Konfiguracja PRZYCISKÓW myszy - taka jak "ROLKI" (kółka)

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
tolix napisał(a):

1) Czy istnieje możliwość ustawienia w Operze konfiguracji PRZYCISKÓW myszy, taka sama jak ROLKI (po wciśnięciu "Shift" + Rolka wyskakuje okienko z wyborem kilku opcji) - chciałbym w ten sposób skonfigurować przyciski myszy, a nie tylko rolkę sad

2) Jak ustawić LEWY PRZYCISK MYSZY - aby PO KLIKNIĘCIU NA LINKA otwierał W TLE NOWĄ KARTĘ - takie wygodne rozwiązanie jest np. w Maxthonie (podkreślam, że chodzi mi o LPM, a NIE o kółko myszy - której klikanie jest niewygodne i czasami nie włącza nowej karty lecz przewijanie strony).

P.S. Przeglądnąłem forum, ale nie znalazłam pełnej odpowiedzi na powyższe pytania - PROSZĘ O POMOC...

daroc napisał(a):

2 - można trzymać Shift albo Ctrl+Shift.
1 - chcesz skonfigurować coś konkretnego? Może będziemy w stanie podsunąć konkretne rozwiązanie. A tak to raczej przyciski mają swoje zadanie, które chyba nikomu wcześniej nie przeszkadzało. wink

tolix napisał(a):

Wydawało mi się, że opisałem wszystko jasno i wyraźnie, ale sprubuję jeszcze raz:

a) chcę się przesiąść z wygodnego i W PEŁNI KONFIGUROWALNEGO Maxthona na SZYBKĄ Operę

b) w Maxthonie można skonfigurować WSZYSTKO (włącznie z przyciskami myszki), chcę więc się dowiedzieć, czy również w Operze można konfigurować np. przyciski myszy - mam tu na myśli nie zmienianie ich zasadniczych funkcji, lecz ZACHOWANIA przy klikaniu w linki...

c) problem może rowiązać również następująca opcja dostępna w Maxthonie: ustawienie w Opcjach --> Otwórz linka w nowej karcie !!!

- OCZYWIŚCIE BEZ TRZYMANIA przycisków Shift (Ctr+Shift), klikania kółkiem i tym podobnych NIEWYGODNYCH rozwiązań!

Po prostu - JAK USTAWIĆ OPERĘ, ABY KLIKNIĘCIE W KAŻDY LINK OTWIERAŁO W TLE NOWĄ KARTĘ......????

golew napisał(a):

Tak się nie da.
A klikanie środkowym jak dla kogo jest niewygodne wink czasem chcę otworzyć linka tu, to klikam lewym, a czasem chcę w tle i wtedy środkowym. Lubię Operę za to, że mam wybór smile

tolix napisał(a):

Originally posted by golew:

Lubię Operę za to, że mam wybór smileNo swietnie sad Tez bym polubił Operę - gdybym miał wybór o którym wspomniałem...


Wybór ustawienia otwierania linków w taki sposób, w jaki najbardziej mi odpowiada!

Takiego WYBORU póki co jednak w Operze NIE MA... - bo nie mam wyboru jej skonfigurowania jej w taki sposób, by umożliwiała otwarcie linka w nowej karcie w tle bez klikania w kółko, trzymania przycisków klawiatury itp.

Po prostu kliknięciem LPM myszki - jest mi to szczególnie potrzebne, gdyż z uwagi na moją codzienną pracę potrzebuję otworzyć w tle np. 20 linków ze strony na której jest ich kilkaset... i nie mam ochoty wbijać się w niewygodną rolkę, lub trzymać drugą ręką klawiaturę - bo wolę w niej trzymać kubek z kawą smile

Pogrzebię jeszcze w Operze, może coś wykombinuję... jeśli nie to wracam do Maxthona (w kórym jest to możliwe). Mimo wszystko dzięki za propozycję rozwiązań smile

daroc napisał(a):

A może stworzyć jakiś mały User JavaScript, który zmieniałby href na onclick="open(link, ''); focus()"? wink

daroc napisał(a):

document.addEventListener('DOMContentLoaded',function(ev){
  var d = document.getElementsByTagName('a');
  for (var i = d.length-1; i > -1; i--) {
    if (d[i].href.indexOf('javascript') == "-1") {
      d[i].onclick='open(\''+d[i].href+'\', \'new\')';
    }
  }
},false);

Próbowałem coś takiego zrobić, ale nie działa, nie wiem czy dobrze się za to zabieram. Może ktoś korzystając z tego co już jest poprawi i będzie działało. Na teraz nie mam więcej czasu testować.

Originally posted by tolix:

Takiego WYBORU póki co jednak w Operze NIE MA


Jeśli bardziej odpowiada Ci funkcjonalność Maxthona - nie musisz używać Opery. wink Nikt Cię (chyba?) nie zmusza. Bynajmniej nie my.

Originally posted by tolix:

na SZYBKĄ


i bezpieczną Operę. wink

vril napisał(a):

Tak to w zyciu jest, że nigdy się nie ma wszystkiego co by się chciało.

Niemniej jednak ten pomysł z konfiguracją przycisków myszy wydaje mi się bardzo ciekawy. Może warto by było dopisać to do 'wish-listy'?

tolix napisał(a):

Originally posted by vril:

...pomysł z konfiguracją przycisków myszy wydaje mi się bardzo ciekawy. Może warto by było dopisać to do 'wish-listy'?Właśnie o coś takiego mi chodzi. Nie jestem specem-programistą więc sobie z tym nie poradzę, ale wydaje mi się, że jeśli w Operze po wciśnięciu klawisza "Shift"+"klik w rolkę" - istnieje już możliwość wygodnej konfiguracji środkowego przyciku myszy (rolki), to chyba nie będzie stanowiło większego problemu stworzenia takiej samej możliwości konfigurowania LPM (lewego przycisku myszy).

Być może ktoś już o tym pomyślał i nad tym pracuje... Właśnie to bardzo wygodne usprawnienie przeglądarki przyciągnęło kupę luda na zachodzie do Maxthona (w okienku nad trayem znajduje się ikonka, w której jedno kliknięcie pozwala na otwieranie wszystkich linków w nowych kartach w tle, lub też po ponownym kliknięciu w ikonkę otwierania linków tradycyjnie).

Myślę więc, że po wprowadzeniu tego udogodnienia do OPERY byłoby ono niezłym boomem (zaręczam, że jest to opcja rewelacyjnie wygodna).

JaDo napisał(a):

Originally posted by tolix:

(podkreślam, że chodzi mi o LPM, a NIE o kółko myszy - której klikanie jest niewygodne i czasami nie włącza nowej karty lecz przewijanie strony).


Czy miałem myche za dyche, czy jak teraz parę groszy lepszą, prawie nigdy nie było z kółkiem problemów. Więc moim zdaniem przesadzasz albo masz mychę za piątala wink .

Originally posted by tolix:

...lub trzymać drugą ręką klawiaturę - bo wolę w niej trzymać kubek z kawą

To se trzymaj +ppm+menu i ..."kubkowy argument" poległ bigsmile wink .

Originally posted by tolix:

Właśnie to bardzo wygodne usprawnienie przeglądarki przyciągnęło kupę luda na zachodzie do Maxthona...


Dysponujesz jakimiś danymi, żeby to potwierdzić?. Maxton jest tylko nakładką na badzIEwiaka, wystarczyłoby, żeby microszit przestał go integrować z systemem i kupę luda by to odciągnęło bigsmile .

Originally posted by tolix:

Myślę więc, że po wprowadzeniu tego udogodnienia do OPERY byłoby ono niezłym boomem (zaręczam, że jest to opcja rewelacyjnie wygodna).


Mylisz się. Żadnego boomu nie będzie. O wiele bardziej skomplikowane fiuczery go nie przyniosły, jak np. Zablokuj zawartość, a co dopiero mówić o takiej pierdółce wink.

Jeśli komuś na czymś zależy, aby to wprowadzono, idzie se tutaj, zakłada wątek lub dopisuje plusik w już istniejącym.

qbik13 napisał(a):

ok a jak np ustawić, żeby otwierał kartę w tle po kliknięciu rolka na linku.
W tej chwili otwiera mi jakąś grafikę np. na tym forum otwiera mi się grafika OperaPowered z lewego górnego rogu
Mam myszkę bez 3 środkowego przycisku

golew napisał(a):

A co jak klikniesz rolkę trzymając Shift?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by qbik13:

ok a jak np ustawić, żeby otwierał kartę w tle po kliknięciu rolka na linku.
............
Mam myszkę bez 3 środkowego przycisku

Rolka "robi" za trzeci przycisk (W konfiguracji myszy można ją użyć jako Button3).
Przytrzymaj [Shift] i kliknij rolką w odnośnik - otworzy się okienko konfiguracji. Albo Narzędzia - Preferencje - Zaawansowane - Mysz i klawiatura - Opcje środkowego przycisku myszy.

Originally posted by tolix:

zaręczam, że jest to opcja rewelacyjnie wygodna

Zaręczam, że rewelacyjnie wygodna jest zwykła chwila namysłu i drobny ruch palca z przycisku na rolkę.

Originally posted by tolix:

gdyż z uwagi na moją codzienną pracę potrzebuję otworzyć w tle np. 20 linków ze strony na której jest ich kilkaset... i nie mam ochoty wbijać się w niewygodną rolkę

Zainwestuj w mysz z rolką wygodną i do przewijania i do klikania.

daroc napisał(a):

A gest myszy? Np. w dół, prawo, lewo lub w górę?

tolix napisał(a):

Muszę powiedzieć, że czuję się trochę skopany przez niektórych użytkowników forum.


Zgłaszam się tutaj z pytaniem dot. usprawnienia Opery o otwieranie linków w tle po naciśnięciu LPM, bo nie znam angielskiego na tyle, aby opisać to pod poadanym adresem [ http://my.opera.com/community/forums/forum.dml?id=24 ]. Ryszard pewnie napisze, że trzeba się było uczyć języków... sad

Originally posted by Ryszard:

Zaręczam, że rewelacyjnie wygodna jest zwykła chwila namysłu i drobny ruch palca z przycisku na rolkę.


No świetnie... Zaręczam więc, że wystarczy chwila na spokojne przeczytanie tekstu z zrozumieniem i już w pierwszym moim poście widać, iż chodziło mi o właśnie o to by nie klikać rolką. Chodzi o to, aby klikajac w LMP - linki otwierały się w tle.

Moim błędem było zapewne złe zatytułowanie tematu - powinnien brzmieć: Co zrobić by linki klikane LMP otwierały się w tle bez przytrzymywania klawiszy, wciskania rolki, wybierania menu...itp. To mój błąd - sorki. Na razie nie znalazłem tego czego szukam, ale myślę, że jeśli w Operze da się łatwo konfogurować przycisk rolki, to może i LMP będzie można w przyszłości konfigurować z tą samą prostotą.

Dziękuję również za okazaną pomoc i propozycje rozwiązań problemu - szczególnie dla daroc'a. smile
Pozdrowienia!

JaDo napisał(a):

Originally posted by tolix:

Muszę powiedzieć, że czuję się trochę skopany przez niektórych użytkowników forum.


Dostałeś odp. ...

Originally posted by golew:

Tak się nie da.


Potem jeszcze sam sobie odpowiedziałeś...

Originally posted by tolix:

Takiego WYBORU póki co jednak w Operze NIE MA...


Mimo tego brniesz dalej, i piszesz jakieś niestworzone rzeczy o kubkach, kupie luda, boomach. Nie ma, to nie ma, koniec kropka

Originally posted by tolix:

Zgłaszam się tutaj z pytaniem dot. usprawnienia Opery o otwieranie linków w tle po naciśnięciu LPM, bo nie znam angielskiego na tyle, aby opisać to pod poadanym adresem [ http://my.opera.com/community/forums/forum.dml?id=24 ]. Ryszard pewnie napisze, że trzeba się było uczyć języków...


Do postawienia +1 niepotrzebna jest wybitna znajomość inglisza - http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=133523 . Da się zauważyć, że aby życzenie nie przepadło w otchłaniach, trzeba je co jakiś czas "odświeżyć". Bump i jest na topie, i zbiera głosy smile.

tolix napisał(a):

Originally posted by JaDo:


Do postawienia +1 niepotrzebna jest wybitna znajomość inglisza - http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=133523 . Da się zauważyć, że aby życzenie nie przepadło w otchłaniach, trzeba je co jakiś czas "odświeżyć". Bump i jest na topie, i zbiera głosy smile.


Sprawdziłem - temat wisi od kwietnia 2006 (może kiedyś komuś uda się go zrealizować). Nie jestm aż tak cierpliwy... smile

A teraz czas na PODSUMOWANIE mojej trzydniowej przygody z Operą. Na co dzień używam Maxthona, Firefoxa, i IE-7 (oczywiście z nakładką IE-Pro bez której rzeczywiście jest to badzIEwie).

Nasłuchałem się jednak o Operze, a mianowicie o jej szybkości (być może prawda - na swym sprzęcie nie odczuwam jednak znacznej różnicy), bezpieczeństwie (zakładam, że prawda mimo tego, że na mych innych przeglądarkach też nic mi się do tyłka nie przyklejało) a przede wszystkim o wygodzie i ergonomiczności Opery (to już jest lipa, choć parę rzeczy jednak przyjemnie mnie zaskoczyło).

Na obecnym etapie (mam nadzieję, że nie długim) Opera nie grzeszy jednak nadmiarem wygody (dla wielu z was być może nie ma to znaczenia lecz ja przywiązuję do tego znaczną wagę). Czego BRAKUJE Operze w porównaniu z przytaczanym przeze mnie przykładem Maxthona:

1) BRAK możliwości otwierania linków w tle bez konieczności klikania w rolkę, wybierania z menu, trzymania klawiszy itp. (oczywiście również bez konieczności grzebania w bebechach plików konfiguracyjnych - powinna być poprostu ikonka w ktorymś pasku za pomocą ktorej szybko przełączam WYBÓR - czy chcę otwierać w tym samej karcie, czy też w w nowych kartach w tle).

2) BRAK możliwości przywrócenia zamkniętej przez przypadek karty (na pasku powinna być ikona podobna do "Cofnij", której naciśnięcie powoduje przywrócenie przypadkowo zamkniętej kart, lub kilku kart). Tej opcji nie zauważyłem...

3) BRAK możliwości wyłączenia aktywnych kart za pomocą dwukliku w zakładkę na Pasku Kart (uwierzcie, że jest to rozwiązanie i szybsze i wygodniejsze od celowania w kwadracik z krzyżykiem). Choć w Maxthonie można też dowolnie zdefiniować każdy z przycisków myszki (+ rolka) do tego lub innego zachowania.

4) BRAK możliwości tworzenia z zakładki aktywnej strony SKRÓTU na Pulpicie (po kliknięciu w zakładkę aktywnej strony PPM w menu powinna być opcja: "Wyślij skrót na pulpit")

5) UBOGA możliwość konfiguracji przeglądarki i dostosowywania jej do potrzeb użytkownika (wbrew oszałamiającym zapewnieniom nie ma tu wcale żadnych cudów - nie wystarczy porównywać Opery do prostego IE). Nie będę gołosłowny - wejdźcie do "Opcji" Maxthona to niejednemu szczena opadnie smile

BŁAGAM - NIE PISZCZCIE: "jak się nie podoba to nikt cię nie zmusza do Opery"
To nie o to chodzi, zauważyłem, że czegoś brakuje więc chciałbym poprostu zwrócić uwagę na ten fakt innym użytkownikom. Może któryś coś wykombinuje będzie po kłopocie.
Sam będę co jakiś czas instalował Operę sprawdzając, jakie zaszły zmiany.
Szanuję wasz wybór, choć może warto czasem popstrykać w inną przeglądarkę, by przechwycić dla swojej lepsze pomysły i rozwiązania?

peef napisał(a):

Originally posted by tolix:

...4) BRAK możliwości tworzenia z zakładki aktywnej strony SKRÓTU na Pulpicie (po kliknięciu w zakładkę aktywnej strony PPM w menu powinna być opcja: "Wyślij skrót na pulpit")
...


Witam,
Ad.4) A po jaką cholerę gromadzić to na pulpicie?confused

andol napisał(a):

Originally posted by tolix:


2) BRAK możliwości przywrócenia zamkniętej przez przypadek karty (na pasku powinna być ikona podobna do "Cofnij", której naciśnięcie powoduje przywrócenie przypadkowo zamkniętej kart, lub kilku kart). Tej opcji nie zauważyłem...


kosz.png

3) BRAK możliwości wyłączenia aktywnych kart za pomocą dwukliku w zakładkę na Pasku Kart (uwierzcie, że jest to rozwiązanie i szybsze i wygodniejsze od celowania w kwadracik z krzyżykiem). Choć w Maxthonie można też dowolnie zdefiniować każdy z przycisków myszki (+ rolka) do tego lub innego zachowania.Ja wolę pojedyncze kliknięcie środkowym przyciskiem myszy (rolką). To akurat jest. Nie trzeba celować w kwadracik, a jednokrotne kliknięcie jest o wiele szybsze i wygodniejsze, niż podwójne klinięcie.

Jeśli chodzi o zakładki - od lat ich nie sortuję i nie interesuje mnie, gdzie one się znajdują. Najczęściej odwiedzane strony otwieram za pomocą słów kluczowych, a inne zakładki o wiele szybciej, niż za pomocą szukania w drzewiastej strukturze menu, czy też przyglądania się pulpitowi, znajduję za pomocą opcji szybkiego wyszukiwania zakładek.

daroc napisał(a):

Originally posted by andol:

kosz.png


Albo Ctrl+Alt+Z - to chyba mój ulubiony (najcześciej używany). bigsmile

Originally posted by andol:

Ja wolę pojedyncze kliknięcie środkowym przyciskiem myszy (rolką).


Ja dodatkowo od pewnego czasu używam dwóch skrótów:
W - zamknięcie karty
Q - zamknięcie karty i przejście do poprzedniej (do tej po lewej stronie) - przydatne do przeglądania np. galerii, gdzie otwieramy wiele stron (z zaznaczoną opcją otwórz nową kartę obok aktywnej)

Również nie chodzi o jakieś przekonywanie, że to jest dobre, a wszystko inne złe. Mi np. takie rozwiązania bardzo pasują i nie dam się łatwo przekonać do czegokolwiek innego. Tak robię i póki co tak jest mi najwygodniej. Każda przeglądarka jest inna, nie oczekuj że każda będzie miała w opcjach to samo i każdą z nich można upodobnić do wszystkich pozostałych. wink

krzychoocpp napisał(a):

Ad 4) Po co takie kombinacje z menu ? Przeciągnij zakładkę/kartę/link czy cokolwiek co identyfikuje stronę na pulpit i już...

daroc napisał(a):

Zakładka działa tylko przy wykorzystaniu panelu - ale słuszna uwaga, że da się.
W przypadku linku - również. smile
Ale karty już się tak nie da - po prostu karta "wyciąga" się z okna.

krzychoocpp napisał(a):

Originally posted by daroc:

Ale karty już się tak nie da - po prostu karta "wyciąga" się z okna.


...A u mnie na Linuksie działa, tak jak napisałem smile Chyba u każdego to działa inaczej.

peef napisał(a):

Originally posted by tolix:

1) Czy istnieje możliwość ustawienia w Operze konfiguracji ...


tolix, reasumując nikt z użytkowników Opery nie ustawi Ci przycisków myszy/klawiatury, bo tylko TY indywidualnie dla siebie znajdziesz najlepsze rozwiązanie. I to właśnie lubimy.

voksadasderpl napisał(a):

http://www.tcbmi.com/strokeit/

?

peef napisał(a):

Originally posted by vokerpl:

http://www.tcbmi.com/strokeit/

?


?

daroc napisał(a):

Gesty myszy można ustawić równie dobrze w Operze. A zamiana funkcjonalności przycisków poza Operą raczej nie ma szans przynieść oczekiwanych rezultatów.

JaDo napisał(a):

Originally posted by daroc:

Próbowałem coś takiego zrobić, ale nie działa, nie wiem czy dobrze się za to zabieram.


http://www.opera-ac.com/ - OperaAC\profile\userjs\open-in-background-with-long-press.js smile

daroc napisał(a):

Całkiem fajne. Ale sądzę że mając nawet bardzo niewygodny środkowy przycisk myszki, szybciej będzie przesunąć palec na rolkę i nią klikać linki, niż na każdy odnośnik poświęcać 1 sekundę [więcej]. wink
Edit: No tak, w sumie to można przerobić na krótsze kliknięcie. bigsmile

daroc napisał(a):

Widocznie można bez tego żyć, ale fajnie się uczepić, że Opera tego nie ma. wink
Tylko skoro tak, to można to zgłosić na wishlistę, bo my przecież i tak jesteśmy bezsilni. whistle

peef napisał(a):

Originally posted by tolix:

Originally posted by JaDo:


Do postawienia +1 niepotrzebna jest wybitna znajomość inglisza - http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=133523 . Da się zauważyć, że aby życzenie nie przepadło w otchłaniach, trzeba je co jakiś czas "odświeżyć". Bump i jest na topie, i zbiera głosy smile.


Sprawdziłem - temat wisi od kwietnia 2006 (może kiedyś komuś uda się go zrealizować). Nie jestm aż tak cierpliwy... smile

A teraz czas na PODSUMOWANIE mojej trzydniowej przygody z Operą. Na co dzień używam Maxthona, Firefoxa, i IE-7 (oczywiście z nakładką IE-Pro bez której rzeczywiście jest to badzIEwie)...


Teraz czas na PODSUMOWANIE, używając Maxthona, Firefoxa, i IE-7(nawet IE-Pro), i Opery, to czego się czepłeś tej ostatniej, o możliwości z tego pierwszego, skoro te środkowe tego nie oferują.
Piękne, sam się tym tekstem zachwyciłem.