiędzy moim a twoim zdaniem żadnej rozbieżności. Opera skutecznie zastępuje mi od przeszło dwóch lat klienta pocztowego i klienta IRC. Zatem dla mnie, do nazwijmy to 'domowego' użytku jest to super-świetny program. Gdybym był opem jakiegoś dużego kanału, dodatkowo trzymał na nim swoje sesje, zarządzał bot-netem i przy okazji używał fserve to z pewnością nie używałbym do tego celu wbudowanego klienta IRC. Wolałbym chociażby KVirca czy X-chata. Jednak do zwykłych pogaduch funkcjonalność opery wystarcza mi. Tak samo sprawa się tyczy torrentów: Kiedy ściągasz i udostępniasz dużo plików, potrzebujesz możliwości wyboru plików z archiwum, serii informacji identyfikujących podłączających się użytkowników najlepiej jeszcze zwizualizowane w 3 wymiarze to naturalnym wyborem będzie powiedzmy azureus. Jeśli nie ścigasz torrentow w ogóle lub rzadko, to Opera jest wyjściem dla Ciebie.

daroc, oczywiście że chciałbym aby Opera miała najlepszego na świecie klienta torrent, IRC i mail. Zdaje sobie jednak sprawę, że stworzenia tego jest bardzo trudne, jeśli nie wykonalne zważywszy na ilość pracy ( i pieniędzy) jaką należało by w to włożyć.

Opera w istocie może zastąpić wiele programów w sposób podobny w jakim telefon nowej generacji może zastąpić aparat, odtwarzacz mp3/mp4,przegladarke internetowa nie tracąc przy tym podstawowej funkcjonalności jaką jest wykonywanie rozmów telefonicznych. Nie należy się jednak spodziewać, że aparat, przeglądarka czy odtwarzacz mp3 z telefonu będzie mógł konkurować w tymi kupionymi osobno.

acazar napisał(a):

golew nie usuwa mi wiadomości które są przeczytane ( biore widok, pokaż, przeczytane) klikam usuń i nic sie nie dzieje, troche denerwujące to jest

Ryszard napisał(a):

No to masz poustawiane wink
W Nieprzeczytane masz włączone pokazywanie Przeczytanych - Twój wybór, Twoja sprawa - ale czy przez "widok, pokaż" nie włączyłeś sobie przypadkiem pokazywania Usuniętych?
A jak długo Usuniętych nie usuniesz z Kosza to będziesz je miał na dysku.

acazar napisał(a):

Ryszard a jak usunąć usunięte z kosza?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by acazar:

Ryszard a jak usunąć usunięte z kosza?

Aaa wink
Otwierasz panele na panelu Poczta {klikając w krawędź przełączającą (lewa krawędź okna Opery - po najechaniu zmienia się kolor tej krawędzi) lub klawiszem [F4] lub zestawem [Ctrl]+[Shift]+[3]}, prawoklik w listę widoków na panelu i "Opróżnij kosz"

Poczytaj sobie:
http://help.opera.com/Windows/9.22/pl/mail.html
http://help.opera.com/Windows/9.22/pl/keyboard.html
a w szczególności http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=136454

Barthezdeleted napisał(a):

Możesz też z tej strony przeciągasz sobie przycisk: Opróżnij Kosz / Usuń spam i opróżnij kosz (znajdują się pod koniec kategorii)

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Barthez:

Możesz też z tej strony przeciągasz sobie przycisk: Opróżnij Kosz / Usuń spam i opróżnij kosz (znajdują się pod koniec kategorii)

Originally posted by Ryszard:

a w szczególności http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=136454

whistle

Barthezdeleted napisał(a):

Jak odpowiadałem to nie było jeszcze twojego posta Ryszard wink Dopiero później żeby nie dublować porad wyedytowałem go zostawiając tylko fragment o przyciskach. Widać mogłem baczniej się przyjrzeć linkom które podałeś.

acazar napisał(a):

dzieki i oto chodziło