Pytanie odnośnie skrótów klawiszowych.

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Pell napisał(a):

Witam. Mam pewien problem dot. skrótów klawiszowych, przez które napisanie choćby krótkiego posta na forum zajmuje mi 3x dłużej niż powinno, bo wystarczy, że w wyrazie chcę napisać jakąś literę typu "ż", "ę", "ó" czy "ł", a Opera odrazu uznaje to za użycie skrótu i otwiera, dajmy na to ostatnią zamkniętą stronę. Czy da się jakoś pozbyć tych skrótów, albo dostosować wg. własnego uznania? Z góry dziękuję za odpowiedź.

@Down
Wielkie dzięki za pomoc, w końcu wszystko gra jak należy wink

vril napisał(a):

Przede wszystkim upewnij się, że gdy chcesz coś napisać to kliknąłeś wcześniej w pole edycji. Inaczej faktycznie Opera potraktuje wciśniecie skrótu odpowiadającego polskiej literze jako skrót klawiaturowy wykonujący konkretną akcję.

A poza tym możesz po prostu wszystkie tego typu skróty pousuwać w cholerę i nie będziesz miał problemów. Wystarczy wejść w 'Preferencje' -> 'Mysz i klawiatura' -> 'Konfiguracja klawiatury' i 'Edycja'. Zadanie na pewno ułatwi Ci wyszukiwarka. Wyszukuj zwrotów typu 'z alt', 'a alt' i je po prostu powywalaj.

P.S. Wcześniej nie zapomnij zrobić kopii zapasowej ustawień klawiatury.

Barthezdeleted napisał(a):

Polskie litery -przynajmniej pod Windowsem- możesz również uzyskiwać poprzez wciśnięcie SHIFT + ` i polskiego znaku. Może to jakoś pomoże wink coffee