Java Runtime Environment, czyli wirtualna maszyna java na operze :|

w dziale Aplikacje dla Opery
Zaraki Kenpachi napisał(a):

Mam konto bankowe w banku ING Bank Śląski. Prowadzą oni usługę BankOnLine, czyli interentowy dostęp do konta bankowego. Do poprawnego działania tej usługi wymagają instalacji tzw. apletów java, czyli wirtualnych maszyn java. Podkreślają także, że usługa działa poprawnie po zainstalowaniu komponentów na przeglądarkach:

IE
Firefox
Netscape

Dalej czytając okazało się, że dla IE trzeba zainstalować wirtualną maszynę java firmy Microsoft, a dla Firefoxa i Netscape'a wirtualną maszynę java firmy Sun Microsystems w wersji 1.5.0.11. Używam Opery 9.21.8776, więc zmartwiłem się, że nic nie mówią o Operze.

Zainstalowałem najpierw soft Microsofta, po czym z ciekawości próbowałem aktywować konot nie na IE, lecz na Operze. Tak jak myślałem pojawił się komunikat, że nie mam wymaganych apletów Java. Zatem zainstalowałem soft firmy Sun Microsystems i znowu spróbowałem aktywować konto w Operze. Tym razem nie pojawiał się komunikat o braku apletu, lecz po prostu nie ładowała się następna strona, gdy klikałem <dalej>. Nic mi nie pozostało, tylko aktywować konto w IE. Wszystko przebiegło pomyślnie. Co ciekawe, mogę się w Operze logować na świeżo aktywowane konto, lecz nie mogę robić przelewów. Jak rozwiązać mój problem? Chcę używać usługi BankOnLine na Operze, a nie na IE. thx za re.

Ziggy X napisał(a):

Nie potwierdzam. Od dawna używam ING Bank Online w Operze i działa wyśmienicie w przeciwieństwie do Firefoxa, gdzie owy aplet się nie ładuje w żaden sposób (pomoc na stronie ING nie rozwiązuje tego problemu). Więc może to od konfiguracji systemu zależy.

Zaufany napisał(a):

A na innych stronach Java w Operze działa?
Oficjalna (chyba) strona testowa:
<http://www.java.com/pl/download/installed.jsp>


Ważna uwaga, są trzy różne implementacje Javy w przeglądarkach: jedna dla Microsoftu, jedna dla Opery i pozostała dla większości innych przeglądarek.

woj-tek napisał(a):

Eeee... ja tam pobrałem jakąś uniwersalną chyba i z apletem ING nie mam problemów pod operą (a pod FF, jak wspomniano wcześniej jest wink ). Co wiecej, kilka dni temu zainstalowałem jave u siostry na komputerze i też działa bez problemu. Jaką? Google + java i pierwszy link 'download' wink

Zaraki Kenpachi napisał(a):

coś się zapędziłem, sorry. Przelewy działają i ING w Operze już śmiga. Problem główny nieaktualny. Ale tak dla pewności:

Spróbujcie sobie wpisać w przeglądarkę: www.ingbank.pl/aktywacja i w polu nazwa użytkownika napisać coś np. annglo1569, a w polu klucz aktywacyjny dowolny ciąg lieter i cyfr i dajcie dalej. Mi się nic nie ładuje, a Wam? Czyli coś tam jednak nie gra, bo w IE działa aktywacja bez problemu.

woj-tek napisał(a):

Twoja przeglądarka nie obsługuje komponentu (appletu) Java 

Do korzystania z części transakcyjnej serwisu ING BankOnLine konieczne jest zainstalowanie wirtualnej maszyny java (firmy Microsoft lub SUN) oraz ustawienie parametrów przeglądarki umożliwiające obsługę języka Java.

Intrukcję odpowiednich ustawień przeglądarki oraz instalacji Javy można uzyskać
przez wybranie poniżsego linku.

Zalecane oprogramowanie (JAVA)