opera+wyświetlanie teledysków na interia

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
wlodek65 napisał(a):

Kochani, dopiero co zainstalowałem Operę pod Linuksem Ubuntu 7.04. Prośba o pomoc. Jak zrobić by spolszczyć tą Operę. I jeszcze ważniejsze pytanie. Co zrobić by uruchomić multimedia pod Linuksem w Operze.

andol napisał(a):

Pobierz polski plik językowy ze strony http://www.opera.com/download/languagefiles/ i skopiuj go do /usr/share/opera/locale lub ~/.opera/locale. Przejdź do Tools/Preferences… i wybierz kartę General. Z rozwijalnej listy wyboru Language wybierz pozycję „Polish”.

szyk napisał(a):

Originally posted by wlodek65:

Co zrobić by uruchomić multimedia pod Linuksem w Operze.


W "Preferencje->Zaawansowane->Zawartość->Opcje wtyczek->Zmień ścieżkę dostępu" odznacz katalog z wtyczkami dla przeglądarek z rodziny Mozilli (pewnie /usr/lib/mozilla/plugins). *

1) Wtyczka bardziej funkcjonalna: Ściągnij http://www.getdeb.net/app.php?name=GNOME+MPlayer i http://www.getdeb.net/app.php?name=Gecko+Media+Player , zainstaluj. Z katalogu usr/lib/mozilla/plugins/ przekopiuj pliki gecko-*.so do katalogu z wtyczkami dla Opery, czyli np. /home/użytkownik/.opera/plugins lub dla wszystkich użytkowników - /usr/lib/opera/plugins/ (do tego drugiego katalogu musisz mieć uprawnienia roota).

2) Wtyczka mniej fukcjonalna: http://files.myopera.com/szyk/files/mplayerplug-in_opera_3.40.tar.bz2 (z wątku http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1492027 ). Zawartość wypakuj do katalogu z wtyczkami dla Opery. W Aplikacje->Dodaj/Usuń znajdź MPlayer Movie Player i zainstaluj.

Na Interii filmiki są głupio osadzone, w przypadku bardziej funkcjonalnej wtyczki nieraz trzeba po kilka razy odswieżać, żeby zaskoczyły, w przypadku mniej funkcjonalnej (bez przycisków do sterowania odtwarzaniem) nie ma z tym problemu.

3) Jeśli chodzi o flash, to przejdź do Aplikacje->Dodaj/Usuń, w filtrze wpisz "flash" i zainstaluj "Macromedia Flash plugin". Potem powinno wystarczyć zrestartowanie Opery, lub w opcjach wtyczek kliknięcie w "Znajdź nowe", lub ręczne dodanie katalogu z wtyczką do flasha - /usr/lib/flashplugin-nonfree .

4) Kodeki ... najlepiej to chyba będzie dodać sobie repozytoria z punktów 1 i 2 wg postu http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=1591 , potem w konsoli tekstowej zainstalować kodeki poleceniem: sudo apt-get install w32codecs, oprócz tego w Aplikacje->Dodaj/Usuń zainstaluj kodeki GStreamer plugin(s) (4 pozycje).