Załaczam Opera, strony nie otwieraja się ...

w dziale Opera
emer napisał(a):

Prosze nie krzyczcie na mnie .... mam problem
Robiłem reinstalacje windy ostatnio w domu na dwóch kompach, nowa Opera 9.23 (przedtem też już j miałem).
Niby OK, ale jak kończe sesje i zostawiam jakies otwarte karty, to przy nastepnym otwarciu Opery zawsze te "zaległe" strony ładnie otwierały mi sie ... A teraz niestety - puste karty z adresem na pasku ... Trzeba dać STOP i ODŚWIERZ, aby owarły sie na nowo ..
Przedtem tego nie było - jaki jest powód tego ....
Prosze o pomoc, moze jaki link gdzie taka "przypadłość" jest opisana ...

Barthezdeleted napisał(a):

Cześć i witaj na forum smile

Hmm... Opera podczas uruchamiania może nawiązywać wiele połączeń: odbieranie poczty, odświeżanie kanałów RSS + połączenia do wcześniej otwartych stron. Może twoja zapora sprzeciwia się tego typu działaniom? Poza tym w Windowsie XP z SP2 domyślnie można otworzyć tylko dziesięć połączeń na raz, naszczepcie istnieją narzędzia do miany tego stanu rzeczy.

No dobrze, na sam początek może spróbuj na chwile dezaktywować zaporę i włączyć Operę i powiedz czy coś się zmieniło. Potem spróbuj zostawić tylko jedną otwartą kartą i włącz ponownie Operę i zdaj raport wink Jeśli to nie to, to będziemy kombinować dalej. Właśnie, czy masz internet przez kabel czy to radiówka?

golew napisał(a):

A nie mogłoby to być spowodowane wyczyszczeniem cache'u przy zamykaniu przeglądarki? Bo skąd wtedy Opera ma wziąć dane?

PS. Aby szybko odświeżyć wszystkie karty wciśnij Ctrl+F5.

peef napisał(a):

Witam, bardziej prawdopodobna jest teza Bartheza(rym zamierzony).bigsmile

emer napisał(a):

nic nie pomaga ...

Ani wył zapory, nie ma poczty , nie ma RSS, nawet jak jest jedno okienka to nie otwiera, nie czyszcze cachu (obojetnie czy czyszcze czy nie)
Po prostu do tej pory jak uaktualniałem opera, zawsze było OK, a teraz na zreinstalowanym WinXP niestety takie cUś ... sad

emer napisał(a):

dalej to samo ...
po załaczeniu opery wszystkie otwarte strony w poprzedniej sesji nie załaczają sie - trzeba dać stop i enterem kliknąć aby je otworzyć ....

dejko napisał(a):

Potwierdzam opis @emer.
Też mam to samo (tylko nie zawsze).
Nie pobierają się strony... tylko białe strony z napisem w pasku chyba "wyslano polecenie..." i mozna czekac w nieskończoność. Dopiero jak odświerzę działa.
Firewall to Comodo i nie pyta się o regułę w trakcie otwierania.

Nie obadalem sprawy dobrze, bo z zapisu sesji korzystam wyjątkowo rzadko.

peef napisał(a):

Witam, poproszę dostawcę internetu.

emer napisał(a):

neo z tpsa + router LinkSys WAG200

Ale jak mówie - zawsze było OK, a teraz ile razy instaluje czy reinstaluje WinXP (na kompie czy laptopach w domu) dzieje sie tak.
Kiedys zamykałem opere z otwartymi okienkami i przy ponownym załaczeniu opery te okienka pieknie sie otwierały - a teraz tylko jakby nagłówki a reszta strony pusta ...
Aby uruchomic daną strone nie wystarczy dac "odswierz" - trzeba najpierw dać stop a potem odświerz, lub "poswietlić" adres i Enter ...
Niby nic takiego, ale denerwujące ...

Moze zna ktos jakies lekarstwo ?