Czemu kliknięcie ŚPM (przy włączonym autoscrollu) przenosi na środek ekranu?

w dziale Opera
daris napisał(a):

Czemu po kliknięciu ŚPM gdy mam włączonego autoscrolla w ustawieniach przenosi kursor na środek ekranu? Trochę to jest denerwujące, zwłaszcza że tylko w operze tak jest. Da się może jakoś to zmienić?

szyk napisał(a):

Originally posted by daris:

Da się może jakoś to zmienić?


Pewnie nie, tak już po prostu jest. smile
Ktoś już o to pytał i z tego, co sobie przypominam, to odpowiedź była mniej więcej taka sama. smile

woj-tek napisał(a):

Pytałem się ja (chyba wink ) i ustaliliśmy (co potem potweirdziłem samemu), że na linuksie można to wyłączyć bo okienko wybierania akcji przypisanej do środkowego przycisku myszy (SHIFT + ŚPM) jest bardziej rozbudowane.

Niemniej czemu tak a nie inaczej - nie mam(-y?) zielonego pojęcia wink

archetwist napisał(a):

Postaram się przedstawić hipotezę, dzięki ktorej - być może - ta kwestia przestanie Wam spędzać sen z oczu. Otoż moim zdaniem tworcy założyli, że najlepiej umieścić kursor w miejscu optymalnym pod względem przestrzeni wolnej do wywijania nim. Nie zapominajmy, że przewijać można nie tylko w gorę i doł, ale i w lewo i prawo, oraz tak ekstrawagancko, jak np. po skosie w doł i lewo jednocześnie. A że od odległości od punktu wyjściowego kursora zależy prędkość przewijania, takoż w przypadku, gdyby punkt wyjściowy znalazł się, na ten przykład, w lewym gornym rogu, kierunki lewy, gorny i lewo-gorny zostałyby zdyskryminowane.

sherlock

daris napisał(a):

Ja zawsze wybieram sobie przeciwny róg jak przewijam bo wtedy szybciej idzie (czy to Fx czy Epiphany). A właśnie w operze mnie to denerwuje że mi przenosi kursor na środek i wtedy mam wolniejsze przewijanie.

archetwist napisał(a):

Masz rację, przewija trochę za wolno. Tylko że autorzy tej funkcji prawdopodobnie nigdy nie pomyśleli, że ludzie zaczną jej używać do szybkiego przewijania w doł strony. Ona została wymyślona po to, żeby można było czytać bez konieczności przewijania samemu (stąd nazwa). A do natychmiastowego przejścia na doł strony polecam skroty klawiszowe - End, i dodatkowo w moim zestawie Shift + S.

vril napisał(a):

A do natychmiastowego przejścia na doł strony polecam skroty klawiszowe - End, i dodatkowo w moim zestawie Shift + S.Ja uzywam gestów mychy. Jeden ruch i jestes na górze, drugi ruch i jesteś na dole (bez skojarzeń proszę:) )

Poza tym mogę polecić przyciski, tzw. PowerButtons - 'Automatic Scroll':

http://operawiki.info/PowerButtons?show_comments=1#autoscroll

daris napisał(a):

Originally posted by vril:

Ja uzywam gestów mychy. Jeden ruch i jestes na górze, drugi ruch i jesteś na dole (bez skojarzeń proszę )


Tez mam to jako gesty, ale autoscroll powinien być taki jaki jest na przykład w Fx - tam jest wszystko ładnie pięknie itp ;P

A i jeszcze jedno - w Fx jest to przewijanie o wiele szybsze wink

archetwist napisał(a):

W F to jest zepsute. Jeśli chce się skorzystać z autoprzewijania do celu, do jakiego zostało stworzone, przewijanie jest tak szybkie, że ledwo zdąży się cokolwiek przeczytać.

daris napisał(a):

Ale właśnie takie lepiej mi pasuje wink (i to (chociaż nie tylko) trzyma mnie przy epiphany bigsmile )

andol napisał(a):

Originally posted by daris:

Czemu po kliknięciu ŚPM gdy mam włączonego autoscrolla w ustawieniach przenosi kursor na środek ekranu? Trochę to jest denerwujące, zwłaszcza że tylko w operze tak jest. Da się może jakoś to zmienić?U mnie (pod Windows) nie ma tego efektu. Po kliknięciu rolki kursor przewijania pojawia się tam, gdzie „zwykły” wskaźnik znajdował się przed kliknięciem. Niezależnie od wersji Opery. Używam starego optycznego Logitecha ze sterownikami dołączonymi do Windows.

Sterowniki Logitecha sprawiały mi w Operze jakieś problemy (jeszcze w czasach poprzednich dwóch moich rolkowych myszy) i to było przyczyną, dla której z nich (tzn. sterowników Logitecha) zrezygnowałem. Ale było to kilka lat temu, więc nie wiem, czy nadal takie problemy występują. Nie chce mi się sprawdzać gdyż z obecnego sposobu pracy mojej myszki jestem zadowolony. smile