liczba połączeń z serwerem

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
trockenpl napisał(a):

Moja kablówka oferuje podwojenie prędkości netu przy ściąganiu przez proxy. Czy np. łącze się normalnie bez proxy i mam prędkość 1mbit i mogę coś sciągnać teraz wystarczy ,że włącze proxy i mogę sięgać z prędkością 1mit czy tak jak bym miał 2mbity. Teraz moje pytanie jest takie czy jest jakiś sposób żeby np. w maksymalnej liczbie połączączeń ustawić 128 i, żeby połowa połaczeń była wykonaywane przez proxy, a połowa normalnie. Czy to zwiększyło prędkość pobierania stron do 2 mibit?

daroc napisał(a):

Nie ma takiej możliwości.
Możesz używać dwóch przeglądarek. Nawet jeśli będą to dwie Opery (instalowane do osobnych katalogów, z dwoma niezależnymi ustawieniami). wink Poza tym możesz używać programów do pobierania plików i nimi ściągać pliki normalnie (tak samo np. p2p), a Operą - przez proxy. Zawsze coś.

Vambeer napisał(a):

Eee, mie to się wydaje, ze to jakaś ściema jest z tym proxy.

daroc napisał(a):

Mnie też, ale pytał o konkretną rzecz, to odpowiedziałem. wink
Może chodziło o to, że przy pobieraniu z proxy gwarantują (kolejna ściema wink ) prędkość 1Mbps?

Vambeer napisał(a):

Ten marketing, to jednak zawsze potrafi zadziwić wink

trockenpl napisał(a):

TO nie jest żaden marketing. I nigdzie nie mówiłem, że mam tą prędkość gwarantowaną, ale tylko kilka razy padł serwer proxy. TO, że korzystam z p2p i normalnie strony przeglądam to wiem, ale myślałem ,że można by zrobić w operze tak jak wyżej pisałem. Jezeli nie to szoda.
A na dowód (nie wiem czy to wystarczający dowód) screen z pobierania.
pierwsze zdjęcie to pobieranie pliku z innego serwera przez proxy i bez proxy.
na drugim zdjęciu leci ten sam plik tylko jeden i max prędkośc jaka można wyciągnać do 127, czyli nie mam łacza 2 mb.
wieć nie jest to chwyt marketingowy jak to nie którzy pisza.
http://img512.imageshack.us/img512/1671/schowekcj5.jpg

daroc napisał(a):

Jeśli tak, to ja na Twoim miejscu po prostu cieszyłbym się z tego, że mogę jednocześnie pobierać na maxa pliki i komfortowo przeglądać strony WWW. Ja bym wcale nie narzekał. wink Nie znam przeglądarki, która umożliwia pobieranie stron jednocześnie przez proxy i bez niego.

Ziggy X napisał(a):

Originally posted by daroc:

Jeśli tak, to ja na Twoim miejscu po prostu cieszyłbym się z tego, że mogę jednocześnie pobierać na maxa pliki i komfortowo przeglądać strony WWW.


jest specjalny program do tego, który instaluje w windowsie własne sterowniki sieciowe, przez co dostosowuje łącze do maxymalnych osiągów tak, że jednocześnie można ściagać z pełną prędkością, wysyłać z pełną prędkością i oglądać normalnie strony www (to tylko przykład, bo zastosowań ma wiele więcej). Sam używam od roku więc wiem co mówię, poza tym jest bardzo popularny i praktycznie wszyscy go sobie chwalą. Może warto spróbować wink : cFosSpeed a tu jeden z wielu opisów: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=13406

daroc napisał(a):

Znam ten program (osobiście jakoś nie zauważyłem przyrostu prędkości, ale to tylko moje odczucie), ale nie wiedziałem że potrafi pobierać tylko część danych przez proxy.

Vambeer napisał(a):

O programach do load balancingu dla połączeń sieciowych słyszałem, i nie ma w tym żadnej magii, ale o takim cudownym sposobie zwięszania transferu nigdy. Najprawdopodobniej Twój dostawca Internetu na serwerze proxy stosuje własnie taki sposób rozłożenia obciazenia, bys nie odczuł spowolnień przegladając strony i mając włączonego np. klienta p2p. Jeśli spojrzysz na swoje skrinszoty, to zobaczysz, ze w Operze transfer był taki sam dla proxy i bez niego.
Nie wiem czemu licznik u góry pokazuje wyzsze wartości, ale podszedłbym do tego sceptycznie.
Jakiego masz dostawce Internetu ?

Ziggy X napisał(a):

a kto powiedział o przyroście prędkości? ten program ma za zadanie tak rozłożyć transfer by można było jednocześnie pobierać i wysyłać pełną prędkością i się z tego doskonale wywiązuje. standardowe sterowniki windowsa nie pozwalają na max up i down jednocześnie bo się łącze zapycha...

trockenpl napisał(a):

Originally posted by Vambeer:

Jeśli spojrzysz na swoje skrinszoty, to zobaczysz, ze w Operze transfer był taki sam dla proxy i bez niego.
Nie wiem czemu licznik u góry pokazuje wyzsze wartości, ale podszedłbym do tego sceptycznie.
Jakiego masz dostawce Internetu ?Zainstalowałem ten program i jakoś nie widzę ,żeby coś przyśpieszyło, ale może się nauczy. Postestuję.
Licznik na górze to dumeter. jeżeli pobieram z proxy i bez to licznik pokazuje prawdę czyli, ze mam niby łącze 2 mb tylko nie mogę z tego korzystać jako pełne 2mb przeglądajac strony. Tylko mogę pobierać pliki - na kady przypada wtedy 1 mb, ale muszę właczyć czy wyłaczyć proxy
dostawca netu to Vectra. wieczorem po 23 transfer mam 2 mb, ale wtedy już nie moge połaczyć się przez proxy i miec np. 3 .

Vambeer napisał(a):

Z ciekawości napisałem do firmy Vectra (http://www.vectra.pl/) o możliwość zwiększenia transferu, ale odpisali mi, że tylko od 23 do 8 rano transfer jest podwajany. Dotyczy to wszystkich użytkowników. Natomiast żadnego proxy nie oferują.

trockenpl napisał(a):

Originally posted by Vambeer:

Z ciekawości napisałem do firmy Vectra (http://www.vectra.pl/) o możliwość zwiększenia transferu, ale odpisali mi, że tylko od 23 do 8 rano transfer jest podwajany. Dotyczy to wszystkich użytkowników. Natomiast żadnego proxy nie oferują.No jasne, że nie oferują, bo tego nie ma w oficjalnej ofercie.
Jeżeli sugerujesz ,ze to co pokazuję jest nieprawdą to powiedz jak a Ci to udowodnię.

Vambeer napisał(a):

Interesująca "nieoficjalna" oferta.
Ciekawi mnie mechanizm i tylko tyle.
Najwyrażniej Twoje proxy reaguje tylko i wyłącznie na programy p2p, ale chętnie dowiedziałbym się o tym więcej.

Zajec napisał(a):

Może udostepniają dodatkowy transfer dla PROXY dla http? Po prostu mają sporo stron na swoim serwerze już pobranych (z obrazkami, css, js) i z własnego serwera jest im łatwiej wysyłać. Użytkownicy korzystając z ich PROXY zmniejszają ilość pobieranych danych i w ten sposób firma może utrzymać więcej klientów?

Vambeer napisał(a):

No własnie http nie działa szybciej, jak wynika z opisu. Tylko ściąganie plików przez p2p przyspiesza, co widać na skrinach.

daroc napisał(a):

Jak to? Przecież na screenie w obydwu przypadkach dane ciągnięte są przez http. Tyle tylko, że jeden zastartował przy włączonym proxy, a drugi przy wyłączonym.

Vambeer napisał(a):

To czemu Opera pokazuje taką samą prędkośc w obydwu przypadkach ?
Nie wiem co pokazuje DU Meter.

daroc napisał(a):

DUMeter pokazuje aktualny całkowity transfer łącza.
Nie jest taka sama. Na dole ściąga się jeden plik 127 KB/s (wg DUMeter 137). Na górze dwa pliki: 131 KB/s + 131 KB/s = 262 KB/s (wg DUMeter 274).
DUMeter pokazuje nieco większe wartości, gdyż pokazuje nie tylko to, co pobiera Opera, dodatkowo narzut przepustowości itp.

Vambeer napisał(a):

Przepraszam, masz rację.
Dwa pliki są sciągane w tym samym czasie. Nie wiem czemu, wydało mi się, że w tej samej chwili jest uruchomiony jeden transfer.
Nadal jednak nie wiem jak działa to proxy (jakieś QoS'y ?).