jak stoworzyć skrót klawiszowy do stron?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
lmuras napisał(a):

Witam. Na wstępie napisze ze dzisja dopiero zainstalowałem opere i jestem....... zachwycony :)Do tej pory korzystałem z firefoxa i w zaden sposób nie mozna porównać go do opery. Dostosowałem ją do swoich potrzeb jak chciałem. Mam tylko problem z skrótami kalwiszowymi. tnz wiem gdzie nalezy wejści i tak dalej. Ale chcialbym np. po naciśnięciu ctrl+1 otowrzyła się nowa karta z stroną allegro, po naciśnięciu ctrl+2 karta z stronaą google.itd. Czy ktos mi morze podopowiedziec jak to się robi i czy w ogóle jest to możliwe? Jeszcze jedno pytanie czy jest mozliwość stworzenia skrótu np. wysłanie wiadmości poprzez trzykrotne naciśniecie tego samoego klawisza? jesli tak to jak to zrobić? Na koniec dodam że z moim angielskim jest dość słabo zatem prosiłbym o dokładnie instrukcje smile Z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam

golew napisał(a):

Hmm, dokładnie jak chcesz to niekoniecznie.
Istnieje SpeedDial - strona startowa na której masz 9 stron, edytowanych przez ciebie. Wtedy otwierając nową pustą strone masz linki do 9 twoich ulubionych stron.

Inne opcje:
1) włączenie paska osobistego i przeciąganie na niego ston, z któych często korzystasz - wtedy klinknięcie ŚPM na taką ikonkę spowoduje otwarcie jej w nowej karcie (jeśli tak zdefiniujesz działanie ŚPM - kliknij ŚPM trzymając wciśnięty klawisz Shift)
2) dodanie np. allegro.pl do zakładek (odpowiednik ulubionych z IE) i nadanie im krótkiej nazwy (np. a dla allegro). Wtedy wystarczy że wciśniesz CTRL+t wpiszesz np.a i Enter i już masz stronę allegro.

Opera jest tak konfigurowalna, że pewnie inne osoby podadzą ci jeszcze inne możliwości smile

Trzykrotne wciśnięcie klawisza raczej nie wywoła żadnej akcji.

A tak w ogóle to proponuję zapoznać się z http://help.opera.com/Windows/9.23/pl/keyboard.html i poznać bogactwo już zdefiniowanych skrótów.

krzychoocpp napisał(a):

Originally posted by golew:

Istnieje SpeedDial - strona startowa na której masz 9 stron, edytowanych przez ciebie. Wtedy otwierając nową pustą strone masz linki do 9 twoich ulubionych stron.


U mnie działa to też ze skrótami Ctrl+n, Ctrl+1 otwiera pierwszą stronę Speed Dial, itd.

golew napisał(a):

O, no to rewelacja czyli to co chciał lmuras, musi tylko dodać do SpeedDiala swoje strony.

daroc napisał(a):

Jeszcze można przenieść pasek adresu na jakiś pasek, np. pasek główny albo pasek adresu - wtedy utworzy się dodatkowa ikonka.

andol napisał(a):

Originally posted by golew:

2) dodanie np. allegro.pl do zakładek (odpowiednik ulubionych z IE) i nadanie im krótkiej nazwy (np. a dla allegro). Wtedy wystarczy że wciśniesz CTRL+t wpiszesz np.a i Enter i już masz stronę allegro.Ja do skrótu F1 przypisałem sobie akcję „Go to nickname” (domyślnie akcja ta dostępna jest po naciśnięciu Shift + F2). Tak więc dla opisanego powyżej przypadku wciskam „F1”, następnie „a” i już otwiera się allegro (bez naciskania entera). Dodatkową zaletą tego okienka jest to, że nie trzeba wpisywać całej krótkiej nazwy. Gdy tylko Opera „stwierdzi”, że wpisanym już znakom może odpowiadać tylko jedna krótka nazwa - otwiera odpowiednią zakładkę.

Np. załóżmy, że masz zakładkę X z krótką nazwą „allegro” i zakładkę Y z krótką nazwą „aerobik”. Aby otworzyć zakładkę X wystarczy wpisać „al”, a w celu otwarcia zakładki Y wystarczy wpisać „ae”.

Zaufany napisał(a):

Można coś takiego zrobić pod KDE, aby odpalać nowe zakładki różnymi kombinacjami klawiszy. Ktoś zainteresowany?

daroc napisał(a):

Originally posted by andol:

Dodatkową zaletą tego okienka jest to, że nie trzeba wpisywać całej krótkiej nazwy.


Ale wtedy nie bardzo można korzystać ze skrótów bez użycia Ctrl, Alt lub Shift. Bo jeśli wpiszę nazwę "gimp", mając pod klawiszem i wyłączanie wyświetlania obrazków, a już po g mi się otworzy strona o gimpie, to wtedy może być niefajnie. Szczególnie, gdy nie wiem, jakie dokładnie skróty (funkcje) się uruchomiły.

andol napisał(a):

Krótką nazwę wpisujemy w okienku dialogowym wyświetlanym domyślnie po naciśnięciu Shift + F2 (a u mnie - po naciśnięciu F1).

Dodane:

A, już wiem, co masz na myśli. W przypadku codziennego używania krótkich nazw dobrze wiesz co i kiedy Ci się otworzy. smile