Ramka.

w dziale Strony WWW w Operze
Morfeusz_2005 napisał(a):

W firefoxie na przyciskach na stronie www.princeofpersia.xvo.pl jest taka niebieska ramka, po najechaniu kursorem na przycisk zmienia kolor na pomarańczowy :

A w Operze 9.22 chociarz mam włączone wszystko od Javasript bo to chyba od tego jest nie ma tej ramki i strona wygląda inaczej :

daroc napisał(a):

A możesz wskazać miejsce w stylach CSS, w którym podałeś, że taka obwódka ma się tam znajdować?
Przypuszczam, że ramka powstaje dzięki obwódce, którą IE domyślnie wstawia dookoła obrazków, które znajdują się w tagu a.
W tym menu nie pozamykałeś tagów a.
Postaraj się poprawić także resztę błędów na stronie: http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.princeofpersia.xvo.pl%2Fportal.php&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

Albo mi się wydaje, albo zamiast przekonwertować pliki bmp do formatu jpg, po prostu zmieniłeś ich nazwę (rozszerzenie)?

Morfeusz_2005 napisał(a):

Czyli co mam zrobić żeby usunąć ramke w firefoxie, albo żeby było ją widać w operze??I masz racje aby nie tarcić jakości obrazków zmieniłem tylko rozszerzenie.

daroc napisał(a):

Obrazki bmp bardzo długo się ładują. Zapisanie pliku jako jpeg przy jakości 85 - 90 nie powoduje znacznej utraty jakości, a pliki są znacznie mniejsze. Możesz też spróbować użyć formatu GIF. Do konwersji możesz użyć programu IrfanView.

Do pliku ze stylami dodaj:

a img {border:none}

A żeby dodać ramkę możesz zrobić coś takiego:
a img {border:solid 3px #F00}

Do zmiany koloru po najechaniu kursorem użyj klasy hover.
Zajrzyj tutaj: http://webmaster.helion.pl/kurshtml/style/style.htm

Morfeusz_2005 napisał(a):

A co mam zrobić z tą poprawą tagów, czyli co mam zrobić z tymi czerwnymi zaznaczeniami??I gdzie co mam dodać,dopiero od 3 miesięcy bawie się w robinie www i jestem cienki z tego.

daroc napisał(a):

Poprawna składnia (w przypadku tego menu) to:

<a><img></a>

U Ciebie brakuje tego
</a>


Wskazane wcześniej fragmentu możesz dodać do pliku css. Wiele dowiesz się ze wskazanej przeze mnie w poprzednim poście strony.

Morfeusz_2005 napisał(a):

to jest ten cały kod menu.Co jest w nim nie tak.Co w nim zrobić aby w operze była taka ramka jak w firefoxie, a żeby w firefoxie nie była podwójna, albo co zobić żeby usunąć w firefoxie.ale lepiej żeby w operze pojawiło się to obramowanie.Jestem cienki z html, dopiero się ucze i jestem mało kapujący w tych sprawach.I apropo tagów to mam wszskie zamknięte chociarz ta strona którą podałeś pokazuje inaczej.


<td  class='mbody' align='right'>
<table width='100%' cellpacing='0' cellpadding='0' border='0'>
<tr>
<td class='toplogo'>
<a href="index.php"><img src='http://www.princeofpersia.xvo.pl/templates/Persia/images/logo_phpBB.gif' alt=''>

<a href="http://www.princeofpersia.xvo.pl"><img src="http://www.princeofpersia.xvo.pl/images/menu_strona_glowna.jpg"/>
<a href="http://www.princeofpersia.xvo.pl/index.php"><img src="http://www.princeofpersia.xvo.pl/images/menu_forum.jpg"/>
<a href="http://www.princeofpersia.xvo.pl/portal.php?show=1"><img src="http://www.princeofpersia.xvo.pl/images/menu_redakcja.jpg"/>
<a href="http://www.princeofpersia.xvo.pl/portal.php?show=2"><img src="http://www.princeofpersia.xvo.pl/images/menu_kontakt.jpg"/>
</td></tr>
</table>


golew: wrzuciłam w code, żeby nie wstawiało htmla

golew napisał(a):

Zamiast np.

<a href="index.php"><img src='http://www.princeofpersia.xvo.pl/templates/Persia/images/logo_phpBB.gif' alt=''>

powinno być
<a href="index.php"><img src='http://www.princeofpersia.xvo.pl/templates/Persia/images/logo_phpBB.gif' alt=''></a>

Po prostu każde otwarcie <a > powinno mieć i zamknięcie </a >

Morfeusz_2005 napisał(a):

Ale i tak to nic nie zmieniło.Wyświeltla wszystko jak wyświetlało.A ramki dalej nie ma.A w firefocxie jest.A te błedy co pokazała ta strona co mi podałeś to nie są błedy bo dokładnie sprawdziłem.No dodałem to</a> ale teraz przyciski menu nie działają jako odnośnik, a te obramowanie jednka jest w stylu, od przycysków i odnośników.

daroc napisał(a):

Spróbuj na końcu swojego pliku ze stylami dodać to co Ci wcześniej podałem:

a img {border: solid 3px #F00}

Powinno się pojawić obramowanie. Albo ja mam dziwną wersję Opery i pojawia się tylko u mnie (chyba że przy zapisywaniu strony na dysk coś się nie skopiowało).